Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV na ATI RADEON 9200 VIVO

imported_AL (4)|9.8.2004 14:43
Ahoj, nevím jestli to sem patří. Mám kartu ATI RADEON VIVO a potřeboval bych rozchodit MMC pro sledování a nahrávání z VCR připojeného na vstup této karty. Na CD ke kartě MMC nebyl, stáhnul jsem si ho z ATI.com, kde jsem si ho vybral v kolonce W98,RADEON VIVO jenže mi nejde nainstalovat, po rozbalení balíku se začně spouštět úvodní ono instalace, ale po chvíli to skončí. Zkoušel jsem více verzí a dělají to všechny, v průvodním txt je, že jsou pod WinXp a Millenia, ale na stránkách byly v kolonce W98. Já to potřebuji do Win98SE, tak nevím. Má s tím někdo zkušenost?
Ivo Mašek (10205)|9.8.2004 14:52
po rozbalení balíku se začně spouštět úvodní ono instalace, ale po chvíli to skončí
Takto se některé programy chovají, když není nainstalován OS, který je programem vyžadován.
Nechci malovat čerta na zeď, ale ...........
Každý solidní program má po rozbalení v sobě instalační informaci, tuším, že přípona *ini, ono je to vedle přípony napsáno, takže to najdeš. Tam je napsáno, mimo jiné, pro který OS je určeno. Pokud tam není Win98, nepůjde ti to. To, že jsi to stahnul pod kolonkou Win98, není směrodatné - podstatná je "instalační informace".
mirekv (7169)|9.8.2004 15:56
Kamarád nemohl rozchodit MMC na 9200 VIVO ani v XP a myslím, že rezignoval. Pokud se ti to povede, zkus mezi sebou porovnat MMC88 (89) a MMC 90 (91). Devítky mi nějak rozmazávají obraz, takže výsledkem je takové trochu lepší videoCD. Nyní mám MMC88 a spokojenost (AIW Radeon7500).
BROWN (40)|10.8.2004 17:54
MMC mi na VIVO nikdy nechodil, i když byl dodaný ke kartě. Nějak tam asi zapomněli doprogramovat podporu karty bez TV tuneru, takže i když se to nainstaluje, po spuštění to stejně zdechne s hláškou nelze ziniciova TV tuner. Funguje to jenom s AIW.
Mnoho štěstí
Pitomec (10211)|10.8.2004 18:32
Můžu potvrdit - s MMC jsem si na téže kartě hrál asi týden a pak jsem to vzdal. :-(
mirekv (7169)|10.8.2004 18:51
Hm, tak kámoše moc nepotěším :-((
imported_AL (4)|11.8.2004 09:39
Díky za odpovědi, prostě se s tím smířím. Zkoušel jsem ATV2000 a ten chodí bez problémů.
Margi (4)|18.8.2004 00:31
MMC na 9200 VIVO se mi podarilo uchodit napoprve,bez problemu fungovalo(MMC). To bylo nekdy loni na podzim. Letos jsem si chtel nahrat video z dovolene a hle - velmi casto,tak jednou do minuty mi cely obraz jakoby blikl (pozdeji jsem zjistil ze tam ten obraz je ale jakoby "nekdo zhasl" - snad zmizela nejak temer jasova slozka ci co...). To je jeden muj problem,nedarilo se mi ho nijak odstranit.
Tak jsem reinstaloval drivery,ze to treba pomuze, a od te doby MMC hlasi ten problem s inicializaci televize nebo co ze to je... nepomohlo ani kompletni odstraneni driveru a vseho a nahrati puvodnich funkcnich verzi. Vim,ze capture driver bez problemu chodi(ve virtualdubu) ale nedari se mi (ve virtualdubu to nejde) zmenit system na PAL.(tak ze tam mam milony pruhu a nemoznej obraz..) To je muj druhej problem, stacilo to prepnout v MMC a slo to vsude,ale ted kdyz MMC nejde,tak nevim jak to prepnout. Poradi nekdo? Please
Margi
MikeMin (4)|19.8.2004 23:12
Základný problém je v tom, že s VIVO kartami (obzvlášť tými, ktoré nie sú priamo od ATI) nefungujú novšie drivery Catalyst a nové MMC (9?). Treba použiť staršie Catalysty (najlepšie pôvodné - dodané ku karte, čo jej však na výkone nepridá :-( ) a staršie MMC, myslím že 8.8 alebo menej. Znie to ako späť k opiciam, ale iná možnosť asi nie je.
MikeMin (4)|19.8.2004 23:16
alebo ... vraj by mali pomôcť alternatívne ovládače Omega (myslím že http://www.omegadrivers.net). Neviem :-? = neskúšal som.
mirekv (7169)|19.8.2004 23:21
Margi: zachytávat ve VDubu je celkem blbost, to raději otestuj ATV2000, chodí perfektně (no já je nepoužívám, mě chodí to MMC, ale jak se zmiňuje MikeMin, ty novější verze nějak blbnou, takže mám MMC88 a Catalysty z téže doby).
Doom (2331)|20.8.2004 09:14
[quote=Ivo Mašek]
Každý solidní program má po rozbalení v sobě instalační informaci, tuším, že přípona *ini, ono je to vedle přípony napsáno, takže to najdeš. [/quote]

já budu hnusnej detailista a napíšu, že instalačni informace má koncovku INF. INI je koncovka pro konfigurační soubory (třebas win.ini :-) )
Ivo Mašek (10205)|20.8.2004 19:23
Já si nemohl z hlavy vzpomenout, detailisto :-D
Ono je to stejně vedle přípony napsané (instalační informace)
Margi (4)|21.8.2004 08:46
[quote=mirekv]Margi: zachytávat ve VDubu je celkem blbost, to raději otestuj ATV2000, chodí perfektně .[/quote]
No sem na to vcera koukal v ATV2000 se mi lehce klepe obraz. Nevim jak to je mozny ale je to tak. to predtim nikdy nedelal :-(