Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak odstranit ...

wendy (260)|21.4.2006 07:20
Jak u kamaráda s WinXP odstraním hlášení ... nyní můžete počítač vypnout ... ?
U mne WinXP při vypnutí systému žádnou podobnou hlášku nevypisují.
Doom (2331)|21.4.2006 07:45
už se to tu řešilo, dej si hledat ACPI
wendy (260)|21.4.2006 22:47
Dík za odkaz.
Zapnutí ACPI v BIOSu, případně nově instalovat ovladače k MB
budou mé příští aktivity u kamaráda.

Byl jsem u něj zrovna dnes a narazil na další problém.
Nejde mu přidat další jazyková sada (potřeboval by němčinu).
Na trase Místní a jazykové nastavení - Jazyky se při kliknutí na Podrobnosti vypíše hlášení asi v tom smyslu, že došlo ke kritické vyjímce a byly vyjmenovány soubory intl.cpl, shell32.dll, Control_RunDLL
Jak se tato záležitost nechá odstranit?
(Instalační CD s WinXP Pro SP1 je k dispozici)
IVIL (34)|27.4.2006 21:16
wendy (260)|28.4.2006 20:02
Díky za reakce.
Kamarád měl se systémem stále záhadnější problémy (např. spuštění Průzkumníka, zavolání Ovládacích panelů, či okna Koše přišlo až po několika minutách, přitom jiný SW jako např. Zoner, Photoshop, MS Office reagoval normálně). V jiné dny se zdálo vše normální, než opět "udeřil" náhodný výskyt různých "modrých" obrazovek při práci třeba s Wordem, ze kterých byl únik jen 4-vteřinovým přidržením tlačítka Power.
Měl na druhém disku starší zálohu, tak jsem ji Ghostem přesunul na místo onoho "nevychovaného" OS a chybějící SW si kamarád doinstaluje.
Asi tam měl "vira", ale jakého, to vůbec netuším. Denně inkrementálně aktualizovaný Avast 4.6 měl zřejmě slabou chvilku a něco mu uniklo.
mirekv (7169)|28.4.2006 21:45
wendy
Format a reinstal.
wendy (260)|29.4.2006 14:10
mirkev: Na zavirovaný OS jedna ze zaručených možností, ale zdlouhavá.

Je-li k dispozici "virůprostá" verze "OS-image", je funkční systém do 5-ti minut připravený k použití.
Jen je třeba nezapomenout udělat si zálohu potřebných souborů z adresáře Documents and Settings postiženého OS a pak je přesunout zpět za pomoci antivirového programu.
mirekv (7169)|29.4.2006 14:35
wendy
Dělám to taky tak, nemám ani spuštěnou Obnovu systému, ani jednou mi nepomohla.
tomasek123 (41)|30.4.2006 11:10
jo je to z 90% vyr,me to delalo taky a kdyz jsem spustil nod 32 tak my to naslo asi 5 vyru,tak jsem prez net stahnul primo na ty vyry opravu a ted to bezi bez problemu.mel jsem vypnuty update nodu32.kdyz je clovek bl...j tak trpy!! :-D :-D :-D