Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stačí přejmenovat VOB na MPG ?

slatored (292)|20.4.2006 08:26
Mám na DVD-Rkách uloženo vždy několik filmů (na některých z kamery a některých z DVD recorderu Panasonic) ve formátu DVD video. Potřeboval bych z nich občas uložit zpět na HDD jen jeden film. Stačí ho najít na DVD, zkopírovat na HDD v PC a přejmenovat koncovku VOB na MPG? Nebo ho musím (třeba v PinnacleStudiu) klasicky překonvertovat na MPEG2 ? Zkusil jsem to ve Womble a datově se zvětšil (bez úprav) o 100%. Dík předem za radu. Slatored
vlada (3470)|20.4.2006 08:41
Slatored
Zaprvý teda nechápu, jak můžeš mít na DVD-R několik filmů. Zadruhý VOBy bývají často sekaný po 1 GB a ne po filmu. Zatřetí záleží na tom, co od změny z VOBu na MPEG čekáš. Z hlediska přehrávání z HDD to je úplně jedno.
StD (8612)|20.4.2006 09:12
ad 1) Proč by nemohl mít na DVD-R více filmů (=titulů)? To je přece naprosto běžná praxe. Třeba některé seriály si dělám 2 tituly (díly) na 1 placku...

ad 2) Záleží na tom, jak je to zautorisované, ale v každém případě bych to nejprve vyextrahoval na HDD Decrypterem do jednoho velkého VOBu a pak s tím lze dále "pracovat" (střihat), nebo třeba i jen přejmenovat na *.MPG, pokud je tam jen jeden titul s jednou audio-stopou...
Pitomec (10211)|20.4.2006 10:48
[quote=Slatored]Mám na DVD-Rkách uloženo vždy několik filmů (na některých z kamery a některých z DVD recorderu Panasonic) ve formátu DVD video. Potřeboval bych z nich občas uložit zpět na HDD jen jeden film. Stačí ho najít na DVD, zkopírovat na HDD v PC a přejmenovat koncovku VOB na MPG? Nebo ho musím (třeba v PinnacleStudiu) klasicky překonvertovat na MPEG2 ? Zkusil jsem to ve Womble a datově se zvětšil (bez úprav) o 100%. Dík předem za radu. Slatored[/quote]
Přejmenování je na ho*no. Použij VobEdit a dostaneš to jako .m2v a .ac3 (nebo v čem ten zvuk je).
slatored (292)|20.4.2006 11:00
Díky za odpovědi!
ad1/[color=blue]Z hlediska přehrávání z HDD to je úplně jedno.[/color]Pro stolní DVD přehrávač (který MPG umí) je to také jedno?
ad2/[color=blue]Záleží na tom, jak je to zautorisované...[/color]Ze stol. recorderu to mám po jednotl. filmech (1xfilm=1xVOB)
Na vysvětlenou: Mylně informován (že data na DVD vydrží 50 let) jsem uložil všechny rodinné filmy na DVD.
Po informacích na inetu o kvalitě DVD medií, jsem raději koupil HDD, kam si chci z DVD uložit jednotl. filmy jako zálohu.
Jde mi tedy o to, abych z filmů, u kterých jsem přejmenoval VOB na MPG, mohl zkompilovat nové (a jiné) DVD.
slatored (292)|20.4.2006 11:09
Blbá otázka: Proč je to na HO? Já to zkoušel prakticky a jde to. Ptám se jenom proto, abych se ujisttil, že to půjde "furt". Myslel jsem, že VOB je jenom přejmenované MPEG2. V čem se to tedy liší? Omlouvám se, ale nějak to pořád nemohu pochopit.
Fantas! (3016)|20.4.2006 11:14
Slatored
jj, normalne to demuxnes a vytahnes tak zvlast audio a video. Pak to znovu autorizujes bez rekomprese v novem projektu! :-)
mirekv (7169)|20.4.2006 11:43
Slatored
VOB je kontejner, tedy to co v něm je, MPEG, třeba titulky a různá info. Pokud ho přejmenuješ na MPEG, tak si softy většinou s něj dokážou vytáhnout ten MPEG.
vlada (3470)|20.4.2006 12:27
[quote=Slatored]Díky za odpovědi!
ad1/[color=blue]Z hlediska přehrávání z HDD to je úplně jedno.[/color]Pro stolní DVD přehrávač (který MPG umí) je to také jedno?[/quote]
Záleží na konkrétním přehrávači. Ty dobré přehrajou i VOB, ty špatné nepřehrajou ani MPEG. Kždopádně přejmenovávat VOB na MPEG se mi zdá velká prasárna a zcela nesystémový řešení. Když přejmenuješ MPEG na AVI, tak to taky pořád ještě nebude AVI, akorát, že si bude každej myslet, že to AVI je. Nezdá se mi to jako dobrej nápad, maximálně pro oblbnutí stupidnich programů jako třeba Pinnacle Studio.

[quote=Slatored]ad2/[color=blue]Záleží na tom, jak je to zautorisované...[/color]Ze stol. recorderu to mám po jednotl. filmech (1xfilm=1xVOB)[/quote]
To je nějaký dovný, ne? U standardního DVD má VOB maximálně 1GB. Jak můžeš dostat do jedoho gigabajtu celý film? To musí být naprosto otřesná kvalita.

[quote=Slatored]Jde mi tedy o to, abych z filmů, u kterých jsem přejmenoval VOB na MPG, mohl zkompilovat nové (a jiné) DVD.[/quote]
Nech to na HDD stejně jako to máš na DVD (úplně obyčejná kopie, klidně v Total Commanderu). Spustíš si potom vždy přehrávání konkrétního DVD souborem VIDEO_TS.IFO. Pokud to budeš chtít někdy vypálit v jinym složení, tak stačí rozborka-sborka (demux-authoring) buďto již zmíněnými programy nebo mými oblíbenými DGMPGDec a Muxman.
Pitomec (10211)|20.4.2006 12:35
[quote=Slatored]Blbá otázka: Proč je to na HO? Já to zkoušel prakticky a jde to. Ptám se jenom proto, abych se ujisttil, že to půjde "furt". Myslel jsem, že VOB je jenom přejmenované MPEG2. V čem se to tedy liší? Omlouvám se, ale nějak to pořád nemohu pochopit.[/quote]
Proč je to na ho*no? No prostě proto, že každá přípona souboru má určitý specifika a nelze to řešit jenom přepsáním koncovky. A to že si s tím nějaký program poradí, na to bych nesázel - jeden si poradí, další ne.
Pitomec (10211)|20.4.2006 12:38
[quote=vlada][quote=Slatored]ad2/[color=blue]Záleží na tom, jak je to zautorisované...[/color]Ze stol. recorderu to mám po jednotl. filmech (1xfilm=1xVOB)[/quote]
To je nějaký dovný, ne? U standardního DVD má VOB maximálně 1GB. Jak můžeš dostat do jedoho gigabajtu celý film? To musí být naprosto otřesná kvalita.[/quote]
To by musel být člověk sakra eskamotér, aby to uměl přesně udělat 1VOB=1film 9-) Ve skutečnosti ani autor dotazu sám neví, jak mu to authoringový soft "nasekal" 8-)
clee (6592)|20.4.2006 12:56
proc eskamoter? staci dat kazdej film jako jeden vts, jinak pokud chce dotycnej na disku ten film pouze prehravat tak to muze nechat ve vobu, s tim si poradi kazdej slusnejsi prehravac, pokud to chce reauthorovat tak demux, ale solidnejsi authoringovej soft (dvdlabpro napriklad) naimportuje klidne i celej vobset jen se pak zepta co s tim ma udelat (demux, join vob atd atd..)
slatored (292)|20.4.2006 13:01
To by musel být člověk sakra eskamotér, aby to uměl přesně udělat 1VOB=1film. Ve skutečnosti ani autor dotazu sám neví, jak mu to authoringový soft "nasekal"

Autor dotazu má DVD recorder Panasonic a nenahrává dvouhodinové filmy. Nahraje na HDD v recorderu několik krátkých filmů. Pak si vybere podobná témata a vypálí v LP modu na jedno DVD klidně i 9 krátkých 1/2 hod. filmů. Kvalita původních filmů z analog. kamery nebo z VHS se vůbec nezmění !!! V PC pak jeden film má 83-700 MB - A JE TO JEN JEDEN VOB!
Ale za ty rady dík, už konečně rozumím tomu rozdílu mezi VOB a MPG a to jsem chtěl. Díky fšem!
slatored (292)|20.4.2006 13:51
Jinak ale všiměte si, že jak bývá zvykem i v jiných inetových diskusích, tak i zde se stalo, že když někdo položí jednu jednoduchou otázku, tak mu začnou znalci (díky ale za ně!) odpovídat na úplně něco jiného, diskutovat o lecčems a (naštěstí ne tady a teď ) mezi sebou si nadávat.
Přitom stačilo jednoduše napsat jako
[color=red]mirekv: [/color]VOB je kontejner, který obsahuje MPEG, třeba titulky a různá info
a proto ho nelze jednoduše přejmenovat.
Ještě jednou díky !
Pitomec (10211)|20.4.2006 14:27
Však jsem ti to napsal hned, že přejmenování je na ho*no a abys použil VobEdit - akorát ty se tady snažíš jít vlastní cestou a hledáš argumenty, které tě v tom podpoří :-I
slatored (292)|20.4.2006 16:41
Ještě tedy (snad) naposled:
Mám rád, když něco dělám a vím proč. Nehledal jsem argumenty, ale chtěl vědět, proč bych to měl dělat přes VobEdit (a pod.), když mi to funguje i po jen přejmenování VOB na MPG. Chtěl jsem se tak vyvarovat toho, že by se s tím později nedalo už nic dělat.
Mimochodem, to přejmenování a uložení na HDD mi tady jednou někdo poradil a já to tak dělal (i když se mi to taky nezdálo) do dnes.
Tak znovu veřejný dík "Pit*covi" za trpělivost s námi Neználky.
Ahoj
Pitomec (10211)|20.4.2006 17:00
Já to taky kdysi přejmenovával, ale jenom doby, než jsem zjistil, že to nestojí za nic, a že ten VobEdit je mnohem lepší řešení :-)
stayman (12393)|20.4.2006 17:37
a etse lepsie riesenie je TMPGEnc a jeho tools, dostanes z toho aj *.mpg 8-)
vlada (3470)|21.4.2006 07:00
[quote=Slatored]Jinak ale všiměte si, že jak bývá zvykem i v jiných inetových diskusích, tak i zde se stalo, že když někdo položí jednu jednoduchou otázku, tak mu začnou znalci (díky ale za ně!) odpovídat na úplně něco jiného, diskutovat o lecčems a (naštěstí ne tady a teď ) mezi sebou si nadávat.
Přitom stačilo jednoduše napsat jako
[color=red]mirekv: [/color]VOB je kontejner, který obsahuje MPEG, třeba titulky a různá info
a proto ho nelze jednoduše přejmenovat.
Ještě jednou díky ![/quote]

Jenže ono to zase až tak jednoduchý neni. Přejmenovat VOB na MPEG zcela jednoduše samozřejmě lze a plzno programů, který to předtim odmítaly to najednou otevře. Ale to ještě neznamená, že už to je MPEG, je to pořád ještě VOB, akorát s koncovkou MPEG :-)

Navíc tu je trochu zmatení mezi MPEG, MPEG-1, MPEG-2 a MPEG-4. MPEG je kontejner stejně jako VOB, obsahuje typicky video s MPEG-1 kompresí obrazu a zvuku (MP2). Příponu mívá .MPG (občas MPEG nebo MPE). Potom tu je MPEG-2 PS (Program Stream) s MPEG-2 videem a MP2 nebo AC3 zvukem, koncovku ale má velmi často taky .MPG. V kontejneru VOB je MPEG-2 video a MP2, AC3, DTS nebo PCM zvuk. VOB lze bezztrátově zkonvertovat do MPEG-2 PS, kterému se občas říká MPEG kvůli koncovce MPG shodné s MPEGem. No a MPEG-4 bývá uložený nejčastějš v AVI, potom tomu řikají lidi "DivX formát" a nebo je v MP4 kontejneru a lidi tomu řikají MP4 nebo "Nero formát". Pak taky ještě může být MPEG-4 v MOV kontejneru a bude se mu říkat QuickTime. Pak taky může být MPEG-4 v MKV kontejneru se zvukem MP1, MP2, MP3, AAC, Vorbis, Wavpack, FALC nebo PCM. Potom se mu říká Matroška a lidi marně shánějí "kodek na MKV". Pořád to je totiž jeden a ten samej MPEG-4 akorát pokaždý v jinym kontejneru. A pro načtení kontejneru nepomůže žádnej kodek, na to je zapotřebí splitter. Splittery pro MPEG, AVI a VOB jsou už rovnou ve Windows.

To je pouze pro ukázku, že zdánlivě jednoduchý problém nemá až tak jasnou odpověď. Často je to složitější a proto se dokážeme pohádat i nad zdánlivě naprostou kravinou. Také plno lidí dává zcela zmatené dotazy a proto se nediv, pokud třeba nevěřím zcela tomu, co jsi napsal, a chci to potvrdit.

No a k tomu přejmenování - co Ti brání kdykoliv si video přejmenovat z VOB na MPG nebo obráceně, pokud to kvůli nějakýmu hloupýmu programu potřebuješ? Přejmenování koncovky nijak nemění soubor, takže si jí můžeš libovolně měnit pořád dokola do alelujá. Pouze se mi zdá nesystémový dávat dokumentu z Wordu příponu XLS a stejný to je s VOBem a MPG příponou.
slatored (292)|21.4.2006 18:19
Díky, hlavně Vladovi, za naprosto vyčerpávající odpověď. Jsem už z toho fakt vyčerpanej. Než jsem se pustil do videa na PC, nakoupil jsem si o tom knížky a plno jsem toho přečetl, abych o tom něco věděl.
Co se ale Vám všechno v té hlavě udrží, to čumím ! :-(((
slatored (292)|21.4.2006 18:37
Ještě bych to tedy rád nějak shrnul: Mám 1 film=1 VOB.
1/ Načtu ho do Womble MPEG Video Wizard (případně sestříhám a upravím)
3/ Vyexportuji jako "MPEG2-Video" s koncovkou *.mpg
4/ Nechám uležet na HDD mým dalším generacím.
Předpokládám tak, že Womble si za mě z toho "kontejneru" vytáhl jenom to, co potřeboval,
t.j. Video a Zvukovou stopu.
Věcičkám, jako je M2V a MP2 bych se totiž pořád rád nějak elegantně vyhnul. Bojím se jich totiž, jako čert Káči.
Je to tak správně?
Zdraví Vás slatored
StD (8612)|21.4.2006 18:53
:-)- Já osobně si věci k archivaci na HDD, resp. další práci uchovávám právě v *.m2v plus *.m2a/*.wav/*.ac3 a u těch HDD si musíš dát pozor na to, aby ho ty tvé "příští generace" ještě přečetly... :BB:
vlada (3470)|21.4.2006 18:59
Slatored
No proč ne. Takhle se to dá klidně udělat. Akorát se zcela zbytečně bojíš m2v a mp2. Udělat z toho DVD nebo MPEG-2 PS je pomocí Muxmana a TMPGEncu otázkou chvilky. Akorát na přehrávání z HDD to neni zrovna ideální kvůli problémům se synchronizací.
vlada (3470)|21.4.2006 19:01
Slatored
Ještě k životnosti - o zlatých DVD se tvrdí, že vyrží i přes 100 let. HDD má životnost 7 let.
StD (8612)|21.4.2006 19:04
[quote]
...HDD má životnost 7 let
[/quote]
Moje SCSI-3 HDD mají pod NTFS "životnost" 10 tisíc zapnutí/vypnutí a poctivě si to sledujou ve S.M.A.R.T.u :-E
mirekv (7169)|21.4.2006 19:04
[quote=vlada]Slatored
Ještě k životnosti - o zlatých DVD se tvrdí, že vyrží i přes 100 let. HDD má životnost 7 let.[/quote]
To jsi vzal kde? :-E :-E
StD (8612)|21.4.2006 19:07
...v reklamě fy Emtec. :BB:
slatored (292)|21.4.2006 19:11
Já už dopr*ele nevím.
Důvod, proč jsem tady "rozjel" diskuzi" na tema VOB vs. MPG je právě nejistá archivace DVD medií.
Mimo to jsem založil a zúčastnil se na inetu spousty diskuzí a každý říká o archivaci filmů něco jiného. Už to nechci zase znovu rozvádět.
Z těch stovek názorů jsem se rozhodl, že všechna DVD s rodinnými filmy (i s 8mm) pro jistotu ještě znovu nějak uložím po filmech na HDD a víc už na to kašlu. Přece tu nebudu sedět u PC od rána do večera jen proto, aby se jednou můj "dědic" mohl podívat na sebe v kočárku a na dědu z Plzně v rakvi. Už toho mám dost. Jdu na procházku - svítí to venku.
Díky Vám všem a čau.
slatored
stayman (12393)|21.4.2006 19:17
Ja mam tiez tie media, o 100 rokov sa vam ozvem :-D
mirekv (7169)|21.4.2006 19:18
Slatored
Tu už slunko zapadlo, to víš, více na východě!
Z toho si nic nedělej, s archivací ti nikdo neporadí Ale trvanlivější by měly být RW, pálí se u nich do kovové vrstvy narozdíl od barviva v R.
vlada (3470)|22.4.2006 17:22
[quote=mirekv][quote=vlada]Slatored
Ještě k životnosti - o zlatých DVD se tvrdí, že vyrží i přes 100 let. HDD má životnost 7 let.[/quote]
To jsi vzal kde? :-E :-E[/quote]

Někde jsem to četl, už přesně nevím kde. Je to nějaká střední doba za kterou disk zkolabuje. Ve skutečnosti to samozřejmě ovlivňuje mnoho faktorů.

No a ještě k té výdrži DVD. Slyšel jsem, že nejvíc vydrží DVD-RAM. Ale v podstatě to nikdo nemůže být schopný říct. Jsou sice nějaké metody, které simulují proces stárnutí, ale o žádné se nedá říct, že by byla nějak spolehlivá. Bude vadit DVD světlo, oxidace, vlhkost nebo střídání teplot? Těžko říct. Proto se to nedá pořádně otestovat a musí člověk zkrátka výrobci věřit, že to udělal pořádně.
clee (6592)|22.4.2006 17:28
no myslim ze by stacila jedna vetsi geomagneticka anomalie a vsechny disky a pasky se muzou jit placat 9-)
StD (8612)|23.4.2006 06:21
...která má opět nastat někdy okolo r. 2010... :-((
peco (772)|23.4.2006 08:13
Slatored
zalohuj to predsa na 2xDVD+/-R od inych vyrobcov a zaroven na 2xCD-R, 2xHDD a 2x DV paska. Potom to tie buduce generacie mozno este precitaju. :BB:
slatored (292)|23.4.2006 08:29
Tak jsem se přece jen do toho mux/demux pustil. "Womble MPEG VW DVD" je naprosto geniální SW. :-!!!
Načte cokoliv (i RAM), umí vše (mux/demux) a co je hlavní umí vše 100x rychleji než ten přiblblý "PinnacleStudio9Pro". Studio po každé změně musí vždy hodiny renderovat celý film znovu, zatímco Womble si udělá jen ten kousek a uloží za pár vteřin. A teď umí i DVD menu. Už nehledám žádný Decrypter,VOBedit,DGMPGDec, Muxman atd atd.
[color=red]"Womble na HRAD !"[/color]
Asi to není profesionální SW, ale Studio to o sobě tvrdí a kam se za ním hrabe !!! Jediná nevýhoda pro mě je, že "neumi čésky", takže ho (při mých znalostech angličtiny a němčiny) nevyužiji úplně, ale to co potřebuji, už jsem si našel. Mimochodem, nemáte někdo alespoň nějaký krátký (i svůj) český překlad? Koupím!
A k tomu zálohování: Už se tím zabývat nebudu. Jak jsem psal (viz.výše):
Přece tu nebudu sedět u PC od rána do večera jen proto, aby se jednou můj "dědic" mohl podívat na sebe v kočárku a na dědu z Plzně v rakvi.
Howgh & Amen
Stano_tvf (504)|23.4.2006 09:21
No, je tam aj iny zadrhel. Ak by si to archivoval pred par rokmi na IDE disku, už dnes temer nemaš ten HDD kde pripojit. Chýbajuce IDE radice na nových MB. Kde si to asi zapojí Tvoj vnuk o 50 rokov? Si si isty, ze bude existovat napr. rozhranie SATA ? :-)
mirekv (7169)|23.4.2006 09:35
Stano
To je možné, ale vždy dojde ke chvíli, kdy bude mít souběžně starší a novější verzi a určitě bude kopírovat více dat.
slatored (292)|23.4.2006 09:48
Taky si myslím a souhlasím s Mirkemv, že ta změna nebude taková, že "od pondělí" nebude SATA a tak HDD zahoď.
vlada (3470)|23.4.2006 10:53
Slatored
Pokud si chceš být jistý, udělej to takhle. Vypal si to 2x na různé značky (kvalitní) DVD. Po roce zkontroluj, jak jdou číst. Pokud se objeví problémy, tak to překopíruješ. Že by po roce DVD vůbec nešlo přečíst je nepravděpodoné (ale reálné, taková DVD tu byla), spíš tam bude pár chyb, které se opraví z checksumů. Za 5 let budou zcela běžné blu-ray a HD DVD disky, tak potom překopíruješ 5 DVD na jeden nový disk. Záloha na HDD prostě není řešením na věky, takové zatím bohužel neexistuje. Svět IT se vyvíjí až moc rychle.

A ještě k Pinnaclu: To je ryze amaterský SW s mizernou kvalitou a možnostmi. Je to spíš hračka pro děti a počítačově negramotné. Oporti tomu je Womble profi SW, který nemá ve své třídě konkurenci. A také tomu odpovídají ceny těch programů.
slatored (292)|23.4.2006 11:11
To ne Vlado: Ty ceny se moc neliší:
Pinnacle Studio 9 PRO mě stálo asi 3.000,-
Womble MPEG stojí cca 90 USD
Womble MPEG DVD je za 130 USD
slatored (292)|23.4.2006 11:13
Dokonce ne USD, ale EUR a jen 119 za DVD
viz:http://www.womble.com/purchase/
vlada (3470)|23.4.2006 12:30
Slatored
No právě, ceny se moc neliší, ale Pinnacle je kompletní střihový program, ten Womble "pouze" seká MPEGy. Takže to nejsou funkčně srovnatelné programy. Pokud bych čekal, že cena odpovídá kvalitě, musel by kvalitní program typu Pinnaclu stát přes deset tisíc, jako ostatně stojí většina slušných střihových programů.
Fantas! (3016)|23.4.2006 12:39
...az na to, ze Pinnacle neni slusny strihovy program! :-)
StD (8612)|23.4.2006 13:53
Áach jo, už se tady zase plká o něčem, co ani jeden z mluvčích pořádně nezná - jeden pro jazykovou barieru a druzí dva pro "klapky na očích" vyplývající z používání surovin a SW úplně jiné sorty. To zase bude diškurs na úrovni... garážmajstři!
Já používám obé kritisované, jsem s tím naprosto spokojen a žádné Vegasy či AviSynthy k životu nepotřebuji. 8-)
wendy (260)|25.4.2006 19:55
to slatored:
Podlehl jsem výzvě "Womble na hrad" a stáhl jsem si jeho poslední verzi.

Teď se chci zeptat na realizovatelnost jedné myšlenky:
Když z DVD adresáře vytáhnu jeden *.VOB (třeba ten poslední se závěrečnými titulky), titulky odříznu (někdy tvoří snad i 5% délky celého filmu), tak mohu ten upravený soubor VOB "vrátit" do adresáře VIDEO_TS nebo musím provést nový mastering (a tím přijdu o vymakané originální nabídky menu) ???
clee (6592)|25.4.2006 19:58
vob vratit nemuzes, pokud chces ufiknout titulky tak to udelas nejrychlejc ve shrinku, ale prijdes o menu
wendy (260)|25.4.2006 21:28
Ach jo, nic není tak jednoduché, jak by si člověk přál.
A to jsem "to měl" tak krásně vymyšlené !!!
StD (8612)|26.4.2006 07:35
wendy: To, co se chystáš udělat (což mimochodem považuji za absolutní blbost - když film, tak kompletní i se závěrečnými titulky - to raději vyhodím zbytečné menu a případně přiblblou českou audio-stopu...) se jmenuje re-authoring, tudíž se to musí zmastrovat celé znovu.
wendy (260)|26.4.2006 09:00
Občas mi dcera přinese ke kopírování nějaké DVD s filmem pro děti. Naposled to byl Harry Potter - Ohnivý pohár.
Když jsem na konci filmu viděl ten dlouhý úsek s titulky, pomyslel jsem na vylepšení o několik procent ve prospěch menší komprimace, než kterou uváděl DVDShrink při režimu kopírování hlavního filmu.
Ten odpovídající VOB jsem našel, Wombler jej uměl pokrátit, ale co s tím dál ???
Když nelze jednoduše "vrátit" do struktury VIDEO_TS, tak je mi případné vylepšení komprimačního poměru ukradené. Re-mastering by mne přišel časově na neúnosnou dobu a navíc by originální úvodní menu bylo "v háji". Takové ve svém oblíbeném UDMF3 nelze stvořit ani náhodou.
slatored (292)|26.4.2006 09:04
To vylepšení kvality na úkror pár minut titulků podle mě ani okem nepoznáš, takže si myslím, že to ani nestojí za to.