Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Nevyhovujici fce SCART rozbocovace BANDRIDGE

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Zdravim vsechny, zakoupil jsem rozbocovac scart s prepinacem a mam jeden drobny problem. Je to konkretne tento typ
    ODKAZ - hned ten prvni BVSB 7723. V popisu u nej je napsano toto:

Slouží ke sloučení 3 SCART vstupů do jednoho SCART výstupu.
    Zařízení obsahuje funkci „record“, která umožňuje nahrávání z jednoho přístroje do druhého. Funkce přepínače mechanicky odpojí ostatní SCART vstupy, čímž je vyloučena interference případných signálů z ostatních zapojených zařízení.
    Pro dosažení maximální kvality Video signálu je zařízení zapojeno jedním směrem, a to směrem do SCART výstupu (není povolen vracející se signál z TV).

Poradi mi nejaky schopny elektrotechnik, jak bych se mohl zbavit te vlastnosti, ktera je napsana kurzivou? Potrebuji, aby rozbocovac dokazal i prijimat signal z televize, jelikoz bych do nej chtel zapojit tuto redukci - ODKAZ. Pokud to pomuze, rozbocovac rozdelam a nafotim, je tam jeden velky plosny spoj, do ktereho vede konektor a z konektoru draty do scartu.
    Diky za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Ted jsem si vsiml, ze jeden pin je tam ustipnutej - treba to bude ono, jdu ho tam napajet.

EDIT1:FOTKY ZDE

EDIT2: Ted se divam, ze to bue asi slozitejsi, jsou tam pripajeny jakysi odpory, ktery nevim, na co slouzi.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Sorry, ale na tebou myšlený nesmysly se VYSER - jinak to napsat nejde, páč takovýto slučo-rozbočovače jsou na dvě věci

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

No, ja to tak potrebuju, protoze moje televize ma jenom SCART a nic jinyho. A kdyz chci aby mi sel zvukovej signal z televize ven, tak musim prehodit tu druhou redukci na output a z ni pak vedu dvema cinchema zvuk do repraku. Kdyz chci prehravat DVD, tak prepnu rozbocovac na dvd a jedu (v tom pripade jsou repraky pripojeny primo na dvd). Stejne tak u videa.

Registrace
    Mar 2004

Na přepnutí více zdrojů do jednoho výstupu si kup AVX532 (http://www.mk-electronic.cz/index.ph...=4&perpageis=5) a co se týká audio výstupu z TV, tak to lze vyřešit rozbočovačem 1SCART (samec) >> 2SCARTy (samice), přičemž toho samce dáš do TV, do jedné samice zapojíš pouze vstup z AVX532 a do druhé samice pak pouze výstup audio (tady se nic negativně ovlivňovat nebude).

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

No ten kram, cos mi poradil, stoji jeste o 600,- vic, nez celej muj dvd prehravac, takze to neprichazi v uvahu. Jinak presne takhle jsem to chtel, akorat potrebuju rozbocovac a slucovac scartu s prepinacem a s obousmernym signalem - neco takovyho prece musi byt - rsp. chtel jsem k tomuto ucelu predelat ten bandridge.

Registrace
    Mar 2004

On ten "krám" to přepínání vstupů řeší poněkud jiným způsobem, než nějaký přepínač vhodný tak na ovládání dětského autíčka...

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Jo to verim, ale je to stejna rada, jako kdybych tady skucel ze mam hlad a doma neni ani krajicek chleba a tys mi poradil, abych se teda nazral kolacu.

Nicmene uz jsem prisel na to, co zkusim, radili mi to v threadu, kterej jsem zalozil driv. Z klasickyho propojovaciho SCART kabelu vyvedu jeste dva cinche po kterejch pujde zvukovej signal, do subwooferu. Proste hledam nejaky low-cost reseni.

EDIT - tady resili (a vyresili) podobnej problem
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6359. Dulezity pro me je, aby ten prepinac byl obousmernej.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Vslayer
    nj, tys taky nenapsal, že výstup z TV potřebuješ dostat někam jinam, než tam, co souvisí s tím rozbočovačem! Nakonec sis na řešení přišel sám! Jinak z koláčů se tloustne, kup si raději ten chleba!

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Ok, tak hlavne, ze jsme vsichni stastni. Jdu vyrabet ten kabel. Diky vsem za rady.

Podobná témata

1. SCART u TV
    Od SequelPepe v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 26-06-2012, 10:47
  2. Rozbocovace
    Od Falcon v sekci Bastlení
    Reakcí: 88
    Poslední příspěvek: 10-12-2008, 15:24
  3. SCART, VHS a RGB
    Od vlastax v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray