Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nevyhovujici fce SCART rozbocovace BANDRIDGE

Vslayer (28)|17.4.2006 20:16
Zdravim vsechny, zakoupil jsem rozbocovac scart s prepinacem a mam jeden drobny problem. Je to konkretne tento typ
ODKAZ - hned ten prvni BVSB 7723. V popisu u nej je napsano toto:

Slouží ke sloučení 3 SCART vstupů do jednoho SCART výstupu.
Zařízení obsahuje funkci „record“, která umožňuje nahrávání z jednoho přístroje do druhého. Funkce přepínače mechanicky odpojí ostatní SCART vstupy, čímž je vyloučena interference případných signálů z ostatních zapojených zařízení.
Pro dosažení maximální kvality Video signálu je zařízení zapojeno jedním směrem, a to směrem do SCART výstupu (není povolen vracející se signál z TV).


Poradi mi nejaky schopny elektrotechnik, jak bych se mohl zbavit te vlastnosti, ktera je napsana kurzivou? Potrebuji, aby rozbocovac dokazal i prijimat signal z televize, jelikoz bych do nej chtel zapojit tuto redukci - ODKAZ. Pokud to pomuze, rozbocovac rozdelam a nafotim, je tam jeden velky plosny spoj, do ktereho vede konektor a z konektoru draty do scartu.
Diky za rady.
Vslayer (28)|17.4.2006 20:59
Ted jsem si vsiml, ze jeden pin je tam ustipnutej - treba to bude ono, jdu ho tam napajet.

EDIT1:FOTKY ZDE

EDIT2: Ted se divam, ze to bue asi slozitejsi, jsou tam pripajeny jakysi odpory, ktery nevim, na co slouzi.
Pitomec (10211)|17.4.2006 22:44
Sorry, ale na tebou myšlený nesmysly se VYSER - jinak to napsat nejde, páč takovýto slučo-rozbočovače jsou na dvě věci :-I
Vslayer (28)|18.4.2006 10:55
No, ja to tak potrebuju, protoze moje televize ma jenom SCART a nic jinyho. A kdyz chci aby mi sel zvukovej signal z televize ven, tak musim prehodit tu druhou redukci na output a z ni pak vedu dvema cinchema zvuk do repraku. Kdyz chci prehravat DVD, tak prepnu rozbocovac na dvd a jedu (v tom pripade jsou repraky pripojeny primo na dvd). Stejne tak u videa. :-)
Pitomec (10211)|18.4.2006 11:54
Na přepnutí více zdrojů do jednoho výstupu si kup AVX532 (http://www.mk-electronic.cz/index.php?categoryis=4&perpageis=5) a co se týká audio výstupu z TV, tak to lze vyřešit rozbočovačem 1SCART (samec) >> 2SCARTy (samice), přičemž toho samce dáš do TV, do jedné samice zapojíš pouze vstup z AVX532 a do druhé samice pak pouze výstup audio (tady se nic negativně ovlivňovat nebude).
Vslayer (28)|18.4.2006 12:02
No ten kram, cos mi poradil, stoji jeste o 600,- vic, nez celej muj dvd prehravac, takze to neprichazi v uvahu. Jinak presne takhle jsem to chtel, akorat potrebuju rozbocovac a slucovac scartu s prepinacem a s obousmernym signalem - neco takovyho prece musi byt - rsp. chtel jsem k tomuto ucelu predelat ten bandridge.
Pitomec (10211)|18.4.2006 12:07
On ten "krám" to přepínání vstupů řeší poněkud jiným způsobem, než nějaký přepínač vhodný tak na ovládání dětského autíčka... 8-)
Vslayer (28)|18.4.2006 12:22
Jo to verim, ale je to stejna rada, jako kdybych tady skucel ze mam hlad a doma neni ani krajicek chleba a tys mi poradil, abych se teda nazral kolacu.

Nicmene uz jsem prisel na to, co zkusim, radili mi to v threadu, kterej jsem zalozil driv. Z klasickyho propojovaciho SCART kabelu vyvedu jeste dva cinche po kterejch pujde zvukovej signal, do subwooferu. Proste hledam nejaky low-cost reseni.

EDIT - tady resili (a vyresili) podobnej problem
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6359. Dulezity pro me je, aby ten prepinac byl obousmernej.
mirekv (7169)|18.4.2006 15:18
Vslayer
nj, tys taky nenapsal, že výstup z TV potřebuješ dostat někam jinam, než tam, co souvisí s tím rozbočovačem! Nakonec sis na řešení přišel sám! Jinak z koláčů se tloustne, kup si raději ten chleba! :-E :BB:
Vslayer (28)|18.4.2006 17:00
Ok, tak hlavne, ze jsme vsichni stastni. Jdu vyrabet ten kabel. Diky vsem za rady. :-)