Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita vypálení

xdavidx (26)|16.4.2006 16:16
čau,
měl bych se Vás dotaz. Má vypalovačku TEAC asi rok a půl starou a vypoluji pouze na media Verbatim. Zkoušel jsem kvalitu vypálených DVD v Nero Disk quality test.
U DVD, které jsem vypaloval před roku byly tato parametry: PI errors (průměr 15, maximum 40), PI failures (průměr 0,08 maximum 2). Problém je v tom, že u DVD které vypaluji teď došlo k velkému propadu kvality vypálení. PI errors (průměr 200, maximum 350), PI failures (průměr 0,9 maximum 10). Stále používám média verbatim, zkoušel jsem i Sony a pořád velice špatná kvalita vypálení. Aktualizoval jsem Firmware, použil jsem čistící dvd, ale pořád nic. DVD jdou normálně přehrát na dvd přehrávači, žádné poškození obrazu, škubání nebo výpadky obrazu, prostě dokonalý obraz.
Kdybych nevěděl o velice špatné kvalitě vypálení, ani bych si toho nevšiml.
Může mi někdo poradit co s tou vypalovačkou asi může být. Možná už je opotřebována, bylo na ni vypáleno asi 250 DVD.

díky
Milosbb (889)|16.4.2006 16:26
xdavidx

Ešte skús preinštalovať to Nero CD-DVD Speed. Možno je chyba tam.

------------------
xdavidx (26)|16.4.2006 16:46
to už jsem zkoušel
StD (8612)|16.4.2006 19:27
U těch medií Verbatim jde o stejně zakoupenou várku? Pokud jde o ty z poslední doby cca čtvrt roku (16x Taiwan, spindly 25ks +R i -R), tak jsem taktéž zaznamenal značný pokles quality (identicky na 3 různých palírnách)...
Milosbb (889)|16.4.2006 20:18
xdavidx

KProbe ukazuje podobné počty PI a PIF ?

--------------
xdavidx (26)|16.4.2006 20:50
velice podobné počty +/-
Milosbb (889)|16.4.2006 21:07
xdavidx

Tak sa s tým Teac-om pomaly rozlúč. Brat má Teac DV-W 58G a takisto už ukončila svoju púť, presne po dvoch rokoch, je to shit vhodný do knihy rekordov.
Ešte si spomínam, že počty chýb ukazoval podobne ako ten tvoj, no po zatvorení všetkých procesov bežiacich na pozadí ukazoval nižšie počty, ale aj tak to bolo naprd.

-------------