Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Ëxterní dvb tuner v síti LAN...?

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Nazdárek,
    chtěl bych se zeptata, zda

1. pořídímli externí tuner digitální televize, budu ho moci využívat i z jiných počítačů v síti než je ten ke kterému bude připojený? (přičemž je asi jasné, že bude muset běžet)

2. zvládl by takto po síti POUZE SLEDOVAT (tedy negrabovat atd.) tv i PIII 600Mhz na 256ram?

3. je možné, aby takto připojený tuner využívali dva pc najednou? tedy sledovali dva lidé na dvou různých počítačích v jeden čas

Díky moc za pomoc
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

1. pořídímli externí tuner digitální televize, budu ho moci využívat i z jiných počítačů v síti než je ten ke kterému bude připojený? (přičemž je asi jasné, že bude muset běžet)
    Možné to je. Po síti LAN. V této sekci "tv karty" je o tom psáno.

2. zvládl by takto po síti POUZE SLEDOVAT (tedy negrabovat atd.) tv i PIII 600Mhz na 256ram?
    Pro sledování to zpravidla v pohodě stačí (není na škodu si přečíst doporučenou minimální konfiguraci)

3. je možné, aby takto připojený tuner využívali dva pc najednou? tedy sledovali dva lidé na dvou různých počítačích v jeden čas
    Ano je to možné. Viz bod 1).
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: trabi_cool_small_130.jpg 
Zobrazení: 112 
Velikost: 43.4 KB 
ID: 833  

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Díky díky za vyčerpávající odpověď!!!

Jen bych měl ještě jednu takovou otázku navíc - je to samé možné i s interní kartou? Tedy využívat ji v lan aniž bych musel streamovat atd.?

PS: Já to tady ve fóru hledal... ale nebyl sem úspěšný, tak asi špatně...

Registrace
    Apr 2004

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Díky za link... jen musím říct, že sem moc nepochopil o čem se tam ale bavíte... já jsem laik, který chce na pc tv a pokud možno v celé domácí síti, tak sem trochu zmatený a nevědoucí.

Nicméně stačí mi jednoduchá odpověď: buduli mít interní dvb tuner, tak s pomocí programu VideoLAN(nebo těch dalších) bude moci tu kartu využívat kterýkoli počítač v síti, je to tak? Pokud ano, postup jak to udělat si najdu až to pořídim.

Pokud budu mít externí, tak to bude stejné, nebo lze ten tuner využívat přímo - např. jako tiskárnu? (Jo a když je minimální konfigurace PIII 800mhz, pojede to na tom šestikilu alespoň ke koukání? nedaří se mi u těch externích karet všude zjistit, jaké mají nároky, ale když už to tam je, tak tohle sou nejnižší )

Nevýhody? (kromě dálkového ovládání jen u jednoho pc)

Předem moc díky za odpovědi!!!

Registrace
    Apr 2004

Co se týče toho programu VideoLAN, tak tam to některým funguje a někteří to nerozchodily. Já osobně to vyzkoušené nemám.
    Musíš si počkat, až se ozvou ti, co to používají. Což bude zřejmě až po svátkách.
    Program pro WinFast použít nemůžeš, ten je určen pro tunery Leadtek.

Podobná témata

1. TV tuner v síti
    Od Pohoda-jazz v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 06-03-2006, 12:47
  2. Externi DVB-T tuner s DVI
    Od MaxReefy v sekci DVB-T
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-02-2006, 18:54
  3. Externi TV tuner (DVB-T)
    Od xmario v sekci DVB-T