Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ëxterní dvb tuner v síti LAN...?

Pohoda-jazz (7)|16.4.2006 03:49
Nazdárek,
chtěl bych se zeptata, zda

1. pořídímli externí tuner digitální televize, budu ho moci využívat i z jiných počítačů v síti než je ten ke kterému bude připojený? (přičemž je asi jasné, že bude muset běžet)

2. zvládl by takto po síti POUZE SLEDOVAT (tedy negrabovat atd.) tv i PIII 600Mhz na 256ram?

3. je možné, aby takto připojený tuner využívali dva pc najednou? tedy sledovali dva lidé na dvou různých počítačích v jeden čas

Díky moc za pomoc :-)
Ivo Mašek (10205)|16.4.2006 09:02
[quote]1. pořídímli externí tuner digitální televize, budu ho moci využívat i z jiných počítačů v síti než je ten ke kterému bude připojený? (přičemž je asi jasné, že bude muset běžet) [/quote]
Možné to je. Po síti LAN. V této sekci "tv karty" je o tom psáno.

[quote]2. zvládl by takto po síti POUZE SLEDOVAT (tedy negrabovat atd.) tv i PIII 600Mhz na 256ram? [/quote]
Pro sledování to zpravidla v pohodě stačí (není na škodu si přečíst doporučenou minimální konfiguraci)

[quote]3. je možné, aby takto připojený tuner využívali dva pc najednou? tedy sledovali dva lidé na dvou různých počítačích v jeden čas [/quote]
Ano je to možné. Viz bod 1).
trabi_cool_small_130.jpg
Pohoda-jazz (7)|16.4.2006 11:35
Díky díky za vyčerpávající odpověď!!!

Jen bych měl ještě jednu takovou otázku navíc - je to samé možné i s interní kartou? Tedy využívat ji v lan aniž bych musel streamovat atd.?

PS: Já to tady ve fóru hledal... ale nebyl sem úspěšný, tak asi špatně...
Ivo Mašek (10205)|16.4.2006 15:36
Pohoda-jazz (7)|16.4.2006 17:51
Díky za link... jen musím říct, že sem moc nepochopil o čem se tam ale bavíte... já jsem laik, který chce na pc tv a pokud možno v celé domácí síti, tak sem trochu zmatený a nevědoucí.

Nicméně stačí mi jednoduchá odpověď: buduli mít interní dvb tuner, tak s pomocí programu VideoLAN(nebo těch dalších) bude moci tu kartu využívat kterýkoli počítač v síti, je to tak? Pokud ano, postup jak to udělat si najdu až to pořídim.

Pokud budu mít externí, tak to bude stejné, nebo lze ten tuner využívat přímo - např. jako tiskárnu? (Jo a když je minimální konfigurace PIII 800mhz, pojede to na tom šestikilu alespoň ke koukání? nedaří se mi u těch externích karet všude zjistit, jaké mají nároky, ale když už to tam je, tak tohle sou nejnižší :-()

Nevýhody? (kromě dálkového ovládání jen u jednoho pc)

Předem moc díky za odpovědi!!!
Ivo Mašek (10205)|16.4.2006 18:21
Co se týče toho programu VideoLAN, tak tam to některým funguje a někteří to nerozchodily. Já osobně to vyzkoušené nemám.
Musíš si počkat, až se ozvou ti, co to používají. Což bude zřejmě až po svátkách.
Program pro WinFast použít nemůžeš, ten je určen pro tunery Leadtek.