Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV.NOW AV nekompatibilita

Santiago (16)|14.4.2006 17:52
Zdravim

Obdrzel jsem od sveho vedouciho prace tuto kartu jako soucat diplomky,s tim ze ji mam rozbehat pokud mozno pod Pinacle(podle me utopie...),ale pozeptam se je to mozneee?Ovladace samo ze neexistuji...

Mno aspon kdyby se mi ji podarilo zprovoznit pod premierou,mam verzi 6.5 ovladace 1.7 build 264 .Bohuzel mi pod win XP instalace ovladacu od FASTu hlasi hardware not detected....coz je docela prekerka...Instalaci provadim podle navodu,karta 3 slot PCI(no v jinem zadna zmena),pak odeberu to co win najdou(OHCI) pak premieru a pak FAST ovladace(pro zajimavost starsi verze 1.49 nebo tak nejak se rozebehne ale nedobehne a akorat to udela mezi ovladaci bordel....)pocitac starej durex 900 spolu pcchips M848..(vim ze nic moc..ale v tom to snad neni..)
Samotny Win nainstalujou automaticky OHCI 1394(ten pak odeberu) ale me jde spis od ten A/D prevodnik C-cube dvxplore.
Odkaz na popi karty je tu...https://www.svethardware.cz/recenze-dvnow-av-je-na-prvni-pohled-podobna-dvnow-lite/3918

Takze kricim pls poradte,pomozteeeeee
Pitomec (10211)|14.4.2006 20:16
Řekl bych, že v dobách kdy někdo u FASTu psal poslední ovladače na DV.now AV, tak o W XP tušil snad jenom Bill v představách...
Santiago (16)|15.4.2006 02:55
Ha ty si clovek co o tom neco tusim vi..aspon jak jsem se probiral archivem googlu...

No spouste lidi to pod tema XP ale facha...me zatim ne..A tak co jsem po dnesni citankove extazi zjistil...karta si vyzaduje preruseni 10(nebo devet ted nevim..) nejspis pro firewire1394, ale toto preruseni pouziva moje GK MSIG2Ti respektive ACPI rozhrani nebo co to je...to vse podle programu AIDA32.Normalne ve spravci to hlasi IRQ 16(misto 10..a ted babo rad..) no a 9 je to ACPI a predtim si to uzurpoval deamon tools(raid a scsi zarizeni) ale zaverecna skutecnost je takova ze hardware not found...
jinak posledni verze ovladu 175/build 264 ma podporovat jak premieru 6.5 tak i XPcka....

Druhy ovladac verze 1.4 se vzdy sekne pri instalaci fast1394 a chce reebot a pak nazdar uz se k tomu nezna...(ale ta podporuje tusim jen premieru 6,ja mam nainstalovanou 6.5)
Mno casik odevzdani diplomky se chyli ke konci...musim to nejak rozbehat a setrihat a neco vysmahnout...
Pitomec (10211)|15.4.2006 07:45
Jestli chce karta sólo IRQ (přičemž je jedno, jestli 10, 5, 7 nebo třeba 3), tak pak bys musel celý PC překopnout na "Standardní PC" (tj. bez podpory ACPI) a ještě laborovat ve slotech, aby to samostatný IRQ fakt mělo (pochopitelně s rizikem, že se to stejně nepovede). A to bych zrovna u XP nedělal - ještě tak u W2K ano. Jinak IRQ je 0-15 a všechno nad tím jsou pouze IRQ virtuální (ve skutečnosti tedy fyzicky sdílené s něčím jiným).
Osobně bych nahodil do kompu ještě OS W2K a tam to provozoval - pokud tedy nechceš volit řešení mnohem lepší, a to nákup A/D+D/A převodníku od Canopusu (AceDVio - tak jsem to vyřešil já), který pod W XP šlape v pohodě.
Santiago (16)|19.4.2006 22:03
hmm jinou kartu bohuzel na vyber nemam a po dnesnim trapeni bych se na to nejradeji vykaslal...

jen me zarazi ze jsou lidi,kterym to beha..Mam kartu V.1.1 originalni ovladace verze 1.4 pod win98 az w2k(w2000) jsem jeste nezkousel..vyzkousim...

ale ovladace on verze 1.6 a vys uz se vubec s nicim nezatezuji a rovnou vzdy a hned napisou "hardware not detected" a NAZDAR...jako kdyby se s pozdeji vydanymi kartami vysla trosku jina verze karty...ale o tom nikde ani zminka jen podobne problemy na zahranicnich forech...(tj vetsinou to svedou na irq)
uz jsem ji zkousel i na jine desce,nforce2 chipset a stejna hlaska...

s ACPI,to uz jsem vyzkousel,jen pak nevim jak pridelovat typreruseni,respektive jsem ten komp okuchal o co to slo(nic v PCI,vypnute usb,com...) a to tak nepomohlo...
Pitomec (10211)|19.4.2006 22:49
IRQ sám od sebe nijak nepřidělíš - to je otázka náhody a štěstí, že se povede to dát do takovýho PCI slotu, který je volný, a nic dalšího na něm nevisí (u nových desek defacto nemožná věc). Být tebou, tak se té karty opravdu zbavím, páč je to mrtvá věc.
Santiago (16)|20.4.2006 00:58
aha,mno sloty jsem vyzkousel vsechny...(na desce v biosu mam k irq akorat moznost prepnuti pnp/ISA,EISA a to tam zadny tyhle sloty ani nemam..)zitra jeste posledni pokus na W2K a pak jdu za vedoucim prace ze to vzdavam...co ten se mnou udela,to si radsi ani nepredstavuju:/(mela asi slouzit jako A/D strizna ve skole...

jen me fakt udivuje ze to nekomu facha a nekomu ne,docela flustrujici zalezitost(stesti na hardware MB atd..?)
Santiago (16)|20.4.2006 01:25
jeste pridam jeden mozna az moc troufaly dotaz..

Lze tuto kartu aspon teoreticky rozbehat pod pinnacle?Je mi jasny ze ovladace primo napsany nejsou,ale treba z pomoci jinych ovladacu z karet zalozenych na stejynch cipech od jinych vyrobcu...Mno si myslim ze spise ne,zvlast kdyz nebeha skoro vubec,ale zabyval se nekdo tu podobnou "ptakovinou".
Pitomec (10211)|20.4.2006 07:24
To se divím, že škola nemá na to, aby investovala do nějakého OHCI řešení (Canopus AceDVio, jak jsem psal výše), které nepotřebuje žádné speciální drivery...

Pod PS to rozběhneš těžko, když problém není v editačním softu, ale v samotných ovladačích od FASTu (fast forward).
videoman (178)|22.4.2006 08:54
taky jsem tuhle kartu vlastnil, běhala i pod XP, jenže to se musí nainstalovat celý PC s win načisto. Tuším jsem jí napevno zadal IRQ přímo v biosu. Je to už nějaký ten pátek tak si už víc nevzpomenu.
Byly s ní problémy se synchronizací audia , ale jinak službu udělala dobrou.
Santiago (16)|22.4.2006 20:06
to videoman: a na jakem pocitaci/platforme?Bohuzel moje deska neco jako vyhrazeni irq nezna,takze...


Kartu se mi teda uz rozbehat podarilo a to i pod XP a na stare skolni sunce(400 celer),ale beha,posledni verze ovladacu se nainstalovala bezproblemu..jen to bylo takove trosku utrpeni..
Pro zajimavost radič PCI sbernice je jak na strihove karte tak na desce stejnej...intel 21152 AB(tusim).
Santiago (16)|26.4.2006 23:29
saga pokracuje...

Karta svete div se beha i na desce MSI VIA® UniChrome™ KM400 » KM4M-V

s integrovanou grafarnou...pod XPckama(standartni instalace) a to jako fik...a to ma ta deska jen tri PCI sloty...

Na dalsim pocitaci s deskou K8N s nforce 3 a externi kartou FX5200 stejny problem jako predtim..hardware not found uz pri pokusu o instalaci ovladacu..

Kurna cim to muze byt?????Tak nejak si myslim ze na vine bude southbridge(PCI sbernice) jednotlivych MB....proste novejsi uz nema karta tolik v oblibe ale proc?? potreboval bych to zjistit do te diplomky...
Krtek (1279)|27.4.2006 00:05
Já s tou kartou pořád ještě dělám a v XP jede bez problému...Poslední verze ovladačů najdeš na stránkách Fastu. Je to označení 1.75.0264
Je to celkem 14 souborů a má to 17,3 MB.
V týhle verzi jsou vyřešený i problémy z předchozích verzí..Musíš nainstalovat nejdřív Premiere a pak teprve tu kartu. Ovladače si tu Premiere musí najít. Pokud nainstaluješ nejdřív kartu, tak to šlapat nebude. Jinak to šlape pod SP 2 a DirectX 8.1. Novější verze Directu si s tím prý moc nerozumí.
Santiago (16)|27.4.2006 00:11
[quote=Krtek]Já s tou kartou pořád ještě dělám a v XP jede bez problému...Poslední verze ovladačů najdeš na stránkách Fastu. Je to označení 1.75.0264
Je to celkem 14 souborů a má to 17,3 MB.
V týhle verzi jsou vyřešený i problémy z předchozích verzí..Musíš nainstalovat nejdřív Premiere a pak teprve tu kartu. Ovladače si tu Premiere musí najít. Pokud nainstaluješ nejdřív kartu, tak to šlapat nebude. Jinak to šlape pod SP 2 a DirectX 8.1. Novější verze Directu si s tím prý moc nerozumí.[/quote]

ale jo to vsechno znam a vim..uz:) jen resim jeji kompatibilitu s ruznymi deskami..proc to tak je...jeste kdyz se zastavim u tech directxuuu SP2 ma v sobe uz primo integrovanou devitku ne?
Kdyztak jakou ze mas tedy desku,chipset?
Krtek (1279)|27.4.2006 10:01
Myslím, že kompatibilita s deskou s tím moc společného mít nebude..Měl jsem to celkem na 3 deskách. Teď to mám na Asusu s Intel chipsetem...

Nalistuj si http://www.gio.cz a zkus tam zavolat. Oni ty střižny prodávali. Když jim řekneš že jsi ji před časem u nich kupoval a teď skládáš novej comp, jistě Ti poradí v čím to je. Jsou tam ochotní..
Santiago (16)|28.4.2006 13:42
to krtek: tak nevim zda jsi cetl celou diskusi,presto ale dik...na intel platformach karta vetsinou slape.

Z GIO mi odpovedeli...ale dost neurcite,s tim ze reseni asi neexistuje(a s tim ze karta je uz prezita..)

Podle me to ma proste na svedomi most mezi sbernicemi(DEC 21152,ten je v southbridgi..) a jeho implementace v novejsich deskach na AMD uz je v necem pozmenena ve vztahu k IRQ steering a to zvlastne u nforce a sis chipsetu..ale moc do toho nevidim...tak jenom hadam.
videoman (178)|4.5.2006 22:46
Běhala na Intelovském bordu D850GB pro P4 s intel chipsetem