Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpegy ve vegasu

maratek (9)|13.4.2006 17:27
Caues , mam mensi problem, vzdycky kdyz vyrenderuju video ve vegasu pres mpeg1 nebo mpeg2 , tak je to takový tmavý, hnusný... nejde to nějak upravit ?
Jano (592)|13.4.2006 17:56
renderuj v Tmpegencoderi a bude to lepšie :-I
Modena (1706)|13.4.2006 18:07
Jano
A DD5.1 v BeeSweetu, viď ? :-E
Jano (592)|13.4.2006 18:12
zvuk vyhodi v vegasu ako ac3 - nema problema
maratek (9)|13.4.2006 19:41
nj, ale když mam ve vegasu project ? přece nejde zrenderovat přes něco jinýho, nebo jop ?
yozefb (684)|13.4.2006 19:49
v com mas zdroj ?
2_129.jpg
maratek (9)|13.4.2006 19:59
zdroj ? nechápu...
Jano (592)|13.4.2006 20:22
To bude ťažké 9-)
Zdroj video z kamery do vegasu alebo divx ......alebo viac info napiš
maratek (9)|13.4.2006 21:14
Mno ty videa z kterejch skládám vegas project jsou nahraný z hry, jsou v avíčku...
Potřebuju ten celej projekt ve vegasu prostě zrenderovat a dostat do mpegu v dobrý kvalitě, v hodně dobrý kvalitě.. pak to můžu ještě přes pinnacle dostat do optimální velikosti... protože ve vegasu mi to prostě nejde... když to zrenderuju přes avi a dám jakejkoliv codec, tak je to takový čárkovaný..
yozefb (684)|13.4.2006 23:01
maratek

9-) nie velmi ti rozumiem ale v podstate softy ako pinnacle, vegas, premiere, ulead su primarne urcene na strih videa v DV kodeku z kamery. Ak to video nie je samo o sebe kvalitne, tak tazko bude lepsie. Ak Ti ide iba o jednoduchy "ostry" strih, tak hladaj soft, co Ti to postriha bez recompresie na mpeg Womble na DV Virtual Dub. Takze najprv, musis vediet, v akom kodeku je to tvoje video (to zistis pomocou jednoduchej utilitky GSpot) a potom maj ocakavania. Ide to dobre aj vo Vegase no musis ho nastavit na ten tvoj kodek, a verim ze sa s nim zaobides aj bez pinnaclu.
Jano (592)|13.4.2006 23:07
yozefb
jakejkoliv codec, tak je to takový čárkovaný..
tušim má pomiešané prekladanie
Saxel (2279)|14.4.2006 08:02
[quote=Jano]
jakejkoliv codec, tak je to takový čárkovaný..
tušim má pomiešané prekladanie[/quote]
Ale ne, právě naopak. Píše, že to video je grabnuté ze hry, takže asi nebude mít žádné prokládání. No a on se snaží dostat ho do prokládaného mpeg-2.

to maratek:
Proč to chceš do mpeg-2? Chceš to prohlížet na TV ze stolního DVD playeru nebo na monitoru PC? Toto si ujasni a podle toho zvol formát, do kterého budeš renderovat.

P.S. A zjisti si formát, do kterého to video ze hry ukládáš. Tvoje specifikace typu: [color=brown]"nahraný z hry, jsou v avíčku... "[/color] tady moc nepomůže a některý lidi to dokáže i vytočit \/
maratek (9)|14.4.2006 08:19
Mno chci to prohlížet na monitoru, jednoduše jsem si vzal fraps, šel jsem do hry Counter-strike:source, tam jsem si natočil dobrý momenty, ty jsem si sestříhal a upravil ve vegasu... nepotřebuju to dát ani tak do mpegu, chci aby to hlavně bylo kvalitní a to u AVI se mi zatim nepovedlo, je to vždycky takový čárkovaný...
Jinak ty jednotlivý videa jsou tohoto formátu : AVI v.1.0 , codec FPS1/,
rozlišení 800/600.
Moc tý renderovací části nerozumim, takže trpělivost se mnou :-D
imported_krist (119)|14.4.2006 17:02
[quote=maratek]nj, ale když mam ve vegasu project ? přece nejde zrenderovat přes něco jinýho, nebo jop ?[/quote]
samozrejme ze jo. Pres tzv. frameserver (http://www.debugmode.com/). Render ve vegasu do "debugMode frameserver(*.avi)" (trva to jen par vterin) a toto avi pak nacist v jinym softu ve kterym uz bude vypadat se vsemi upravami z vegasu.