Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek winfast usb dongle a čeština

Gappa (36)|12.4.2006 17:35
Podařilo se někomu dosáhnout správného zobrazení češtiny s tímto tunerem?
Petr75_tvf (62)|13.4.2006 09:42
Dneska mi přišel e-mail od Leadteku:
[quote]Dear Sir,

Please replace the WFPSI.ax in C:\Program Files\WinFast\WFDTV
It will fix the problem of Czech fonts.

Please unzip Service.zip to C:\Program Files\WinFast\WFDTV\Services
It contains more TV/Radio logos in Czech.

If any problem, please let me know.

(Teletext function will be ok in version 2.0.1.85)


Best Regards,
Alec[/quote]
Zatím jsem to ještě nestačil vyzkoušet. Soubory jsem uložil sem:
http://sweb.cz/PetrL75/DTV_Dongle/Dongle_DTV_oprava_060413.zip
Bodlak (15)|13.4.2006 11:02
super, jede to v poho. Konečně!!
Gappa (36)|13.4.2006 12:33
Díky. Už je to podstatně lepší. Snad v další verzi vyřeší ještě češtinu v EPG (ikdyž tato verze už zoprazuje minimum paznaků) a teletext.
Petr75_tvf (62)|14.4.2006 07:54
[quote=Gappa]Díky. Už je to podstatně lepší. Snad v další verzi vyřeší ještě češtinu v EPG (ikdyž tato verze už zoprazuje minimum paznaků) a teletext.[/quote]
Já mám teď dobrou češtinu i v EPG. EPG se musí nechat načíst znovu.
Gappa (36)|14.4.2006 13:47
Dnes se mi EPG načetlo už správně :-!!! Takže mi ke štěstí chybí už jen teletext. :-D
Petr75_tvf (62)|14.4.2006 14:12
Kromě teletextu by to ještě chtělo, aby šel přepínat zvuk u dvojjazyčných filmů.
Gappa (36)|14.4.2006 21:50
Pokud vím, tak to neumí žádný v současnosti vyráběný tuner resp. software.
Petr75_tvf (62)|18.4.2006 08:11
[quote=Gappa]Pokud vím, tak to neumí žádný v současnosti vyráběný tuner resp. software.[/quote]
Můj starší analogový tuner to umí. Když nahraji pomocí Dongle DTV celý multiplex nebo jen jeden program do *.ts s duálním zvukem, tak program VLC media player to přepínat umí a dokonce to snad i automaticky přepne do češtiny. Tak nevím proč to nové digitální tunery neumí. Jestli to umí jiná značka, nevím.
Gappa (36)|18.4.2006 11:46
Nejspíše proto, že v takovém nesmyslném formátu se vysílá jen v našem Kocourkově. Tak se tím programátoři z normálního světa vůbec nezabývají.
Derik (2)|22.5.2006 15:20
Prosím vás, neví někdo, jak uložit jednotlivé volby programů pod čísla, aby se daly přepínat pomocí čísel na ovladači???
Děkuju za odpověď.
Derik (2)|22.5.2006 15:23
a ještě jeden dotaz, funguje někomu zapínaní pokud je v program v pohotovosti v TRAY???
Gappa (36)|10.6.2006 18:49
Na webu výrobce je k dispozici aktualizovaný soft - verze 2.0.1.86 - umí už správnou češtinu, má aktualizované ikony u nás vysílaných stanic a rychleji přepíná stanice. Teletext ani duální zvuk není vyřešen.
gUstaFO (50)|10.6.2006 20:30
Zdravím, jj díky za zprávu....jinak velká spokojenost hlavně od chvíle vyřešení české diakritiky (v EPG ale nefunguje) , jediná špatnost v reprodukci obrazu je ta, že mi to někdy (třeba dnes při utkání MS Německo-Kostarika) divně skřípe ve zvuku a obraz se po cca 15 vteřinových intervalech na okamžik kousne...nevím jestli by to mohlo mít něco společnýho s hardwarem mého pc a nebo technologií digitálního příjmu vůbec, protože teď k večeru ani po 2 hodinách k ničemu naopak nedošlo...má někdo podobné zkušenosti?
Gappa (36)|11.6.2006 13:00
Jak už bylo psáno výše - EPG je nutné načíst znovu a pak je čeština OK. Žádné zasekávání jsem nezaznamenal - viděl bych to spíše na poruchu v příjmu signálu. Zkus si měřit sílu signálu. Většina softu pro DVB to má k dispozici jako % ukazatel. Winfast ale ukazuje signál jen jako barevný zobrazovač - červená, žlutá, zelená.
gUstaFO (50)|11.6.2006 16:34
Umí tento tuner i analog? že bych místo antény, zasunul do té krabičky(tuneru) koax. z kabelové televize? to asi ne co?
clee (6592)|11.6.2006 17:10
neumi, dvb-t prijimace nemaj a/d prevodnik
Gappa (36)|11.6.2006 18:39
Pokud vaše kabelová televize bere signál pro CZ programy z antény a nemáte na rozvodu žádný zesilovač s filtrem (jak je tomu u nás), pak to může v pohodě šlapat.
Jestli máš k tuneru připojenu přiloženou mikroanténu, pak jsou ty výpadky obrazu téměř 100% způsobeny zeslabením signálu - stačí se jen vhodně postavit před anténku.
gUstaFO (50)|15.6.2006 17:47
Problém u mě byl nejspíš krátkodobým rušením signálu. Ale od té doby co jsem to psal na fóru je vše OK. Bydlím v paneláku v 6p. Stačí, když anténu zakryješ nebo ji položíš někam do kouta a to sekání obrazu a zvuku se objeví. Já ji teda mám od zakoupení stále na stejné pozici a právě jen tak problémy se zvukem a zasekáváním přestaly.
Jinak já si musel pořídit 3m USB prodloužení, protože mám pc bednu daleko od monitoru (v jiné místnosti) a potřeboval jsem ten tuner dostat na vhodné místo, kde bude kontakt s dálkovým ovladačem. Ovladač je celkem citlivej na přesnost zaměření nebo vzdálenost k tuneru....
Gustav
gUstaFO (50)|15.6.2006 17:57
[quote=Gappa]Pokud vaše kabelová televize bere signál pro CZ programy z antény a nemáte na rozvodu žádný zesilovač s filtrem (jak je tomu u nás), pak to může v pohodě šlapat.
Jestli máš k tuneru připojenu přiloženou mikroanténu, pak jsou ty výpadky obrazu téměř 100% způsobeny zeslabením signálu - stačí se jen vhodně postavit před anténku.[/quote]

"Pokud vaše kabelová televize bere signál pro CZ programy z antény a nemáte na rozvodu žádný zesilovač s filtrem"
moc jsem to nepochopil, pokud je to tak jak píše "clee", že DVB-T nemají a/d převodníky, tak je to to technicky nemožný.
Já nevím, jen jsem si chtěl trošku zaexperimentovat, protože mám hned u pc i kabelový signál od UPC a napadlo mě že bych prostřednictvím tohoto tuneru dostal vysílání o cca 30 stanic :)) do pc.
Raději nezkouším aby mě to třeba neshořelo.