Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synchronizace audia ve VirtualDubu

PetrOpl (3)|12.4.2006 10:35
Zdravicko. Predem se omlouvam, jestli pisu do nespravneho vlakna, jsem tu novice. :-)

Chtel bych se zeptat jestli mi nekdo poradi s nasledujicim problemem. Mam video v avicku, ktery chci trochu sestrihat o dlouhe useky a dat k nemu na pozadi hudbu. Nektere zabery taky synchronizovat s rytmem. Takze ve VirtualDubu nactu videosoubor, potom dam Audio -> WAV Audio a vyberu music, kterou bych chtel mit na pozadi.

Problem je nasledujici: kdyz chci potom video sestrihat a vymazu tak nektery useky (napr. urezu 3 sekundy), tak se mi o stejny usek zkrati i pisnicka na pozadi. Je nejaka moznost, jak toto vypnout?

Moc dik.
vlada (3470)|12.4.2006 12:26
PetrOpl
Na takovýhle dotaz je lepší založit nový thread. No každopádně moc nerozumím tomu, co chceš udělat. Pokud ustřihneš kus videa, je naprosto logický, že to ustřihne i zvuk. Jak by sis to jinak představoval?

Jestli nemá být zvuk nijak synchronizovaný s obrazem, tak doporučuju vložit tam ten doprovod až po sestříhání videa.
clee (6592)|12.4.2006 12:42
moved...
PetrOpl (3)|12.4.2006 12:47
Pokusim se to popsat nejak srozumitelne. Smile No predstav si, ze video, ktere mam k dispozici je slozeny ze spousty ruznych tanecnich zaberu. Ja z nej chci nektere momenty, ktere jsou treba nudne vystrihat a napasovat na nej jednu pisnicku. Samozrejme by to slo tak jak rikas - ze bych ho nejprve osekal o ty nechtene zabery a pak k nemu teprve pridal hudbu. Ale vzhledem k tomu, ze ho chci sestrihat tak, aby jeste nektere zabery ladily do rytmu, tak bych chtel sestrihavat zabery nebo urezavat i jednotlive framy a zaroven mit moznost si hned video ve VirtualDubu znovu prehrat. Slyset tu hudbu neprerusovane, abych hned videl jak to k sobe pasuje - jenze zvuk se vzdy zkrati zaroven s obrazem.

Snad je mi rozumet. :-D
imported_krist (119)|12.4.2006 12:55
Tak na toto si myslim ze VD uz nestaci. Urcite by to v nem slo ale 100x jednodussi, rychlejsi a hlavne prehlednejsi (vidis audio i video stopu zvlast) to je ve strihovym softu typu Vegas, Premiere atd... i movie maker by stacil.
pee.tr (1208)|12.4.2006 17:41
Možná plácnu kravinu, ale za zkoušku nic nedáš. Zkus použít VirtualDubMod a ve stopách si tu tvou muziku načti a zapínej si ji jen když potřebuješ. Sice jsem to nikdy nezkoušel co se stane s tím neaktivním audiem, ale zkusit to jak říkám můžeš. A dej vědět.
vlada (3470)|12.4.2006 19:53
pee.tr
To mi přijde dost nepraktický. Na tohle je podle mě opravdu lepší použít jinej program, VD na to neni dělanej.
pee.tr (1208)|12.4.2006 19:55
vlada
což to jo, nepraktický to je silně, o tom žádná, ale pokud někdo nemá nic jinýho, než VD...
Jinak samozřejmě Vegas
PetrOpl (3)|12.4.2006 20:37
To Pee.tr: To uz jsem zkusil. :-) Stejne se usekne i kus te muziky.

No nejde o to - mam na komplu vselicos, od Pinnacle studia po Adobe Premiere. Ale k srdci mi prirostl VirtualDub, prave diky sve uzasne jednoduchosti. Zatim mi vzdycky stacil, ale asi bude nutne prejit na jine.
imported_krist (119)|13.4.2006 13:47
v tomto pripadku urcite