Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kroužek okolo pohyb.postavy - Vegas 5

imported_Lubos (26)|11.4.2006 19:29
Chytré hlavy, prosím o radu, jak vytvořit barevný kroužek okolo pohybující se postavy (zvýraznění v davu) ? momentálně se peru z generátoru médií s aplikovaným prstýnkem a klíčiju a klíčuju až si říkám "si lama" určitě to jde nějak jinak a rychleji.
děkuji předem
imported_krist (119)|11.4.2006 20:12
toho klicovani se na pohybujicim objektu nezbavis \/
imported_Lubos (26)|12.4.2006 07:26
klicovani se zbavit nechci, jenom ta animace toho krouzku mne neuspokojuje, mam na mysli jestli neni nejaka cesta jako napr. kdyz budu animovat cestu po mape v heroglyphu
imported_krist (119)|12.4.2006 09:07
Jestli chces jen nakreslit krivku po ktere se ma krouzek pohybovat tak jestli te dobre chapu tak se prave klicovani zbavit chces. Pravda je, naky trasovani by se ve vegasu siklo. Aspon plugin. Ze by ani Fantas nevedel?
jinak asi klicovat a klicovat.
Co se tyce krouzku tam pomoci masky si tam muzes vlozit jakoukoliv bramboru.
imported_Lubos (26)|12.4.2006 09:59
2krist
klicovani neuniknu, ale pokud mas postavu v pohybu napr. lyzar na svahu a neni tam bohuzel sam a chci na zacatku obrazu zvyraznit konkretni postavu tak jsem si vzal ten prstynek upravil ho na potrebnou velikost na zacatku obrazu a pak klicuji s pohybem postavy ale postava se zvetsuje a prestavovani velikosti prstynku je naročné protoze klicuji dalsi vec. Jen jsem mel pocit ze bude nejaky chytry plugin (SW) pro takovou banalitu. Na praci s textem je toho spousta ale pro toto ?
Fantas! (3016)|12.4.2006 10:15
Pokud mas pohyb, musis to udelat pres klicovani a tim presne rict cestu toho krouzku. Aby to sedelo jako prdel na hrnci, tak je to dost prace v tom pripade, ze je pohyb chaoticky. Pokud je to ale pohyb plynuly z jednoho bodu do druheho, staci ti dva body.

Jinak pohyb po mape jsem zachytil tady:

Navod na caru po mape ve Vegasu
imported_krist (119)|12.4.2006 12:51
Zrejme to neni takova banalita. Budes se muset smirit s tim klicovanim pohybu i velikosti.
imported_Lubos (26)|12.4.2006 13:05
to jsem ani netusil ze se stim home-videaci nezabyvaj nebo zkratka to neresi protoze je to pruda (vysledek neumerny casu). Tak az prijdu z prace ke stroji tak budu zase klicovat a klicovat . Ze ja blbec bral na hory tu kameru!
Fantas! (3016)|12.4.2006 13:16
Lubos
to jako klicujes krouzek v celem videu, nebo co? Ja nevim, ale ja to mam fakt hned... \/
Muzu ti pro priste doporucit chodit na Alpske sjezdovky a hlavne brzo rano, kdy jsi na svahu sam a tak nemusis nic krouzkovat! Ted zrovna striham me Alpy ve vetsine zaberu se mi tam nikdo na vic nemota... :-E
imported_Lubos (26)|12.4.2006 14:01
2Fantas
neklicuju krouzek v celem videu, ale byla nas tam parta 8 lidi a je fakt ze na sjezdovce jsme v 8:00 nebyli. Alpy jsem navstivil, super stredisko ISCHGL a kdyz za to das .com tak jsi tam, fak super mohu doporucit, ale to je na jine misto diskuze.
Fantas! (3016)|12.4.2006 14:22
Lubos
opravdu staci ziskat cvik, udivis, ze to nebude zase tak na dlouho...
imported_krist (119)|12.4.2006 15:47
A nechtel bys treba jenom namluvit do mikraku pres nakej plugin zadani a aby se to cely nastrihalo otitulkovalo, vyrendrovalo, vypalilo samo?
Fantas ma recht, chce to jen cvik. Co meli rikat filmari za davnych casu? okynko po okynku....

http://rest.cz/Test_tajnych_prani.html
imported_Lubos (26)|12.4.2006 19:12
dyk jsem na tom skoro stejne, klicuji po okynku (ja to beru po vicero) a klicuji. jasne ze jde o cvik. jenom sem chtel vedet jestli neni neco vymyslenýho, na svete je jeste spousty mista kde pluhy tahaj voly a jinde vrcej diesely. onic jinyho tu nejde a zpracovani domaciho videa mne fakt bavi a moc dobre vim ze 1 min filmu zabere poctive az 2 hodiny real casu prace.
Chainslaw (149)|13.4.2006 08:35
[quote=Fantas!]
Jinak pohyb po mape jsem zachytil tady:

Navod na caru po mape ve Vegasu[/quote]

A čo takto použiť Heroglyph? nie je to jednoduchšie?
Fantas! (3016)|13.4.2006 09:56
Chainslaw
zachyt to! :-)
Modena (1706)|13.4.2006 10:27
Motion Tracking ! :-)
Tu se nechytáte, hoši vegasí ! :-E :-E :-E

Mno . . . Už jsem si do vás dlouho nerýpnul, že ? :-R :-D

P.S. Od standartního Trabanta taky nemůžete chtít, aby dosahoval stejných výkonů, jako Ferrari Modena ! :-R :-E

Jedna cesta i pro vás :-E by tu ale byla - použít Boris Red 3GL - ten tohle zvládne a funguje ve Vegasu (myslím :-? ) jako plugin !
Fantas! (3016)|13.4.2006 11:46
Modena
on se ukaaazaaal :-!!!

Ne kazde ferrari je ferrari! 8-)
StD (8612)|13.4.2006 12:13
Když už jste OT, tak na takovýhodle Trabiho jen tak nějaký šmé von Modena nemá... :-E
Chainslaw (149)|13.4.2006 12:28
Boris funguje ako plugin, dokonca s OpenGL.
Čo sa týka zachytenia toho efektu "kresliacej sa cesty", je to funkcia "Route animation". Niečo o tom je tu: tu, inštruktážne videá dodám v utorok (v SK je zajtra a v pondelok. št. sviatok = idem sa niekam zašiť).
Pre porovnanie Boris ver. Heroglyph - na takéto veci mi pripadá lepší Heroglyph, okrem toho nie je tak náročný na výkon PC. Tento efekt má integrovaný, jednoducho sa dá pridať na začiatok čiary pero, auto, lietadlo.... vrátave správnej pozície voši smeru ktorý kreslí. komu nie je jasné o čom trepem, pochopí v utorok.
Fantas! (3016)|13.4.2006 12:32
Chainslaw
Jasne, lze menit i rychlost treba do 1/3 delky cary ze bude rychlejsi, pak logaritmicky zpomali? Zkratka ruzne rychlosti od bodu do bodu s plynulym prechodem rychlosti mezi body?
imported_krist (119)|13.4.2006 13:44
Zeby se Lubos nakonec dockal te spravne odpovedi ?? A pak uz jen nekolik hodin vyuky noveho software.
Fantas! (3016)|13.4.2006 13:47
krist
jeho problem zustava...
Modena (1706)|13.4.2006 13:49
[quote=krist]Zeby se Lubos nakonec dockal te spravne odpovedi ?? A pak uz jen nekolik hodin vyuky noveho software.[/quote]
V případě toho Borise i několik měsíců ! :-R :-E
imported_Lubos (26)|13.4.2006 14:59
pomalym tempem se dostavame nekam jinam, zacatek nite byl o zvyrazneni pohybujici se postavy treba krouzkem a animace cesty po mape v tom vubec neni. ten heroglyph jsem zminil jako nadstavbu a prave zjednoduseni prace s animacema a nebo pismem. Birise neznam a hlavne ted vubec nevim jestli mi vubec pomuze
Modena (1706)|13.4.2006 15:19
[quote=Lubos]pomalym tempem se dostavame nekam jinam, zacatek nite byl o zvyrazneni pohybujici se postavy treba krouzkem a animace cesty po mape v tom vubec neni. ten heroglyph jsem zminil jako nadstavbu a prave zjednoduseni prace s animacema a nebo pismem. Birise neznam a hlavne ted vubec nevim jestli mi vubec pomuze[/quote]
Co se čílíš ? Však jsem Ti to napsal, ty nadstavbo - Motion Tracking ! Nehledej ve Vegasu . . . :-E :-E :-E
imported_Lubos (26)|13.4.2006 16:01
ja se necilim, a tve poznamce bohuzel nerozumim. Jak se píše o MOTION TRACKING - "Analýza pohybu se rozděluje na 2D a 3D. V praxi se využívá trackování zejména při potřebě vložit do obrazu prvek (vrstvu) a pohybově ji sladit s pohybem kamery v záběru." Já se pohybuji v oblasti homevideo a tohle voni nabusenym studiem ktery se tim zivi. Tam muj dotaz nesmeroval.
Chainslaw (149)|13.4.2006 16:05
tak som sa prekonal:
http://www.chainslaw.host.sk/route01e.wmv má 4,6 MB a http://www.chainslaw.host.sk/route-animation02e.wmv má 1,8 MB
To bolo info pre modemistov.
Modena (1706)|13.4.2006 16:36
[quote=Lubos]ja se necilim, a tve poznamce bohuzel nerozumim. Jak se píše o MOTION TRACKING - "Analýza pohybu se rozděluje na 2D a 3D. V praxi se využívá trackování zejména při potřebě vložit do obrazu prvek (vrstvu) a pohybově ji sladit s pohybem kamery v záběru." Já se pohybuji v oblasti homevideo a tohle voni nabusenym studiem ktery se tim zivi. Tam muj dotaz nesmeroval.[/quote]
\/ :-D Ne - to voní jen jiným softem, co to dokáže, viš ? :-)
Vegas, Edius, Liquid ani PremierePro tohle neumí, to dokážou především animační softy jako AfterEffects, Boris, RealViz atd. a na to nemusíš mít ani studio, ani se tím živit ! Stačí jen si o tom něco přečíst a naučit se s nimi ! :-)
imported_Lubos (26)|13.4.2006 16:40
dekuji za typy kam se odebrat a vzdelavat se. To je po cem jsem volal, vic hlav vic vi a tak vzhuru do studovani. Jeste jednou dekuji
focus (253)|19.4.2006 22:00
[quote=Chainslaw]tak som sa prekonal:
http://www.chainslaw.host.sk/route01e.wmv má 4,6 MB a http://www.chainslaw.host.sk/route-animation02e.wmv má 1,8 MB
To bolo info pre modemistov.[/quote]

Mne sa to nedari stiahnut, su tie odkazy aktivne?
focus (253)|19.4.2006 22:02
[quote=Fantas!]Pokud mas pohyb, musis to udelat pres klicovani a tim presne rict cestu toho krouzku. Aby to sedelo jako prdel na hrnci, tak je to dost prace v tom pripade, ze je pohyb chaoticky. Pokud je to ale pohyb plynuly z jednoho bodu do druheho, staci ti dva body.

Jinak pohyb po mape jsem zachytil tady:

Navod na caru po mape ve Vegasu[/quote]

Podla mna je tento navod super. "Zase som o nieco mudrejsi" Naco pouzivat dalsi soft, ked sa to da vo vegas za minutu a 28 sekund? :-?
peco (772)|20.4.2006 07:21
[quote=focus]Mne sa to nedari stiahnut, su tie odkazy aktivne?[/quote]
[color=red]pravým myšítkom na odkaz/uložiť cieľ ako[/color]
focus (253)|20.4.2006 07:34
[quote=peco][quote=focus]Mne sa to nedari stiahnut, su tie odkazy aktivne?[/quote]
[color=red]pravým myšítkom na odkaz/uložiť cieľ ako[/color][/quote]

9-) 9-) 9-)

No zas taky blby nie som, ale skus si ho stiahnut ty.
Doma mi to cez IDM neslo vobec a v robote cez right button & save as mi stiahne v obidvoch pripadoch 200kb neprehratelny subor, tak neviem, ci som blby.... :-?
Este skusim treti komp. :-)
peco (772)|20.4.2006 08:51
focus
sorry za urazku :BB: :-)

Ja som to stiahol prave tym spominanym sposobom lebo mi to inak neslo. Akurat to budem musiet prehrat az doma, lebo nemam moznost to nijako prehrat. Oficialnu verziu prehravaca mam WMP8 a ani za svet nechcu narvat do systemu novsie kodeky WM9 series, vraj mame cakat na schvalenie XP SP2 a potom povolia aj WM9 series. 9-)
focus (253)|20.4.2006 09:10
[quote=peco]focus
sorry za urazku :BB: :-)

Ja som to stiahol prave tym spominanym sposobom lebo mi to inak neslo. Akurat to budem musiet prehrat az doma, lebo nemam moznost to nijako prehrat. Oficialnu verziu prehravaca mam WMP8 a ani za svet nechcu narvat do systemu novsie kodeky WM9 series, vraj mame cakat na schvalenie XP SP2 a potom povolia aj WM9 series. 9-)[/quote]

Vies mi ich prosim ta poslat na [email]focus3ccd@gmail.com[/email]
Dikes.
yozefb (684)|20.4.2006 09:20
napr. mne takto nestiahne nic z .wz.cz
dobra cesta je > skopirovat adresu odkazu a v TC Ctrl+N vlozit adresu a stiahnut
B-)
focus (253)|20.4.2006 09:52
V praci nemam TC - skusim doma. Dikes.
peco (772)|20.4.2006 09:58
focus
mas to v maili
Chainslaw (149)|20.4.2006 10:04
úprava, to isté, ale zip
imported_krist (119)|20.4.2006 11:15
na ukladani souboru do 50 Mb je dobra alternativa http://www.webovastranka.cz
Celkova kapacita = 1 Gb
Chainslaw (149)|20.4.2006 12:38
[quote=krist]na ukladani souboru do 50 Mb je dobra alternativa http://www.webovastranka.cz
Celkova kapacita = 1 Gb[/quote]
Nie je tam prístup cez ftp = nepoužitelné
imported_krist (119)|20.4.2006 13:54
[quote=Chainslaw]
Nie je tam prístup cez ftp = nepoužitelné[/quote]
noa? ja tam pres web natahnul uz nekolik set mega.
ftp mas treba zde:
http://www.freewebtown.com 1Gb mista, velikost souboru jakakoliv, omezen trffic.