Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Delay zvuku

Tykoxxo (37)|10.4.2006 21:26
Nahravam v DVBdream 0.8.7 - po zostrihani sa mi zvuk rozchadza s videom. Postup: grabnuty material demuxnem v PVAStrumento, ktory hlasi, ze opravuje kopu chyb. Podozrieval som prave ten, ale po mux vystupu PVAStrumento je to este ok, ak vsak prevediem strih (Cuttermaran, Mpg2schnitt), staci vystrihnut co len jednu scenu, a uz je to rozsynchronizovane a dokonca nerovnomerne v celom filme. Neviem ci je chyba v DVBDreame, alebo Slovaklinku (inde to nie je az take problematicke). Posledny film, co som skusal dostat na DVD (z Markizy) som previedol vo Virtual Dub mod Huff-u a skusal som zosynchronizovat A/V - v prvej scene bol zvuk opozdeny, v ostatnych (zostrihoch) zase predbiehal video, - sa mi to nepodarilo uplne opravit. Nezostava mi nic, len skusat ine DVB playery, ale - neviete poradit, ci nerobim niekde zbytocne chyby? Pouzivam WXP Pro SP1, ovladace k SS2 z cd - 4.3.0, Intel 3.2GHz, 1GB ram, HDD 7200 rpm. Nechapem to, podobne problemy nikto nepopisuje, tak si myslim, ze robim nejaku skolacku chybu. Vdaka za kazdu odpoved.
Dreamer (459)|10.4.2006 21:54
Vyskusaj MPG2CUT2, ja zaznam nijak neupravujem len postriham v MPG2CUT2 (ale nevystrihujem, len oznacim zaciatok a koniec) a je to v poriadku.

Co s tym potom chces robit? Do DivX/Xvid sa mi to podarilo bez problemov previest len v AutoGK.

Odporucam forum na http://www.skystar2.info/
Tykoxxo (37)|10.4.2006 22:24
Dreamer,

A cim nahravas? MPEG2CUT2 som tiez skusal (este pred Cuttermaranom), to iste. Ono to nebude strihacim softwarom, problem bude uz v tom dvb-s streame. Ako to myslis, ze len oznacis zaciatok a koniec, z toho materialu si predsa musis vybrat pasaze ktore chces, tie oznacis a vykonas strih, nie?
2.) Chcem z toho vyrobit DVD.
Dufam ze nebude problem v karte, idem vyskusat tie nove ovladace (4.4.0)
Dreamer (459)|11.4.2006 00:44
[quote=Tykoxxo]Dreamer,

A cim nahravas? MPEG2CUT2 som tiez skusal (este pred Cuttermaranom), to iste. Ono to nebude strihacim softwarom, problem bude uz v tom dvb-s streame. Ako to myslis, ze len oznacis zaciatok a koniec, z toho materialu si predsa musis vybrat pasaze ktore chces, tie oznacis a vykonas strih, nie?
2.) Chcem z toho vyrobit DVD.
Dufam ze nebude problem v karte, idem vyskusat tie nove ovladace (4.4.0)[/quote]
Pouzivam DVB Dream a striham len zaciatok a koniec, su to hlavne videoklipy.

Nove ovladace neskusaj, DVB Dream nejde uz s v4.3.2, radsej skus starsie alebo iny kodek, ja pouzivam InterVideo ale kazdemu to moze fungovat s niecim inym.
feedjo (87)|11.4.2006 12:05
ja nahravam s SS1 a progDVB takze nahravanie ti moc neporadim..

Ale skus najprv MPG2CUT2 - postrihat a ulozit do MPEGu
potom PvaStumento a nasledne authoring na DVD (robim najprv DVD strukturu na HDD a az ked je to dobre napalujem).. ked to chces napiect na DVD nema zmysel to prevadzat do divxu alebo xvidu a podobne..

Inak pokial ti PVA strumento vyhlasuje vela chyb (kolko je vela?) skus naozaj nejaky iny DVB soft pouzit nejaky iny soft na nahravanie..
Tykoxxo (37)|11.4.2006 23:44
Tych chyb je dost (pripajam log PVA). Zeby to bolo urovnou signalu? SkyView mi hlasi Slovaklink okolo 52-54 %, co sa mi zda dost malo na 120cm parabolu a 0,3dB LNB ?!?!?
Dreamer (459)|12.4.2006 01:47
Ja som mal vela chyb, aj viditelnych s ProgDVB, s DVB Dream nemam ziadne viditelne, bude to myslim hlavne o kodekoch.
EXC200 (6)|12.4.2006 08:24
Nieje to vobec o kodekoch.

Kodeky sa pouzivaju na zobrazovanie - a nahravat mozes aj bez zobrazovania.

Je to problem VSTUPNEHO filtra ProgDVB - a ten je viacmenej zakladom vsetkych problemov co ProgDVB ma.

(Pre majitelov SS1 - na SS1 pouziva iny vstup ;) )
Dreamer (459)|13.4.2006 01:21
[quote=EXC200]Nieje to vobec o kodekoch.

Kodeky sa pouzivaju na zobrazovanie - a nahravat mozes aj bez zobrazovania.

Je to problem VSTUPNEHO filtra ProgDVB - a ten je viacmenej zakladom vsetkych problemov co ProgDVB ma.[/quote]
Hmmm... lenze on pouziva DVB Dream a ja tiez a nemam problem, ani vela inych, ktori mi poradili DD ze je jeden z najlepsich na nahravanie.

Snad este mozno starsia verzia pojde lepsie, niekomu to islo dobre len so starsou. Inak bude aj uplne nova verzia ale vlecie sa to...
Tykoxxo (37)|16.4.2006 12:48
Nemal som vela casu, ale skusil som predsa len strih v MPEG2CUT2, ako pise feedjo a zda sa ze je to v poriadku (po naslednom MPX v Tsunami), takze PVA to asi nejako posaha (zvlastne ale je, ze ako som uz pisal, ze ked multiplexnem nezostrihany vystup z PVA, tak je to tiez este ok ?!?). Aj tak mi je divne, ze nikto iny tieto problemy nema.

BTW., co hovorite na ten log z PVA, je tam tych chyb vela, alebo je to v norme?
Dreamer (459)|16.4.2006 15:47
Mozes vyskusat DVB Dream beta, hodim sem prispevok z DVB-T fora, potom si to precitaj, aspon to hore, bol tam prerobeny cely 'system'...
Tykoxxo (37)|16.4.2006 19:50
Ked pridem domov vyskusam, uz som cakal novu verziu, zatial vdaka.
Tykoxxo (37)|20.4.2006 22:22
Ak by to niekoho zaujimalo - ani ten zostrih, co spravil zdanlivo dobre MPEG2Cut2 nebol ok, po demux (jedno v akom softe) bol znovu zvuk rozhadzany. Tak ma napadlo skusit este ProjectX (strih, demux), a cuduj sa svete, ten to spravil dobre, vyhadzal dost GOP-ov?, co je aj vidiet vo vyslednom zostrihu (film parkrat poskoci o zlomok sekundy), ale zvuk sedi.
V tejto suvislosti ma napada - v tom filme som mal na zaciatku nahraty este niekolkosekundovy zvysok reklamy, hoci som nahravanie zapol az ked uz zacal film, co asi znamena, ze to nahrava cez timeshift ?!? Nemoze prave toto sposobovat to mnozstvo chyb v nahravke?
Dreamer (459)|21.4.2006 02:05
[quote=Tykoxxo]Ak by to niekoho zaujimalo - ani ten zostrih, co spravil zdanlivo dobre MPEG2Cut2 nebol ok, po demux (jedno v akom softe) bol znovu zvuk rozhadzany. Tak ma napadlo skusit este ProjectX (strih, demux), a cuduj sa svete, ten to spravil dobre, vyhadzal dost GOP-ov?, co je aj vidiet vo vyslednom zostrihu (film parkrat poskoci o zlomok sekundy), ale zvuk sedi.
V tejto suvislosti ma napada - v tom filme som mal na zaciatku nahraty este niekolkosekundovy zvysok reklamy, hoci som nahravanie zapol az ked uz zacal film, co asi znamena, ze to nahrava cez timeshift ?!? Nemoze prave toto sposobovat to mnozstvo chyb v nahravke?[/quote]
Viem o tej 'zvlastnosti' DVB Dream, nova verzia ma prerobeny 'system' a toto tam uz nie je, je ale stale len na testovanie...