Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

*avi a titulky v *.srt

capino (18)|10.4.2006 18:09
Ahoj,
při přehrávání filmu v *.avi s externími titulky v *.srt se mi titulky zobrazují příliš vysoko, zasahují do obrazu, lze tyto titulky nějak posunout níže do černého pruhu pod obrazem?
Taky se mi zdají příliš malé, jdou nějak jednoduše zvětšit?

dík za pomoc, začátečník
leo (345)|10.4.2006 19:14
Úpravu uděláš v přehrávači, ve kterém jsi video spustil. V čem to přehráváš?
vlada (3470)|10.4.2006 19:36
leo
V přehrávači je právě namydlenej, protože ty většinou neumí dodat k obrazu černý pruhy a dát do nich titulky. Je to nutný nastavit v titulkovym filtru (FFDShow, VobSub, DivXG400) a font a velikost písma se samozřejmě nastaví tamtéž.

capino
Zkus moje návody - titulkový filtry a FFDShow.
leo (345)|10.4.2006 21:59
Není namydlenej. Bsplayer ti umožní snadno určit umístění titulků. Mám samozřejmě na mysli fullscreen, tam ho mám nastavený tak, aby je zobrazoval v černém pruhu pod oknem (pro 16:9 formát). Samozřejmě bsplayer u takového videa při fullscreenu dodá černé pruhy nebo snad vidíš ikony na ploše? Pokud používá toto (FFDShow, VobSub, DivXG400), tak to nastaví tam. Proto se ho ptám, v čem to přehrává, aby mu šlo poradit.
capino (18)|10.4.2006 22:13
Sorry, zapomněl jsem se zmínit že to chci přehrávat na domácím kině, takže spíš to chce úpravu souboru s titulkama ne?
leo (345)|10.4.2006 22:35
Aha, takže se nejedná o přehrání videa v počítači. Máš tedy DVD přehrávač, který umí i DivX a tam chceš nastavit to umístění titulků. Budeš muset napsat typ toho přehrávače a spoléhat se, že ho někdo zde na fóru má a poradí ti kde v něm nastavit polohu titulků. Nebo si stáhni někde na internetu manuál (pokud ho nemáš), tam by to mělo být popsáno.

EDIT: Tady vidíš, jak špatně položený dotaz dva lidé pochopili úplně jinak (já PC na monitoru PC, vlada PC na TV-OUT). Kdybys to napsal hned, tak jsme se nemuseli s vladou dohadovat. 8-)
capino (18)|11.4.2006 08:19
Jo jo, jsem si vědom, jedná se o Panasonic SC-HT 335 u kterého jsem našel vertikální posun titulků ale funguje to jen na titulky z DVDčka a ne při AVIčku
vlada (3470)|11.4.2006 09:25
leo
BSP je výjimka potvrzující prvaidlo. Ještě to umí RadLight a CrystalPlayer a tím to tak končí. Ale tohle už je stejně off-topic.

capino
No když to ten přehrávač neumí, tak s tím nic neuděláš. SRT soubor nemá v sobě žádnou informaci o fontu nebo poloze titulků. Volba je tedy pouze na přehrávači, který to ale má zřejmě odfláknuté. Koukni, jestli není nějaký nový firmware.
capino (18)|11.4.2006 09:32
Tak to je shit protože nový firmware jsem tam nacpal včera, titulky mi to totiž v AVIčku do té doby neukazovalo vůbec, spíš mně napadá že udělám dotaz na Panasonica zda ta mašina nepodporuje ještě jiné formáty titulků ale myslím že jsem už zkoušel všechny.

tak chlapi díkes a čus :((
capino (18)|11.4.2006 20:10
Ještě jsem našel jeden formát titulků které na tomto dom.kině Panasonic SC-HT 335 fungujou, je to microDVD *.sub ale asi to bude podobné jako u *srt titulků, budou bez možnosti editace co?
Ale při té mizérii díky alespoň za nějaké titulky, taky tam nemusely být žádný :-I
vlada (3470)|11.4.2006 22:54
capino
U SUB se dají nějaké vlastnosti nastavi, ale garantuju Ti, že to ten přehrávač stejně nenačte. Ona existuje i rozšířená verze SRT s možnosí dalšího nastavení, ale taky to neumí žádný přehrávač správně zobrazit.

Jediná záchrana by byl asi formát SSA, ale to ten Panasonic asi neumí.
capino (18)|12.4.2006 10:44
Opravdu ssa neumí, musím se spokojit s tím co umí, buhužel.

dík