Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVDA - Svázání titulků s audio stopou

Finwe (3)|10.4.2006 13:05
Ahoj,

mám takový problém - v authorovaném videu je úsek, který nepokrývá dubbing - v obraze je anglický text. Já bych potřeboval přidat stopu titulků tak, aby se aktivovala pouze, pokud je vybraná česká audio stopa (zatím mám titulkovou stopu, která se nastaví když se titulky vypnou - je tam ale problém - samozřejmě se zobrazuje i při anglickém zvuku a při přepínání titulků ovladačem).
Nenapadá vás, jak toto řešit?

Za radu díky
stayman (12393)|10.4.2006 13:33
Najlepsie asi DVDSubEditom, kde si vytvoris si v tom programe FORCE titulky, tak Ti ich zapne iba v tom pripade, ze su vybrate CZ titulky.- Ak vyberies ENG tituky, nezobrazi sa nic.
Finwe (3)|10.4.2006 16:50
Asi jsem se špatně vyjádřil - v menu mám na výběr zvuk en/cz, titulky en/off, potřebuju ale cz titulky, které by se zaply jen pokud je zvuk nastavený na cz a titulky na off...
stayman (12393)|10.4.2006 21:50
Ten program DVDSubEdit ti spravi presne to, ze ked mas titulky na OFF, tak sa zapne ta cast, ktoru zadas ako FORCE. Samoze ked uz pracujes v DVDA, tak tam nie je problem si vytvorit (skopirovat) cast tituliek, ktore potrebujes zapnut v tych miestach... Co sa tyka menu v DVDA, tak tam problem nie je si vytvorit dalsi button v tom vybere zvukov/menu, kde das tie podmienky zapnutia ake potrebujes (mam vsak dojem, ze nevie urcit default stream spolu s OFF, to musis potom jednoducho opravit v PgcEdite)... Ale spytaj sa este konkretnejsie, ak nie je nieco jasne.
Finwe (3)|11.4.2006 14:36
Už se tam pomalu dostáváme :)

Potřeboval bych, aby se titulky zobrazily POUZE pokud je nastavená česká zvuková stopa. Titulkovou stopu navíc v Architektu teď mám, ale tak, jak je udělaná, se zobrazí i při originálním zvuku a vypnutých titulcích - a jestli jsem to dobře pochopil, tak to bude stejně vypadat i s FORCED titulky (hloupé - to nechci). A řekněme, že do menu DVD sahnout nemůžu (nechce to zadavatel).
stayman (12393)|11.4.2006 18:38
To co pozadujes, neviem ci dokaze spravit nejaky authoing, pretoze v pripade, ze prepnes zvuk na DO tak sa ti NEZMENI ta titulkova stopa, iba ak to urobis cez menu, alebo tam zadas nejake podmienky, premenne (pod ten titul) a casty skok prostrednictvom zase nejakych falosnych cells, alebo nastavis u tej kapitoly na ne, ale to je velmi nepresne. Logicke je, ze je tam menu a uzivatel si vyberie, co vlastne potrebuje, preto by som dal titulkovy stream dalsi v DVDA...
Spider (176)|14.4.2006 11:44
Sú dve možnosti:
1. tak ako naznačil Stay pomocou podmienky cez PgcEdit nastaviť pri zapnutí Cz zvuku zapnutie titulkového streamu, ktorý si vytvoríš. V píš doň len tie titulky, ktoré chceš, aby sa zapli a podmieň ich zapnutím cz dabingu.
2. jednoduchšia urobiť si kartičky s titulkami a keď príde požadovaný úsek vo filme tak vystrčiť kartičku pred monitor, alebo TV. Tento spôsob je ľahší, ale vyžaduje sústredenie.9-)
Nehnevaj sa, ale podmienky, ktoré požaduješ tzn. zmeniť štruktúru DVD, bez toho aby si zmenil určité podmienky mi pripadá nejak divné.