Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr sestavy pro amatérský střih videa.

geniusmichal (6)|10.4.2006 10:02
Lidičky prosim poradte, ktera z niže uvedených čtyř sestav je nejvhodnější pro amaterský střih videa ... (Pinnacle, Adobe ....) a popř. proč. Všechny sestavy jsou limitovány částkou 19500,-

Sestava č.1:

HD HITACHI 250 GB SATAII-300 8MB 7200
GK nVidia GF 6600GT silent2 GB 128MB DDR3,DVI,TV,VIVO,PCIEx
MB GIGABYTE K8NF-9 Ultra nForce4U S939, PCIe,SATA2,GLAN,1394
2xDIMM DDR 512MB 400MHZ TRANSCEND CL 2.5 STANDARD
CPU AMD ATHLON 64 3200+ BOX socket 939 Venice

Sestava č.2:

HD HITACHI 250 GB SATAII-300 8MB 7200
GK nVidia GF 6600GT silent2 GB 128MB DDR3,DVI,TV,VIVO,PCIEx
MB GIGABYTE K8NF-9 Ultra nForce4U S939, PCIe,SATA2,GLAN,1394
2xDIMM DDR 512MB 400MHZ TRANSCEND CL 2.5 STANDARD
CPU AMD OPTERON 144 BOX (Socket 939)

Sestava č.3:

HD HITACHI 250 GB SATAII-300 8MB 7200
GK nVidia GF 6600GT silent2 GB 128MB DDR3,DVI,TV,VIVO,PCIEx
MB GIGABYTE 8I945PPro i945Ps775,DDR2,SATA2,GLAN,PCIx,1394ATX
2xDIMM DDR2 512MB 533 TRANSCEND CL4 STANDARD
Intel Pentium D 805 2.66 GHz (2x1M/533) BOX LGA775


Sestava č.4:

HD HITACHI 250 GB SATAII-300 8MB 7200
GK nVidia GF 6600GT silent2 GB 128MB DDR3,DVI,TV,VIVO,PCIEx
MB GIGABYTE 8I945PPro i945Ps775,DDR2,SATA2,GLAN,PCIx,1394ATX
Intel Pentium 4 630 3.0 GHz (2MB/800) HT BOX LGA775 64bit
2xDIMM DDR2 512MB 667 TRANSCEND CL5 JR

Díky za každou dobrou radu či připomínku.

Genius
yozefb (684)|10.4.2006 10:05
zostava c.3 ! rozhodne DualCore \/
stayman (12393)|10.4.2006 10:07
Ani jedna!
TomV (109)|10.4.2006 10:13
Trojka je z nich asi nejlepší kandidát. Akorát ty disky tam dej dva.
Modena (1706)|10.4.2006 11:03
geniusmichal
S těma AMDéčkama jsi si dělal jen srandu, viď ? :-R :-E
Raději kup dva fyzické 200GB disky, než abys pak dělal partition na tom 250GB, ideální případ je mít jeden např.60GB na systém a dva velké - jeden na video a druhý na renderované a pomocné soubory ! RAID v jakékoliv podobě nebrat !
Nevím taky, co tě vede k tomu, držet se jak h*vno košile grafik od nVidie a motherboardů GIGAShit ! Já bych na video volil raději něco osvědčeného od ATI a ASUS, samozřejmě s tlukoucím dvojitým srdcem INTEL !
512MB RAM je tragicky málo - minimum je giga v duálu - vykašli se na hauznumera časování a taktů a utluč to raději množstvím !
Mno . . . Když bych to sčítnul a podtrhnul, s Tebou určenou minimální částkou do 20-ti tauznů v šulínech českých budeš mít tak akorát parodii na střihové PC - toť můj názor ! :-)
Fantas! (3016)|10.4.2006 11:08
Ta Nvidia je dobra volba! Nenech si do toho kecat! :-)
stayman (12393)|10.4.2006 11:08
jj, len ne´viem co to splietas o NVidii :-?
geniusmichal (6)|10.4.2006 11:28
[quote=Modena]geniusmichal
S těma AMDéčkama jsi si dělal jen srandu, viď ? :-R :-E
Raději kup dva fyzické 200GB disky, než abys pak dělal partition na tom 250GB, ideální případ je mít jeden např.60GB na systém a dva velké - jeden na video a druhý na renderované a pomocné soubory ! RAID v jakékoliv podobě nebrat !
Nevím taky, co tě vede k tomu, držet se jak h*vno košile grafik od nVidie a motherboardů GIGAShit ! Já bych na video volil raději něco osvědčeného od ATI a ASUS, samozřejmě s tlukoucím dvojitým srdcem INTEL !
512MB RAM je tragicky málo - minimum je giga v duálu - vykašli se na hauznumera časování a taktů a utluč to raději množstvím !
Mno . . . Když bych to sčítnul a podtrhnul, s Tebou určenou minimální částkou do 20-ti tauznů v šulínech českých budeš mít tak akorát parodii na střihové PC - toť můj názor ! :-)[/quote]

Tak poraď konkretne jakou desku a jakou grafiku. Samozřejmně prachy jsou limitující.....
stayman (12393)|10.4.2006 11:55
Grafika je OK, doska od ASUSu najlepsie chipset i975x (su myslim dve) a disky WD. Procak najlepsie so 65nm techno..
clee (6592)|10.4.2006 12:02
ale to uz se do 20kkc nevejde :-E :-E :-E
Modena (1706)|10.4.2006 12:03
geniusmichal
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35365
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35367
Ta grafika může být klidně i tato :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34583
Totiž některé moderní animační softy, jako např. Adobe AfterEffects 7, Max8, Boris Blue atd. dokážou využít i výkon grafického jádra pro výpočet instant prewiev, nebo při renderu, takže je lépe si připlatit, ale není to nezbytně nutné !
Deska a procesor jsou grund, kolem kterého celou sestavu buduješ, a proto na tom nelze moc šetřit ! Jestli je tento základ trochu "nadčasový", s přiměřeně předimenzovaným zdrojem, není problém postupně došetřit a upgradovat další komponenty bez toho, abych se zbavoval těch stávajících ! :-)
stayman (12393)|10.4.2006 12:05
Grafiku ATI by som nekupoval v ziadnom pripade \/
Modena (1706)|10.4.2006 12:06
StayMan by €RikŁ€
Důvod ? :-)
stayman (12393)|10.4.2006 12:14
Hrozne karty, hrozne ovladace, hrozne nastavenia, hrozna kvalita... :-)
Modena (1706)|10.4.2006 12:20
StayMan by €RikŁ€
V LG a WD se shodnem, v tomto rozhodně ne ! :-R :-E :-E :-E
http://www.gamingnexus.com/Default.aspx?Section=Article&I=1036
Libor (526)|10.4.2006 12:28
[quote=StayMan by €RikŁ€]Hrozne karty, hrozne ovladace, hrozne nastavenia, hrozna kvalita... :-)[/quote]

uff, sorry, ale tohle je blábol měsíce, měl jsem dost karet od obou táborů (většinou high modelů) a vždy to byl dobré karty, u ATI mi mometálně vadí ten CCC, ale tohle lze řešit (jsou na netu verze se standart CP)
nyní mám NV, ale Ati bych se vůbec nebál
stayman (12393)|10.4.2006 12:36
Nastastie v mojom okoli je tych ATI menej, ale so vsetkymi su problemy, raz ovladac priraduje nezmysli, raz nejde nastavit atd. vsteko taktiez drahe karty ale praca s nimi nijak netesi. Ina je NVidia, to je jasna volba a ja idem o chvilu do Quatro !!!
Modena (1706)|10.4.2006 12:44
StayMan by €RikŁ€

Mám třetí Sapphire, a ani jeden problém neměl ! Používám teď dva monitory přez HydraVission a jede super, netaktnutá, nehřeje, větráček standart, co točí málo (rozuměj: nekvičí jak píchlá svině :-E ) a co se týká ATI Catalyst Control Center, neznám přehlednější a blbuvzdornější ovladač ! :-)
stayman (12393)|10.4.2006 12:48
[quote=Modena]StayMan by €RikŁ€

Mám třetí Sapphire, a ani jeden problém neměl ! Používám teď dva monitory přez HydraVission a jede super, netaktnutá, nehřeje, větráček standart, co točí málo (rozuměj: nekvičí jak píchlá svině :-E ) a co se týká ATI Catalyst Control Center, neznám přehlednější a blbuvzdornější ovladač ! :-)[/quote]

Praveze mam aj ja jednu kartu v studiu a ta hydra je nieco strasne, s oknami si to robi co chce, to si nevidel este skutocne riesenie od NVidie \/ Ako som uz povedal, jedine quatro a este aby som nezabudol, pisal som to uz, ATI vs. NVidia je u mna ako AMD vs. INTEL (Intel+NVidia a nie je co riesit)
Modena (1706)|10.4.2006 13:18
StayMan by €RikŁ€
No, pravda je, že i Adobe se při podpoře HW v nových Studio Bundle Productions přiklonila od MATROXe k nVidii a ne k ATI, což je trochu zvláštní a právě Quatro by měla být do budoucna údajně optimální volba . . . 9-) :-(
vlada (3470)|10.4.2006 13:23
Nevěřte nikomu, kdo je přesvědčený o své pravdě. \/ Samozřejmě AMD a ATI jsou na stejné a většinou lepší úrovni než Intel a nVidia. Většinou od nich získáte více muziky za málo peněz. Když je někdo lama a neumí si nastavit ani grafickou kartu, tak se tím ještě nemusí všude chlubit.

Na D-FENSu vyšel nedávno článek o tom, jak rozlišit vědu, demagogii a víru. Doporučuji k prostudování.
rawcode_131.png winlircconfig_100.png
stayman (12393)|10.4.2006 13:25
[quote=vlada]Nevěřte nikomu, kdo je přesvědčený o své pravdě. \/ Samozřejmě AMD a ATI jsou na stejné a většinou lepší úrovni než Intel a nVidia. Většinou od nich získáte více muziky za málo peněz. Když je někdo lama a neumí si nastavit ani grafickou kartu, tak se tím ještě nemusí všude chlubit.

Na D-FENSu vyšel nedávno článek o tom, jak rozlišit vědu, demagogii a víru. Doporučuji k prostudování.[/quote]

Tebe uz netreba rozsirovat nic, si predsa ten najlepsi AMDckar, Mpeg4ckar a ATIckar tak preco niekoho o niecom presviedcat, nemyslis si, ze kazdy ma pravo verit comu chce??? :-E :-E :-E :-E :-E :-E Tebe by snad malo stacit, ze si medzinarodne uznavany a kazdy sa Ti klania este ked ta ani nevidi :-!!!
Libor (526)|10.4.2006 13:35
[quote=Modena]
a ATI Catalyst Control Center, neznám přehlednější a blbuvzdornější ovladač ! :-)[/quote]

a taky línější

co se týká přehlednosti a ovládání, je to dost o zvyku, kdo má celý život NV a přejde k ATI, tak bude v první chvíli na to ovládání hledět jak tele na nový vrata a opačně
stayman (12393)|10.4.2006 13:38
[quote=Libor]co se týká přehlednosti a ovládání, je to dost o zvyku, kdo má celý život NV a přejde k ATI, tak bude v první chvíli na to ovládání hledět jak tele na nový vrata a opačně[/quote]

Ja musim vediet nastavit obe, a nijak osobne to neberiem,neboj, len proste % problemov su vyssie u ATI.
Libor (526)|10.4.2006 13:50
to byla reakce na Modenu, protože CCC jsem asi 2x nahodil a vždy dal zas pryč, buď sehnal verzi s klasickým CP, nebo se spokojit AtiTool
Modena (1706)|10.4.2006 13:53
[quote=Libor]to byla reakce na Modenu, protože CCC jsem asi 2x nahodil a vždy dal zas pryč, buď sehnal verzi s klasickým CP, nebo se spokojit AtiTool[/quote]
Nema problema ! :-R :-)
Některé aplikace jsou dost závislé na konfiguraci (rozesranosti :-E ) celého systému, toť vše ! :-)
Libor (526)|10.4.2006 14:14
s konfigurací ta lenost nemá nic společného
Barto (317)|10.4.2006 17:05
mal som nvidiu teraz atinu dnacka ovladace a v pohode :-)
vlada (3470)|10.4.2006 17:14
Hleme se, že by se potrefená husa ozvala? :-E

Jinak to ovládací centrum ATI v .NET je neskutečnej balast, používam k plnej spokojenosti klasickej ovládací panel. Ovládání u nVidie je podle mě o něco lepší, i když taky žádná sláva. Hlavní problém s nVidií vidím v tom, že každej výrobce si dělá vlastní karty, ale ovladače vydává pravidelně jenom nVidia. Takže některý karty nefungujou potom spolehlivě, protože se v něčem liší od referenčního designu. Často to bývá ve spojení s VIVO.

Ale je to stejně debata o ničem, protože na střih videa je grafická karta úplně k hovnu. Jediný, na čem záleží, je kvalita zobrazení a tady vyhrává Matrox. Ani nVidia ani ATI.
Libor (526)|10.4.2006 18:12
[quote=Barto]mal som nvidiu teraz atinu dnacka ovladace a v pohode :-)[/quote]

DNA, Omegy a já nevím jaké klony Catalystů používají klasický CP panel a ten je naprosto v pohodě, CCC (Catalyst Control Center) vyžadující MS.Net Framework jsou takové pomalé a žerou docela paměti, jinak fungují v pohodě

Vlada : na NV karty všech výrobců snad můžeš bezproblémů používat referenční NVIDIA ovladače, na VIVO jsou spešl WDM
Modena (1706)|10.4.2006 18:25
vlada
[quote]na střih videa je grafická karta úplně k hovnu[/quote]
Bejvávalo - za krále Klacka . . . :-E :-E :-E
vlada (3470)|10.4.2006 18:41
Ještě k procesorům, doporučuji prohlídnout tyto testy: 1, 2 a . 3. Zvlášť ten poslední ukazuje naprosto minimální rozdíly mezi Pentiem D 830 a Athlonem X2 3800+. AMD je o něco levnější, v podstatě jsou ale oba stejně dobrou volbou. Dřív se také tvrdilo, že na multimedia je vhodnější Intel a na hry AMD, dnes už to není pravda. Jak ukazuje například tenhle graf, AMD poráží stejně drahý Intel v kompresi z MPEG-2 do MPEG-4. Ale opět to je velmi těsné. AMD vede, ale jenom o chlup. Nějaký kydy jako že Intel růlezzz a AMD sucks nebo naopak jsou vhodný tak pro pubertální magory.

No a na závěr něco pro zamyšlení: nevýhody cual core CPU.
vlada (3470)|10.4.2006 19:07
[quote=Libor]DNA, Omegy a já nevím jaké klony Catalystů používají klasický CP panel a ten je naprosto v pohodě, CCC (Catalyst Control Center) vyžadující MS.Net Framework jsou takové pomalé a žerou docela paměti, jinak fungují v pohodě[/quote]

Podle mě je ten CCC strašně nepřehledný, ale je to asi věc názoru. Vzpomínám si, jak jsem tam půl hodiny lovil, jak nastavit Theater mód pro TV-OUT.

[quote=Libor]Vlada : na NV karty všech výrobců snad můžeš bezproblémů používat referenční NVIDIA ovladače, na VIVO jsou spešl WDM[/quote]

Slyšel jsem od víc lidí, že se jim to různě tlouklo. Osobně s tím zkušeností moc nemám. Myslím si, že volba mezi nVidií a ATI je pouze otázkou osobní preference značky. Sám nevím, jakou bych vzal, kdybych to kupoval teď.

ModenaA na co Ti je tedy dobrá rychlá grafická karta při střihu videa?
stayman (12393)|10.4.2006 21:38
vlada
Blablabla,ty si asi NVidiuQuatro nevidel ani z rychlika nieto v nejakom PC \/ nemal by si ostat pri tom, co ti akotak ide ??? Mpeg4 v podobe XviD ci ako sa tomu hovori ??? :-E :-E :-E
Fantas! (3016)|10.4.2006 22:27
S temi novymi AMD je to fakt. Zkuste si neco malo precist o novych technologiich a dojde vam, ze je AMD na tom uuplne jinak, nez si myslite... B-)
stayman (12393)|10.4.2006 22:32
Este horsie :-E :-E :-E
Modena (1706)|10.4.2006 23:11
[quote=vlada]
ModenaA na co Ti je tedy dobrá rychlá grafická karta při střihu videa?[/quote]
Hmm . . . Zajímalo by mě docela, v čem, nebo i případně na jakém HW Ty osobně pácháš svá videa, protože téhle Tvé otázce dost dobře nerozumím . . . :-? Nebo fakt nestříháš a jen převádíš MPEG 2 na MPEG 4 na čas ? :-D
Jestli Ti něco říká např. Instant Preview v animačních a střihových softech při složitých kompozicích, musí Ti být jasné, že procesor to už nějakou dobu sám neoddře, ale významně tyto náhledové operace zprostředkovává právě výpočetní výkon grafických karet !
Výrobci softu již drahnou dobu doporučují různá HW řešení jako optimalizované komplety pro optimální běh jejich aplikací a jistě se nedomníváš, že tak činí pouze proto, že by např.u grafik nebo motherboardů vedla jejich myšlenky pouze touha po zmnožení kapitálu, anžto u výrobce vlastní část akcií ! :-E Zajímá je nejen výkon, ale i stabilita a většinou právě na těchto doporučovaných HW prostředcích běžela beta jejich softu !
Takže tak ! Další otázky ? :-)
mirekv (7169)|11.4.2006 06:08
vlada
Fantas!
Konečně tu má někdo rozum.
Fantas! (3016)|11.4.2006 07:26
Modena
Mozna tak nova premca to vyuziva, protoze asi bez grafarny nedokaze v realu nic zobrazit... 9-)
(nic ve zlem, uz jsem si jen dlouho nerypnul...) :-D
Pitomec (10211)|11.4.2006 07:41
Pokud má střižna náhled přes IEEE1394, tak grafická karta je tam skutečně jenom do počtu (stačí, když umí plochu zobrazit na dvou monitorech).
vlada (3470)|11.4.2006 09:35
Modena
Mám Vegas 6 a historickou grafiku ATI 9200, že by to dělalo nějaký problémy jsem nezaznamenal. Myslím si, že veškerý nároky na grafiku jsou tak podpora overlay. Což uměly všechny grafiky už před pěti lety. Základ je rychlej procesor a co se ušetří na grafice se vyplatí investovat do CPU a paměti.

mirekv, Fantas!
Děkuji Ti, že ses mě zastal náčelníku. :-)
Modena (1706)|11.4.2006 10:31
vlada
Bohužel - novej soft, nové nároky na CPU, grafiku, velikost a latenci pamětí ! :-R
Ale z toho taky většinou plynou i složitější možnosti kompozic a rychlosti výpočtů - vot těchnika . . . :-E
Nejlíp zjistíš možnosti svého stávajícího systému v nějakém animačním softu - to je test nad všechny benchmarky ! :-)
vlada (3470)|11.4.2006 13:18
Modena
Animační soft O.K., většinou používají OpenGL, čili si zapracuje grafika. Ale střih videa?
Modena (1706)|11.4.2006 14:26
[quote=vlada]Modena
Animační soft O.K., většinou používají OpenGL, čili si zapracuje grafika. Ale střih videa?[/quote]
hehe - mno . . . Já to používám takňák dohromady, víš ? :-E :-E :-E :BB:
Fantas! (3016)|11.4.2006 14:31
Modena
...a myslis, ze ti proces encodovani grafika urychli? :-)
Modena (1706)|11.4.2006 14:50
[quote=Fantas!]Modena
...a myslis, ze ti proces encodovani grafika urychli? :-)[/quote]
Proč sem motáš encódování ? :-?

Jeden se domnívá, že střih videa je jen o vyjmutí některých scén z primárního videa a pár titulků, druhej by zas hned jen enkódoval - hoši hoši . . . :-((( :-((( :-(((

Já vidím ve střihu videa tvůrčí práci, kde video na pásce z kamery je jen velmi hrubá předloha, s kterou se dál pracuje ! Nejsem filmař, co jede podle scénáře a nehodící se ve střižně vyndá, aby to použil, jako bratříčka do dvojobalu s originálním filmem a nazval to Special Edition, já jsem amatér, co si s těma záběrama rád pohraje a nikdy dopředu neví, jak vlastně finální dílo bude přesně vypadat - to je rozdíl mezi filmařskou rutinou/prací a amatérskou zábavou ! K tomu potřebuju i ten animační/efektový soft a ten zas vyžaduje přiměřeně výkonnou grafiku ! Čemu na tom furt nerozumíte ? :-?
clee (6592)|11.4.2006 14:53
si jako myslis ze profesionalni reziser a strihac presne vedi jak bude ten film vypadat? takovejch je asi pet procent a tocej samy sracky :-E
Modena (1706)|11.4.2006 14:57
[quote=clee]si jako myslis ze profesionalni reziser a strihac presne vedi jak bude ten film vypadat? takovejch je asi pet procent a tocej samy sracky :-E[/quote]
Nevím - žádnýho zaplaťbůh osobně neznám ! :-R :-E
Jen vycházím z předpokladu, že jim někdo ten prvotní záměr včetně námětu a scénáře sponzoruje - tak je asi nenechá z předlohy romanticko-zamilovanýho blábolu udělat válečnej thriler , né ? :-E
Mno . . . A pro mne - žádnej problém - klidně ! :-R :-R :-R :-!!! :-!!! :-!!!
:-D
geniusmichal (6)|11.4.2006 17:36
[quote=Modena][quote=clee]si jako myslis ze profesionalni reziser a strihac presne vedi jak bude ten film vypadat? takovejch je asi pet procent a tocej samy sracky :-E[/quote]
Nevím - žádnýho zaplaťbůh osobně neznám ! :-R :-E
Jen vycházím z předpokladu, že jim někdo ten prvotní záměr včetně námětu a scénáře sponzoruje - tak je asi nenechá z předlohy romanticko-zamilovanýho blábolu udělat válečnej thriler , né ? :-E
Mno . . . A pro mne - žádnej problém - klidně ! :-R :-R :-R :-!!! :-!!! :-!!!
:-D[/quote]
Vidím že jsem tady rozpouttal zajímavou diskusi.
AMD jsem již zavrhnul a ted tedy řeším zdali dual core konkrétně D805 nebo P4 630 ? Poraď te prosím .. Ale né zase formou že obé jsou sračky.. Chci jen doporučení, který z výše uvedených dvou procesorů je vhodnější pro střih !! Díky
Genius
mirekv (7169)|11.4.2006 17:57
Takové blbiny jsem už dlouho neslyšel.