Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS AUDIO CD

Svafko (11)|6.8.2004 12:02
Tak naspat do realneho sveta. (dik ARTAM)

Na emule som nasiel dost suborov z obrazmi z DTS AUDIO CD.

Ma rovnaky format ako AudioCD. Aj pri napalovani stiahnutych WAV suborov idem klasicky cez volby AudioCD. Iba wav je v 192kHz/24bit (obvikle). A klasickom CD prehravaci pocut iba sum. Domace kino sa automaticky prepne do DTS a hra no super...


Idem experimentovat s stahovanim zvuku z AVI. Teda presnejsie z ripnutich DVD do AVI s nejakym koncertom. Nemam moznost stahovat s Internetu cele DVD. Chcem sa spitat na nejaky sikovny program.
Dalej na nejaky sikovny programik ktory zisti format zvuku v AVI. Najlepsie keby mu stacila iba hlavicka AVI.

Poznate nejaky soft na zistenie formatu WAV.

Keby mal niekto zbierku DTS AUDIO CD mozme nieco vymenit.

dik Svafko.
Lynch (69)|11.8.2004 10:38
[quote=Svafko]Tak naspat do realneho sveta. (dik ARTAM)

Na emule som nasiel dost suborov z obrazmi z DTS AUDIO CD.

Ma rovnaky format ako AudioCD. Aj pri napalovani stiahnutych WAV suborov idem klasicky cez volby AudioCD. Iba wav je v 192kHz/24bit (obvikle). A klasickom CD prehravaci pocut iba sum. Domace kino sa automaticky prepne do DTS a hra no super...


Idem experimentovat s stahovanim zvuku z AVI. Teda presnejsie z ripnutich DVD do AVI s nejakym koncertom. Nemam moznost stahovat s Internetu cele DVD. Chcem sa spitat na nejaky sikovny program.
Dalej na nejaky sikovny programik ktory zisti format zvuku v AVI. Najlepsie keby mu stacila iba hlavicka AVI.

Poznate nejaky soft na zistenie formatu WAV.

Keby mal niekto zbierku DTS AUDIO CD mozme nieco vymenit.

dik Svafko.[/quote]

Muzes prosim poradit, kde jsou takove ISO s DTS CD k nalezeni ? Moc by me to take zajimalo. Takove CD s DTS zvukem je prehratelne na beznem DVD prehravaci ? Moc dekuji.
Sally (142)|11.8.2004 12:15
S tím avi ti pomůže GSPot. Ten umí to co potřebuješ a nezabere skoro nic.
Svafko (11)|13.8.2004 14:50
ISO s DTS CD su k nalezeni cez P2P downloaderom eMule. Ak eMule nepoznas da sa stiahnut z http://www.emule-project.net/. Iba ho nainstalujes pripojis sa a das vyhladat "DTS AUDIO CD" napriklad. Das si ho stiahnut, trva to podstatne dlhsie lebo cakas v fronte kym ti niekto posle stahovany subor.

Svafko
shapet_tvf (21)|15.8.2004 23:22
Pokud ma Wav format 192/24 bit,jde o stereo,DTS v sesti kanalech musi mit maximalne 96/24 bit ,aby se ve formatu dalo prehrat na CD v dobe 64 minut.
Prehravani na PC je pak mozne pouze pres digitalni vystup(komprimovany zvuk),analogove repro pusti ven jen bily sum.
Digitalni vystup bud na receiver(stejne jako u prehravace),nebo digitalni repro vystup (viz napr. SB AUDIGY 2).

Pekny je pristup na internetove radio Sweden,ktere vysila v DTS !!!,podle odkazu pochopite,jak to delaji a proc to tak hraje : http://www.sr.se/multikanal/english/e_steg.stm
Lynch (69)|21.8.2004 12:55
[quote=Svafko]ISO s DTS CD su k nalezeni cez P2P downloaderom eMule. Ak eMule nepoznas da sa stiahnut z http://www.emule-project.net/. Iba ho nainstalujes pripojis sa a das vyhladat "DTS AUDIO CD" napriklad. Das si ho stiahnut, trva to podstatne dlhsie lebo cakas v fronte kym ti niekto posle stahovany subor.

Svafko[/quote]

Diky, uz jsem byl mezi Tvou odpovedi "osvicen", a s eMule se seznamil. A presne tak jsem postupoval, zatim se me ale jeste nepodarilo nic ziskat cele, je to beh na dlouhou trat. Mas nejake tipy a rady ? Napriklad nelze po dobu co cekam ve fronte nejak omezit, ci zastavit upload z meho PC ? Vim, ze se da nastavit rychlost uploadu, to ale zase ovlivnuje download...
Atkins (447)|25.8.2004 08:19
Mam zde DVD-Audio - Queen - At the night in the opera, vymuxoval jsem DTS [5.1] stream a muj dotaz zni: Je mozne z tohoto DTS streamu vytvorit
DTS Audio CD ?, Tento stream je vzorkovan 48 KHz a DTS CD pouziva [patrne] vzorkovani 44.1 KHz - Jak jste kdo daleko se zalohou DTS stop z DVD-Audio disku na DTS CD. Diky moc za pripadne napady... :-)
stayman (12393)|25.8.2004 17:01
[quote=Atkins]Mam zde DVD-Audio - Queen - At the night in the opera, vymuxoval jsem DTS [5.1] stream a muj dotaz zni: Je mozne z tohoto DTS streamu vytvorit
DTS Audio CD ?, Tento stream je vzorkovan 48 KHz a DTS CD pouziva [patrne] vzorkovani 44.1 KHz - Jak jste kdo daleko se zalohou DTS stop z DVD-Audio disku na DTS CD. Diky moc za pripadne napady... :-)[/quote]

Ako si dostal z DVD-Audia DTS ??? :-?
Atkins (447)|25.8.2004 20:07
Vetsina DVD-Audio disku ma take DTS stream - pomoci SmartRipperu
stayman (12393)|25.8.2004 23:52
[quote=Atkins]Vetsina DVD-Audio disku ma take DTS stream - pomoci SmartRipperu[/quote]

To je blbost nie??? Ako ripnes z *.AOB suboru ten DTS ??? To SmartRipper vie odkedy???
Atkins (447)|26.8.2004 08:32
Viz. vedlejsi auditorium
yar118 (25)|3.1.2009 11:03
mam uz par kousku cd-dts. Nejlepsi zatim je http://www.mininova.org/search/?search=evanescence+dts :-)
Pytkin (7947)|3.1.2009 17:47
nerozumiem tomu .. co je CD-DTS ? to je DTS zvuk (cize surround?) ulozeny na CDcku ?

neni lepsie DVD-AUDIO ? tam mas surround nekomprimovany ..
jarino1978 (8045)|3.1.2009 19:31
[QUOTE=Pytkin;209919]nerozumiem tomu .. co je CD-DTS ? to je DTS zvuk (cize surround?) ulozeny na CDcku ? [/QUOTE]

áno, je to tak
Pytkin (7947)|3.1.2009 20:19
jarino : a na tom CD je to specialny format ? v com sa autoruje ? alebo je to len jeden DTS file ? co to vie prehravat ? releasuju sa tak oficialne disky ?

nikdy som o tom este nepocul ..
danken (13)|15.1.2009 14:08
v tomto programe pridate 6 wavov date ulozit ako wav (asi tam ina volba nebude) skladbu po skladbe a napalit napr. cez nero ako audio CD:))

http://www.minnetonkaaudio.com/products/surcode05.html
Pytkin (7947)|15.1.2009 18:14
danken : Aha .. takze surcode .. naco je to dobre ? kde zoberies 6 wavov ?
jarino1978 (8045)|15.1.2009 21:44
[QUOTE=Pytkin;209976]jarino : a na tom CD je to specialny format ? v com sa autoruje ? alebo je to len jeden DTS file ? co to vie prehravat ? releasuju sa tak oficialne disky ?

nikdy som o tom este nepocul ..[/QUOTE]

existuju aj CD AUDIO disky s DTS zvukom, doma mám napr. JARRE, PINK FLOYD. Akurát to nie je 48 kHz ale 44,1 kHz.Ja som kedysi, ešte keď ma to bavilo používal tento : http://www.minnetonkaaudio.com/products/surcode06.html

Aha, všimol som si, že odpovedal už vlastne Danken.
V podstate si demuxneš DTS stopu do 6x Wav aj za pomoci Surcode, BeeSweet a pod. A potom to encoduješ a výsledok dostaneš ako jeden Wav, rozumej ako jeden track a páliš ako audio CD.
Pytkin (7947)|16.1.2009 01:46
jarino : len nerozumiem tomu zmyslu , ked uz to mam na DVD , naco si to mam davat na CD ? CD prehravac to aj tak neprehraje .. teda po optike vlastne hej .. akurat to musi byt 1536 DTS .. 768 tok asi nepojde ..
danken (13)|16.1.2009 08:23
no ked to mas na dvd tak asi treba pustit telku a klikat cez menu ( napr. koncert) a takto z cd hras hned. Inak mozes si urobit vlastne DTS 5.1 zo sterea je na to dost programov ( original to nebude ale da sa )


SurCode DVD Professional can also encode your six 44.1 kHz surround audio files for CDs as a WAV file at the 1.234 Mb/s data rate, just like SurCode CD-DTS. It’s the standard for maximum quality “Surround Sound” on CD or DVD.
Pytkin (7947)|16.1.2009 16:15
nemam dekoder v receivery .. mam CD prepojene analogovo s receiverom .. Takze mi je to nanic .. Ale mas pravdu .. Kto chce pocuvat koncerty bez telky , tak vtedy to asi zmysel ma ..
siskyn (1)|16.2.2009 22:56
Zdravím všechny, mám takový problém.
Stáhl jsem si pár DTS CD a když je chci v PS3 přehrát tak se mi cd v pohodě zobrazí a všechno se tváří že je v pořadku ale při přehrání jakékoliv skladby jde slyšet jen nepříjemné šumění. PS3 mám propojenou přes optiku do receiveru který má DTS dekodér.
Díky za všechny rady
dreamsat1 (51)|13.3.2009 16:41
Zdravim,mam doma dom.kino s DTS.

Zkousel jsem vytvorit z DVD-Audia(E.Clapton-Reptile) CD-DTS v 5.1 a pomoci DVD Audio Extractoru jsem vytvoril 6 *.wawu (pro kazdej kanal zvlast) a tech 6 *.wavu jsem v SurCode DVD Pro DTS Encoderu jsem spojil v jeden soubor,to vse pro kazdej track zvlast.
Pak jsem ty soubory vypalil jako audio CD,vlozil do dom.kina a hraje to v DTS 5.1.
No hraje to fakt luxusne.
Ale problem mam ted v tom,ze mam spousty muziky v PC v DTS 5.1,jsou to soubory *.dts,v PC je normalne pomoci VLC,nebo Power DVD prehraju,ale nevim jak ty soubory *.dts rozdelit do tech sesti wavu,abych je pak pomoci SurCode mohl dal zpracovat?
Zkousel jsem Hypercube Transcoder,ale problem je v tom ze ty moje *.dts maji 96000Hz a max input v tom programu je
48000Hz,takze to hraje zrychlene.Pry to jde rozdelit do 6 wavu i ve Foobar2000,ale nevim jak.Nebo existuje jiny postup prevodu soboru *.dts do *.wav ?
dreamsat1 (51)|15.3.2009 07:52
[QUOTE=dreamsat1;219392]Zdravim,mam doma dom.kino s DTS.

Zkousel jsem vytvorit z DVD-Audia(E.Clapton-Reptile) CD-DTS v 5.1 a pomoci DVD Audio Extractoru jsem vytvoril 6 *.wawu (pro kazdej kanal zvlast) a tech 6 *.wavu jsem v SurCode DVD Pro DTS Encoderu jsem spojil v jeden soubor,to vse pro kazdej track zvlast.
Pak jsem ty soubory vypalil jako audio CD,vlozil do dom.kina a hraje to v DTS 5.1.
No hraje to fakt luxusne.
Ale problem mam ted v tom,ze mam spousty muziky v PC v DTS 5.1,jsou to soubory *.dts,v PC je normalne pomoci VLC,nebo Power DVD prehraju,ale nevim jak ty soubory *.dts rozdelit do tech sesti wavu,abych je pak pomoci SurCode mohl dal zpracovat?
Zkousel jsem Hypercube Transcoder,ale problem je v tom ze ty moje *.dts maji 96000Hz a max input v tom programu je
48000Hz,takze to hraje zrychlene.Pry to jde rozdelit do 6 wavu i ve Foobar2000,ale nevim jak.Nebo existuje jiny postup prevodu soboru *.dts do *.wav ?[/QUOTE]

Tak po nekolikadenim zkoumani mi pomohl program Besure s Azidts a vysledek je prefektni.
Zvuk opravdu nema chybu a remastrovane stare alba do DTS od Depeche Mode jsou primo uzasny!!!
milosjan2 (0)|2.4.2009 11:10
Mám problém a to snažím sa prekonvertovať súbory s koncovkou .dts do formátu .wav (tzv. DTS CD).
Postupoval som podľa návodu ako uvádza "Dreamsat1", avšak nejde mi to. Stále vypisuje chybové hlásenie (viď obrázok). Neviem čo robím zle.
Použil som program BeSure a Azidts a taktiež som nainštaloval WinDVD Platinum a stále to nechce fungovať.
Poradí mi niekto ?

Tak konečne sa mi podarilo na to prísť. Už to ide OK !