Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinaFast 2000XP Expert - Zvuk x Video

Smells (1)|10.4.2006 01:34
Mam uz tuto kartu pekne dlouho,ale porad se me nedari zachytavat :(
Pokazde se me bud hned od zacatku nebo postupne rozbehne obraz se zvukem.
Vcera jsem nahraval film na profil DVD bez jakychkoliv zmen tedy MPEG-2-Data rate 6000Kbps.Master stream nastaveno na Video.Jaka byla moje radost kdyz jsem zjistil ze se me konecne podarilo najit nastaveni pri kterem se nerozbihal obraz se zvukem.
Dnes jsem nahraval dalsi film na uplne stejne nastaveni a opet je to v haji.Nechapu to :-?
Na zacatku audio x video sedi na setinku.Postupne se vsak rozbiha a na konci je rozdil aspon 2 sec. :(
Kdyz z toho video souboru vyhodim audio je stejne dlouhe jako video,tak nevim kde je problem.
Poradite nekdo jak to mam nastavit,aby to konecne zacalo nahravat korektne ?
Jeste jeden dotaz.Jde s tim jiz zmrsenym videem co jsem nahral neco udelat ? Je to film na kterym me dost zalezi. :-((
Diky
Ivo Mašek (10205)|10.4.2006 06:44
Mrkni na:
https://www.tvfreak.cz/framerate-a-synchronizace-zvuku-a-videa/1240
Také záleží na tom, zda ti něco neběží na pozadí. Grabovat by jsi měl do HDD, na kterém není systém. Také je rozdíl v tom, zda grabuješ po ukončení nějaké práce na PC bez jeho restartu, nebo po restartu. Atd., atd.
vladoc (456)|11.4.2006 13:19
Smells ....."Master stream nastaveno na Video."....

Prečo si prepol hlavný prud na VIDEO, keď má byť na AUDIO?

Ja pred nahrávaní filmu vždy defragmentujem ten HDD na ktorý budem ukladať film. Ešte sa mi zvuk s obrazom nerozišiel. Používam profil DVD zdvihnutý na 7000Kbps.
pee.tr (1208)|11.4.2006 19:37
Nic si z toho nedělej, mě tahle kata a soft taky rozjíží video a audio, i přes tvrzení některých, že by k tomu zde docházet nemělo. Zřejmě je problém ve zvukovce (já mám zatím na MB). Nastavením master streamu to stejně nesrovnáš (i když můžeš, ale já tedy ne). Ve Vegasu si ty stopy srovnáš.

Mě spíš nejde na rozum (když už je tu tenhle problém opět nakousnutej), proč u některých pořadů (Návštěvníci) mám zvukovou stopu kratší a přesto zpožděnou. Jinak je většinou delší cca o délku 6-7 snímků za hodinu. Ale v dost případech to přesto neznamená, že vizuálním srovnáním obou (audio a video) stop ve Vegasu docílím jejich sesynchronizování. To musím vždycky kontrolovat přímo přehráváním danýho videa.
Máte k tomu někdo nějaký logický vysvětlení? Dík
pee.tr (1208)|25.4.2006 20:46
Dám tu takovej příklad rozličnosti délky nahraných audio a video stop v AVI (MJPEG+Wav) z TV vysílání (porovnáváno ve Vegas):

- film Oběti a vrazi - délka 1h:43min. - zvuk o 13 snímků delší - synchronizace vpořádku zkrácením audia přesně na délku videa.

- seriál Návštěvníci - délka 30min. - zvuk o 4 snímky kratší než video, přesto zpožděný - synchro vpořádku zkrácením audio stopy v délce dalších 7 snímků

- dokument 13. komnata J.Pouzara - délka 30min. - zvuk kratší o délku odpovídající 5ti snímkům, přesto přesně sedí bez jakékoliv dodatečné synchronizace

- show Uvolněte se prosím - délka 45min. zvuk delší o délku odpovídající 5ti snímkům, přesto přesně sedí bez jakékoliv dodatečné synchronizace
(i když u jiných dílů jsem dorovnával)

:-I

V čem hledat zakopanýho psa???
Petak69_tvf (6)|23.5.2006 21:20
[quote=pee.tr]Nic si z toho nedělej, mě tahle kata a soft taky rozjíží video a audio, i přes tvrzení některých, že by k tomu zde docházet nemělo. Zřejmě je problém ve zvukovce (já mám zatím na MB). Nastavením master streamu to stejně nesrovnáš (i když můžeš, ale já tedy ne). [/quote]

Zajímavý je, že zvuk se u mě rozchází pouze s použitím nového SW Winfast. Dělá to zhruba 1s/1hod. Dnes jsem zas zkusil novou verzi a zase se vracím k verzi 3.0.10.20 z 1.6.2005. Tam mi zvuk sedí perfektně. Ta stará verze totiž standardně použije pro MPEG-2 zvuk 44,1kHz, kdežto nové už 48kHz. Snad by stačilo snížit tedy frekvenci na 44,1, ale zatím nevím jak.
pee.tr (1208)|23.5.2006 23:33
Petak69
Jak? No vždyť to je v nastavení: Capture profile setings - vpravo pod Audio codec je tlačítko Configuration.

Kde ve WinFast zjistím jeho verzi?
Petak69_tvf (6)|24.5.2006 13:19
Tak já to tedy v nastavení nemám.



V konfiguraci mám poze bitrate, ne frekvenci. To jo? Používáš asi jiný kodek.

Verzi zjistíš ťuknutím na nápis WinFAST PVR na horním rámečku okna.
Doom (2331)|24.5.2006 13:57
pánové, nejstabilnější PVR je verze b20. ta poslední čistě anglická.
zachytávám ve WinXP, které jsou totálně zaprasené hrami a různým softem, zachytávám na disk, na němž je i systém a swap a nikdy jsem něměl rozjetý obraz/zvuk...
dávejte si i pozor na kombinaci verzí ovladače a PVR, to taky hodně vadí.
Ivo Mašek (10205)|24.5.2006 14:02
Idealní je:
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310
Doom (2331)|24.5.2006 14:04
Ivo Mašek
jo, to je ono. já si ty čísla ne a ne zapamatovat.
pee.tr (1208)|24.5.2006 21:10
už ho mám asi půl roku a ještě jsem nebyl schopnej si zjistit co mám za verze... Prostě jen obojí s přibalenýho CD.

Petak69
aha, to jo, já nahrávám zvuk do PCM a tam pak nastavíš frekvenci normálně.
Petak69_tvf (6)|30.5.2006 17:50
Přesně! 3.0.10.20 jako poslední skutečně funguje synchronně. Musím ale stejně používat MPEG-2. U DivX nebo XviD se občas po pár minutách až hodině sekne záznam (zmrazí se obrázek) a i když kolečko pořád červeně bliká, tak se nic nezaznamenává. A to je procesor vytíženej tak na 25% a nic jinýho nespouštím. Ani vypnutí swapování nepomáhá. Jak to šlape vám? MPEG-2 mi jede furt, i když s počítačem dělám hrozný věci, kdy se záznam přeruší i na desítky sekund. Prostě pak naváže a jede dál.

pee.tr
Jinak v MPEG-2 nemám možnost vybrat PCM, nabízí se jen MPEG-1 Audio Layer II.
A všechny verze jsou jinak tady: ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/WinFast_PVR/application/

Kombinaci verzí ovladače a PVR lze těžko ovlivnit, když poslední ovladač je z 28.11.2005.
Doom (2331)|30.5.2006 17:54
pee.tr
stáhni si of TW1965 PVR a ovladače, o kterých píše ivoš a nainstaluj si je. předtím ale odinstaluj PVR i stávající ovladače. a musí ti to fungovat.
pee.tr (1208)|30.5.2006 22:39
co je to tw1965 ?
Ivo Mašek (10205)|31.5.2006 05:55
[quote=pee.tr]co je to tw1965 ?[/quote]
http://tw1965.myweb.hinet.net

Jinak, ty aplikace a drivery jsou i u mě:
http://masek.ic.cz/index.html
pee.tr (1208)|31.5.2006 17:47
jo dík, stránku http://tw1965.myweb.hinet.net
jsem taky našel, ale nějak mi nebylo zprvu jasný co tím "stáhni si tw1965" DoomHammer myslel. Uniklo mi totiž to jeho "of" :-)
mirekv (7169)|31.5.2006 17:52
pee.tr
Nechceš si koupit něco lepšího?
pee.tr (1208)|31.5.2006 17:54
mirekv
a co a hlavně za kolik?
StD (8612)|1.6.2006 07:06
@Pee.tr: ...mám tu jednu PCTV Pro od Pi volnou (stejnou, jako používám já). Byla by za 800 :-)-
pee.tr (1208)|22.6.2006 20:09
Tak nevím, zda to je pouze náhoda nebo běžná zkušenost, ale v podstatě omylem jsem nahrával MJPEG ne 768 sloupců, ale 720 a rozhození obraz/zvuk je tak asi třetinové (asi v délce pěti snímků za 130minut nahrávky) .
ariel (2)|12.7.2006 10:59
Prosím o radu s tímto problémem. Mám Win XP SP2, SB Audigy 2 ZS Platinum a TV kartu Leadtek - WinFast PVR 3.0.10.79. Nahrávám do avi PicVideo MJPEG kodek a PCM zvuk 48kHz,16bit stereo. A zde je problém. Při každém spuštění WinFastu musím nastavit PCM na 48Khz. Po ukončení programu se hodnota nastaví na 44kHz. Neví někdo, kde nastavit výchozí hodnotu PCM nahrávání? V panelu zvuky a zvuková zařízení je na kartě zvuk - záznam zvuku, tlačítko upřesnit zaslepené. Pamatuji si, že u starších karet se zde nastavovala výchozí kvalita nahrávání. Mohu to sice před nahráváním
nastavit ve WinFastu, ale jednak mě to zlobí a jednak to komplikuje plánované nahrávání.
Poraďte, prosím, kde se to dá změnit (v registrech). Když to nahraji v 44KHz, tak potom při konverzi do MPG2 a 48KHz dochází ke zkreslení zvuku. Děkuji.
lukas123 (8)|23.9.2006 10:41
Používám program FLY 2000 TV (2.38 RC2) a jsem s ním absolutně spokojen. Obraz je o hodně lepší a grabování naprosto v pohodě. Televizní pořady grabuju přímo do DivX (zvuk nekomprimuju) a ještě se mi nestalo, že by se rozešel zvuk s obrazem. Akorát jsem s tímto programem nerozchodil dálkové ovládání. To jsem však vyřešil pomocí Girderu.
Myslím si, že nejdůležitější je v Settings->Hardware zaškrtnout "Use generic WDM card".
Jestli jsem objevil ameriku, tak se omlouvám B-).
Mám verzi ovládače 4.0.107.3208
Saxel (2279)|24.9.2006 11:43
[quote=lukas123]Používám program FLY 2000 TV (2.38 RC2) a jsem s ním absolutně spokojen. Obraz je o hodně lepší a grabování naprosto v pohodě.[/quote]
Fly2000 jsem také zkoušel a souhlasím s tím, že ho lze použít jako alternativu místo originálního PVR. Bohužel už se ale dále nevyvíjí. S čím však nemůžu souhlasit je, že "obraz je o hodně lepší" a že "grabování je naprosto v pohodě". Obraz nemůže být lepší, protože Fly2000 využívá originální kodeky Leadteku a ovládá kartu přes systém WDM - z toho vyplývá, že musí být nainstalovány WDM ovladače Leadteku, s ne-WDM ovladači nebude Fly2000 pracovat a kartu neuvidí. No a to grabování - preferováno je zachytávání do AVI kontejneru, do mpeg-2 je možné zachtávat jen se dvěma určitými kodeky a jiné nelze vybrat.
Také s teletextem jsou určité potíže, ale je možné použít externí teletext z WinFastu.
Každopádně, pokud má někdo problémy s PVR, může Fly2000 zkusit. Oba SW mohou být nainstalovány společně.
gomora (1)|30.10.2006 08:57
Řeším obdobný problém se zvukem - samozřejmě, že zvuk v editoru mohu srovnat, ale potřeboval bych poradit ještě s jiným, nemálo diskutovaným problémem ve fóru..... mám nahraný film z TV (cca 50 min) přes WinFast (nastavení DVD) a když jej v DVDarchitectu vypálím, tak v rychlejších scénách je obraz trhaný. V bitrate asi problem nebude protože jsem to zkoušel. Normálně z DV kamery je vše OK.... zkoušel jsem vše převést na AVI a potom v VEGASu zpět na Mpg a pořád stejný výsledek. Když ovšem film převedu do DivX vše je OK. MOc mi na tom dokumentu záleží, takže budu vděčný za každou radu. Děkuju.
antabe (39)|15.11.2006 18:45
Omlouvám se, že sem vložím svojí otázku, ale nechci zakládat nové téma.
Vlastním kartu WinFast TV2000XP Deluxe verze 3.0.9.55 a ovladače ze 6.2.2004 - 5.13.1.276. Chtěl bych se proto zeptat :
1. Jaká verze aplikace je pro tuto kartu nelepší či neideálnější
2. Jaká verze driverů je pro tuto kartu co vlastním nejlepší či nejideálnější

Pevně věřím, že mně někdo odpoví a dopředu děkuju za odpověď.