Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC místo DVD přehrávače či recordéru?!?

businessman (82)|9.4.2006 18:22
Nejde nějakýn způsobem připojit notebook k této TV http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28982, abych si nemusel kupovat DVD přehrávač?!? Myslím, aby to bylo ke koukání jako na tom notu, akorát že na větší TV s dobrým repro v základu (oproti notu)...
Popř. nešlo by to nějak do té tv pouštět po síti?!? Neexistuje třeba i nějaký DVB-T box, do kterého bych mohl pouštět DVD z počítačové sítě, nebo že by měl nějaký slot na externí HDD?!?

Jestli např. nějak nejde scart z DVB-T pusiti do PC a tam si nahrávat....?!?

Moc díky, v tomhle se vůbec nevyznám...A nezabijte mě!
mmmartin (187)|9.4.2006 23:23
Záleží na grafické kartě notebooku.
businessman (82)|10.4.2006 00:04
Moje nejlepší grafika má DVI-D konektor, jinak mám třeba S video...Ale jde nějak s DVI-D udělat scart (s RGB)?!? A bude to pěkný obraz? Jde tak pouštět kompletní obraz se zvukem a tit. na tu tv? Nebo si musím koupit TV s komponentním nebo HDMI?
Díky za upřesnění...
vlada (3470)|10.4.2006 21:04
businessman
Můžeš koupit redukci DVI -> HDMI a pouštět přes to obraz (a možná i zvuk) nebo koupit s-video kabel na obraz a jack -> 2x cinch na zvuk a propjit TV takhle. Další možností je vyrobit si kabel jack+s-video -> SCART. Možností je plno, záleží na Tobě, co si vybereš. Já mám tu poslední: s-video+jack -> SCART. U DVI -> HDMI bych se trochu bál toho, jestli tam půjde zvuk.
stayman (12393)|10.4.2006 21:18
veru nepojde, ak ta redukcia nema externe vstupy ovsem, ale DVI standard nepodporuje nijak zvuk.
businessman (82)|3.10.2006 23:38
Chtěl jsem prostě použít PC místo DVD přehrávače.

Mám RAdeon 9250 s DVI výstupem a na TV vše od HDMI přes componentní , scarty atd.
Řekl jsem si, že nekvalitnější bude digitální cesta, tedy koupit kabel male DVI na male HDMI.
Ale světe div se, při koupi jsem narazil na hlášku, že pokud jedno ze zařízeních má HDCP (ochrana proti nějakýmu kopírování disků) a druhé nemá, že to nebude fungovat a chyba nebude v kabelu.
Moje TV to samozřejmě má a pochybuju, že ta grafika taky, to je asi blbost. Takže by to nemělo fungovat.
Má s tímto někdo zkušenost, mám koupit ten kabel? Není nějaká naděje na zprovoznění?
Nebo jakým způsobem propojit PC s TV, aby na tom šli kvalitně přehrávat DVD, když na PC nemám Komponentní (jak je tam dostat...)

Díky za rady a postřehy.
Modena (1706)|3.10.2006 23:57
[quote=vlada] . . . U DVI -> HDMI bych se trochu bál toho, jestli tam půjde zvuk.[/quote]
. . . trochu ? 9-) :-E :-E :-E
businessman (82)|4.10.2006 00:23
O to nejde, zvk takhle vážně nepotřebuju, teďmi jde o to HDCP, co s tim?