Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Filmový vzhled videa - "film look" - jak na to ?

omicron (5)|5.8.2004 18:02
Pomůže někde s radou, jak jednoduše (např. v Pinn. S9) docílit finálního sestřihu v DV videu tak, aby to vypadalo jako skutečný film, tzn. takový ten "film look" ?
Přivítám jakékoliv nápady, např. ve formě nějakého plug-inu, S9 podporuje RTFx formát...
MOJE (537)|5.8.2004 19:00
Ja som s tým tiež experimentoval. Odporúčam

1. kameru s CINE GAMA LIKE - PANASONIC DVC 30, DVX 100, ...

2. točiť, alebo neskôr upraviť video (hodiť do video čierny pás hore aj dole) na 16:9

3. 24 fps na TV treba uvážiť (vytvára to nepríjemný strobo efekt - aj v org. filmoch to vidno). Podľa mňa 24 fps je vhodné len do KINA.

4. Vyhľadávať zábery v ktorých je ostrý objekt (ktorý chceš kamerovať) a rozostrené okolie-pozadie. Ja to robím tak, že idem ďalej od kamerovaného objektu a nazumujem (doporučujem statív) - objekt je ostrý (vhodný program na kamere PORTRÉT alebo ručne ostriť) , ale pozadie je pekne rozostrené.

5. Väčšinu točiť zo statívu, koľajníc, kamerového žeriavu, alebo kto na to má - STANDY CAM

6. Dôležité je mať dobre nasvietenú scénu a tváre (na tmavšiu časť tváre použiť odraz od bieleho papiera, polystyrénu, ...)
niečo je tu:
http://www.dvinfo.net/articles/lighting/graff2.php
http://www.digitalproducer.com/2003/10_oct/tutorials/10_13/lighting201p3.htm

7. Do VEGASu je celkom fajn plugin MAGIC BULLET EDITORS (so spústou nastavení a aj už prednasta
vených presetov) - úprava farby, kontrasty, ...

8. Vo VEGASE sa to volá GLOW - urobí jemnú hmlu okolo svetlých častí obrazu

9. Niekedy je vhodný jemný šum do obrazu.

Na viac som zatiaľ neprišiel B-) [/url]
yozefb (684)|6.8.2004 01:38
K tym Magic Bullet http://www.redgiantsoftware.com/mbforeditors.html#examples
mozem potvrdit, ze su super! Aj s lacnejsiou kameoru je vysledok celkom fajn. MAs na vyber kopec presetov, tie filtre boli pouzite napr. aj vo filme Vannila Sky !
Ale rendering s nimi trva hrozne dlho, to zalezi aj toho aky preset pouzijes.
na mojom PC (2,7XP+ 512DDR)
1min videa = 1 hod renderingu
Hawkey_tvf (434)|6.8.2004 01:57
MOJE: 24p na TV z principu musi byt kravina a prave preto sa to pre pouzitie v TV broadcaste proste zrychli na 25 a prepocita zvuk, prip. sa vykasle na ten 4centovy shift.
Existuje aj take ze FilmFX, neviem z hlavy od koho.
omicron (5)|6.8.2004 08:07
Ty Magic Bullet jsou pekne, ale je neco takoveho :
1. financne dostupnejsiho ?
2. ve forme pluginu do S9 ?

Mam jiz plugin Bleach Bypass (je i v Magic Bullet) ze sady JPEffects. ale to jeste neni ono...
MOJE (537)|6.8.2004 10:43
:-I

Veď si to pozháňaj len na vyskúšanie.

Potrebuješ to mať oficiálne kúpené???
omicron (5)|6.8.2004 14:12
[quote=MOJE]:-I

Veď si to pozháňaj len na vyskúšanie.

Potrebuješ to mať oficiálne kúpené???[/quote]

To je sice pravda, rád bych ale opravdu sehnal něco v pluginech, tak aby to chodilo v Pinn. S9, a nemusel jsem používat nějaký další externí software. Pokud to bude kvalitní plugin RTFx, rád to i koupím...
Hawkey_tvf (434)|6.8.2004 23:48
Omicron, to skor polaboruj s gama krivkou (znizit podiel extremnych jasov a extremnych tienov), prip. deinterlacingom - nepotrebujes nic specialne... ale v principe by si potreboval mat co najlepsi zaznam, tak z 3CCD... a z co najvacsieho... a co najdlhsim sklom pri co najnizsej clone. Totiz 80% "film looku" robi hlbka ostrosti a rozsah optickych hustot filmu.
DUsoft (181)|9.8.2004 12:21
Hawkey: Ahoj. Jenom pro pořádek ne STANDY CAM ale STEADYCAM. To první by mohla být kamera nějakýho Standy (třeba Grosse :-E ) to druhý je stabilizátor kamery, zařízení upevněné na těle kameramana. :-)