Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

... DVD přehravač s Xvid,poraďte ...

Majky (146)|8.4.2006 13:52
Ahoj lidi,prosím poraďte mi dobrý přehrávač s podporou Xvid a podporou českých titulků s diakritikou,ale nějaký o který se výrobci staraj tím myslím podpora nového nahrání firmware. :-I
P.S. : Chci nahradit svůj Panasonic DVD S-75
Dík za odpověď ....
vlada (3470)|8.4.2006 15:55
Na tohle témě už tu bylo plno diskuzí, koukni do nich. V podstatě bych se asi rozhodoval mezi Sigmatekem, Cyberhomem, H&B a Kissem. Každý Ti bude doporučovat nějaký jiný.

Ještě jedna poznámka - podpora XviD je nesmysl. XviD je kodek (kompreseor), přehrávač nemůže podporovat kodek, pouze formát. A formát videa zkomprimovaného XviDem je MPEG-4 ASP. Na trhu není momentálně ani jeden přehrávač, který podporuje MPEG-4 ASP kompletně, takže na žádném přehrávači nebudou hrát všechny XviD videa. Záleží na nastavení XviD kodeku při kompresi. Čím kvalitnější je nastavení komprese, tím menší je šance, že to to nějaký stolní přehrávač přehraje. Proto se výrobcí přehrávačů schovávají za pofiderní "podporu DivX a XviD", protože se bojí napsat pravdu.

Koukej po podpoře MPEG-4 ASP funkcí jako packed bistream, 2 b-frames, q-pel a gmc (aspoň jednobodový, 3-bodový neumí žádnej stolní kepl). Pamatuj si, že DivX a XviD jedno jest, pokud podle výrobce podporuje přehrávač DivX (= podporuje částečně MPEG-4 ASP), tak podpruje i XviD (= podporuje částečně MPEG-4 ASP) a samozřejmě to platí i naopak. Pouze SONY záměrně blokuje XviD kodek, ale dá se oblafnout velmi jednoduchou úpravou AVI souboru.
stayman (12393)|8.4.2006 16:52
[quote=Majky]Ahoj lidi,prosím poraďte mi dobrý přehrávač s podporou Xvid a podporou českých titulků s diakritikou,ale nějaký o který se výrobci staraj tím myslím podpora nového nahrání firmware. :-I
P.S. : Chci nahradit svůj Panasonic DVD S-75
Dík za odpověď ....[/quote]

Mozes si vybrat kludne nieco od Panasonicu s podporou DivX a XviD.
vlada (3470)|8.4.2006 17:08
Sice teď mluvím proti firmě, která mě zaměstnává, ale do DVD od Panasonicu bych teda rozhodně nešel.
Majky (146)|8.4.2006 17:44
Koukal jsem na Sigmatek XM-400 Pro podporuje u toho Xvidu QPEL;B-Framy; GMC nikoliv . Jde mi o to že na internetu už skoro nejsou Divxka ale Xvidka soubory,vis?Ten GMC,jde nějakým programem oklamat aby to schroustnul stolní kepl? :-D
Majky (146)|8.4.2006 17:50
a ještě mě napadlo jak bude ten stolní kepl přehrávat video s 23.9 snímkováním?Poradí si s tím nebo bude cukat video,protoze to zkonvertuje na nasich 25 snimku?To by me taky zajimalo? :-G
vlada (3470)|8.4.2006 19:17
Majky
Co udělá s 23,976 fps videem netuším. Asi to nebude žádná sláva, když naše televize jedou s 25/50 fps. Možná se ale umí současný televize tej snímkovej frekvenci přizpůsobit. Skoro každá TV třeba umí 30/60 fps (NTSC nebo PAL 60). Nikdy jsem nad tímhle nepřemýšlel, zkusím zapátrat.

Co se týká GMC u XviDu, tak to prostě neobejdeš. Je to systém, který umožňuje ukládat změnu mezi snímkama jako pohyb celého obrazu. Je to výhodný (co se komprese týká), ale náročný na výpočet a stolní přístroje to nezvládají (až na nějakej něměckej Siemsen, kterej to částečně umí). Naštstí u víc než 90% XviD filmů na netu/p2p neni GMC použitý. Pokud to dělali profící, tak o tomhle problému ví a GMC při kompresi nepoužíjou. Takže se tím moc netrap, naprostá většina videí pojede O.K.
Majky (146)|9.4.2006 10:38
Tak jo dík za radu a ještě se chci zeptat jak je to s tím když ten Xvid má víc jazykových stop a více titulků,co je to za funkci co musí ten přehrávač podporovat?A nebo je to v tom čipu? 9-)
ODSakEda (2278)|9.4.2006 11:46
[quote=vlada]Majky
Co udělá s 23,976 fps videem netuším. Asi to nebude žádná sláva, když naše televize jedou s 25/50 fps. Možná se ale umí současný televize tej snímkovej frekvenci přizpůsobit. Skoro každá TV třeba umí 30/60 fps (NTSC nebo PAL 60). Nikdy jsem nad tímhle nepřemýšlel, zkusím zapátrat.[/quote]

Obrazová frekvence dig videa ve fps a frekvence analogového modulátoru přístroje pro klasickoutelku (TV OUT Scart, Composit nebo S-video, podporujeli jej vůbec telka...) udávaná spíše v Hz než ve fps, nesouvisí!!!!! Dig. fotka má dokonce fps 0 !!! A stejně ji z DVDplayeru do telky analogový převodník (modulátor) pošle jako 50Hz blikání a prokládaně!... 8-) :-E
vlada (3470)|9.4.2006 12:06
ODSakEda
No otázka ale je, co teda udělá ten modulátor a (obvody přehrávače), když je vstup 24 fps. U 25 fps to je jasný - rozdělí to na ůlsnímky a pošle. Ale co s těma 24? Buďto to musí zrychlit nebo si jeden snímek domyslet a nebo zpomalit RF modulátor na 48 fps. Mimochodem Hz a FPS je podle mě jedno a to samý - počet změn/kmitů za vteřinu.

Majky
No co se ještě týká těch více zvukových stop nebo titulků v AVI, je to dost ošidná věc. Přehrávač to musí podporovat (podle mě na úrovni firmware), jinak se to bude chovat různě. Například bude hrát jenom jedna stopa nebo vůbec nic nebo naopak všechno dohromady (ála WMP). Takvé AVI je totiž zcela nestandardní a s jeho přehráváním je plno problémů. Ale například ten Sigmatek by si s tím měl poradit. Další otázkou je podpora titulkových formátů (SUB, SRT, VobSub, SSA) a kódování češtiny (CP-1250, ISO-8859-2, UTF-8). Bohužel to jsou všechno poměrně podstatný věci, ale žádnej výrobce to ve specifikaci nenapíše.
clee (6592)|9.4.2006 12:37
co se tyce podpory firmware tak skvele sou je na tom sigmatek, tam mas moznost volby mezi ofic a neofic. fw, kde jasne vede ten neoficialni, jedinej problem je v tom ze se xm-400 blbe shani, je az nezdrave popularni :-E
Majky (146)|9.4.2006 12:46
clee: a ty ho máš? co to dělá s tím snímkováním? :-?
a řekni mi podle Tebe jaký má mouchy,který jsi zpozoroval? :-)
ODSakEda (2278)|10.4.2006 01:30
vlada Hz a fps néni to samý! f-se myslí celý snímek a Hz je blikání telky po půlsnímcích a vůbec Hz jako obnovovací frekvence PC monitoru stejně tak nesouvisí s fps videa i když obojí je frekvence, to máš pravdu , ale rozdělujme to slovně takto, at v tom néni guláš! :-) A néni problém ani frekvence ve frekvenci (video o frekvenci-fps zobrazované jinou frekvencí obnovování frejmů monitoru, telky), tedy představ si, že i audio reprodukror hraje současně dva- vyšší a nižší tony a je jedno, jak jsou od sebe obě frekvence vzdáleny, rozdílné a neva ani jsou li skoro stejné!)
stayman (12393)|10.4.2006 01:32
Panasonic, jedine, kvalitka, mnam...
peco (772)|10.4.2006 09:50
StayMan by €RikŁ€

Ktory typ mas ty ?? Ja uvazujem o tomto PANASONIC DVD-S42E-S .
stayman (12393)|10.4.2006 10:09
Ja mam este stale ten, co tazatel predava :-D , teda S-75 a na DivX a XviD (aj ked to nepouzivam) nejaky z Lidla :-E
clee (6592)|10.4.2006 10:32
Majky
jo mam, nevim co mas na mysli snimkovanim, ale poustim na tom hlavne videa co maj 23.976 (stazeny epizody serialu) a neni to poznat od 25fps, poustim na tom i telecined ntsc (29.97->23.976) i obyc ntsc a na my palovy crt to temer neni znat, avi se dvema audiostopama umi taky, s novym firmwarem i vic titulku, a pokud je film a titulky v jednom adresari tak ani nemusi mit stejnej nazev souboru, cestinu zvlada na jednicku, namrseny znaky sem este nevidel, jedinej problem okolo titulkou sou vobsubs, ty sice prehraje, ale jen prvni stopu a lehce namrsi outline takze sou titule na okraji zeleny, jinak v pohode, titulkama u avi se da pohybovat nahoru i dolu, vyber ze ctyr fontu a nekolika barev, jinak gmc se da odstranit jedine rekompresi
vlada (3470)|11.4.2006 09:26
StayMan by €RikŁ€
To sou fakt příspěvky na :-k Nejdřív doporučíš na AVI-MPEG-4 Panasonic. A potom napíšeš, že je na nic a používáš něco jinýho. On nějakej krám z Lidlu je často lepší naž SONY, Panasonic, Thomson a podobý rádoby značkový přehrávače.

Jeden příklad proč ne Panasonic.
stayman (12393)|11.4.2006 09:53
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
To sou fakt příspěvky na :-k Nejdřív doporučíš na AVI-MPEG-4 Panasonic. A potom napíšeš, že je na nic a používáš něco jinýho. On nějakej krám z Lidlu je často lepší naž SONY, Panasonic, Thomson a podobý rádoby značkový přehrávače.

Jeden příklad proč ne Panasonic.[/quote]

Tak za:

1. Ten Panasonic ja sobne nemam s podporou DivX/XviD, pisal som to, ale to neznamena, ze neviem o nich
2. Tazatel chcel podporu DivX/XviD, ktoru Panasonic ma
3. Tazatel chcel podporu tituliek aj u DivX/XviD, ktore Panasonic vie
4. Tazatel chcel podporu zmenu FW, ktoru Panasonic vie
5. Tazatel chce dobry prehravac, aby nahradil ten stavajuci Panasonic, a to mu poskytne zase len Panasonic

A co sa tyka toho tvojho dovodu preco nie Panasonic, tak Ti musim prezradit, ze ani ten player z Lidlu nevie posunut titulky, takze jedine Tvoje prispevky su tu na :-k :-k :-k
Majky (146)|11.4.2006 16:40
clee
Vobsubs titule jsou s jakou příponou? :-D
Já jsem spíš myslel že mi řeknes JEN zápory tohoto přehravače,podle tvého názoru,jestli budeš tak hodný :-)
A kde ho mám koupit Acomp ho nemá a asi nebude,jedině shop Pixmania.com je to seriozní shopík? :-I
clee (6592)|11.4.2006 16:46
vobsub sou idx+sub, von ten player moc zaporu nema kdyz do nej nahrajes exsportuv firmware :-E no obcas zatuhne, nektery divx xvid neprehraje, vetsinou vsemozny betaverze kodeku a u starsich divx3.11 se ti muze rozejit av synchro, ale to je tak jeden soubor ze sta, ale mrkni na forum acompu, tam je stezovatelu docela dost, ja se signousem zadnej zasadni problem nemam
Majky (146)|11.4.2006 17:38
clee: Prodáš mi ho pls? :-D :-D :-D
clee (6592)|11.4.2006 19:57
karu bych ti prodal, ale sigmouse nikdy :-E
rosiman (7)|16.4.2006 12:33
Po nashromáždění informací získaných na NETU (různé přízpěvky a FÓRA)jsem vsadil na výkonný mediál-čip-13x9 od Mediateku (podpora výměny FW), kterým je mimo jiné i osazen přehrávač DVD YAMADA 6800X-(NOVINKA) a zakoupil jej.
Po instalaci přístroje, jsem se netrpělivě pustil do zkoušení, mile mne už překvapilo,že vypínač POWER je skutečně hl.vypínačem,takže přístroj není v STANDBY a zapnutím je přístroj okamžitě připraven k použití. Po nastavení CZ v MENU pro zobraz.ČEŠTINY na OSD, nastavení podpory CZ titulků a zevrubném nastavení analogu 5.1 AUDIA jsem se pustil do zkoušení.
Nejvíce ze všeho mne zajímaly:
- DivX s titulkami, vyzkoušel jsem více jak 25 DivX (MPEG-4) filmů [*.avi,*.mpeg s CZ titulkama, každý film mám osazeni 4mi druhy titulků (*.smi,*.srt - v malé abecedě, *.ssa a *.sub - ve VELKÉ ABECEDĚ],
- změnu titulků 1 až 4/4 je možno provádět tlač. SUBTITLE za chodu promítání (to SENCOR neumí)
- dále,prohlížení FOTO v jpg za součas.přehrávání MP3 na pozadí t.zv.PREZENTACE s možností volby 15 způsobů prolínání resp.načítání obrázků na tel.obrazovku,
- klasika t.j. přehrávání DVD (na +R,+RW,-R,-RW) jak s titulkama tak i bez,

!! VŠE hrálo BEZ jedinného problému !!.

Zápory:
- manuál nebyl v CZ(v ANGL a Franc.-nutno stáhnout PDF-manuál z http://www.umax.cz),
- bílé titulky nejsou orámovány takže na bílém pozadí splývají a nejsou čitelné (vyřeší se úpravou a výměnou FIRMWARu - to právě MEDIATEK umožňuje),- viz DODATEK
- nepodporuje naprogr. PlayListu pro MP3,
- při ZOOMování jsem se nedokázal zbavit grafické ikony na OSD.
Závěr:
- po úpravě barvy titulků tento přehrávač nebude mít jedinou vážnější chybu a je to bezesporu asi to nejlepší na trhu v cen.kateg. do 4 tis. Kč - opravdu vřele doporučuji.
[rosiman-ICQ:345 992 972]
Ps. - na stránkách vícero než tucet prodejců je uvedeno ve specifikaci - Karaoke jack, to je velký omyl - Karaoke jack NEMÁ.

- - - D O D A T E K - - -

Nejen pro již majitelé přístroje YAMADA 6800X, ale i pro ostaní, kteří ještě váhají a stále nejsou rozhodnuti jaký přístroj si pořídit - přináším potěšující zprávu - podařilo se mi na NETU najít, stáhnout a hlavně bezproblémově nainstalovat - FIRMWARE od N.C.
Tento FW kromě jiného, ojedinělým způsobem ( přímo při promítání za běhu přístroje v SUBMENU OSD) podporuje nastavování všech atributů pro přehrávání DivX filmů s doprovodnými titulkami (MPEG 4), převážná část menu na OSD je v CZ - pouze submenu pro nastavení >MPEG 4 titulků< je v angličtně.
Je možné nastavovat změnu fontů, respektive velikost textu zobrazovaných titulků - 5 rozměrů velikosti, text až ve 3řádcích, zabarvení textu tituků - pruh pro text na pozadí na kterém se zobazují (PRŮHLEDNÝ / POLOPRŮHLEDNÝ / NEPRŮHLEDNÝ), orámování písmenek i barvu textu (více jak kombinaci 8 barev - na př. ŽLUTÝ text/ ČERNÉ orámování), nastavování umístění titulků na ploše (zarovnání ZLEVA / NA STŘED / ZPRAVA) , samozřejmostí je i podpora volby znakových sad písma, pro korektní zobrazování češtiny je to CP-1250.
Rovněž byl integrován nový OSD FileBrowser pro zobazování názvů MP3 a JPG o délce až 31zn. na řádku. Přidána možnost nastavení u tlačítka V.MODE na D.O. funkce pro EJECT nebo STAND BY.

Detailní specifikace je na >http://divx.center.sk/viewtopic.php?t=950&sid=53e90ce66eb6a60bac2388e3d3f2aaa2

Tím se tento přehrávač zařadil do skupiny HiGH END přístrojů a je více než konkurentem na př. SIGMATEKu XM-400 PRO!, SiGMATek XM-600 Pro, KiSS DP1100, Panasonic DVD-S52 atd . . . .

Soubor FIRMWARE rád každému poskytnu - [email]rosiman@seznam.cz[/email]
stayman (12393)|16.4.2006 12:55
:-E :-E :-E , vravim, Panasonic, vie vsetko a co je hlavne, kvalitka 8-)
vlada (3470)|21.11.2006 14:52
Vyrábim pro kamaráda AVI/MPEG-4, který bude přehrávat na Panasoniku DVD-S42E-S. Nevíte někdo co to umí respektive neumí? Výrobce už tradičně nepíše vůbec nic a na njěakych stránkách jsem našel akorát napsáno, že neumí QPEL ani GMC. O b-frames ani zmínka a navíc tam psali, že umí DivX ale nehraje XviD, takže hodnověrnost tý stránky u mě dost klesla.