Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvláštní problém s grabováním

wadess (40)|8.4.2006 13:08
Mám takový zvláštní problém.Používám pro zachytávání videa z S-VHS kamery tel. kartu Video Wonder Pro III a program FLY2000.Dříve mi tato sestava jela na jedničku za hodinu výpadek cca 5-10snímků.Teď z ničeho nic
vypadává zhruba každý pátý.Zkoušel jsem vše možné ale nic.Nakonec nová instalačka XP a ono bohužel opět stejná situace.Ovladače nastavení vše jsem měl zálohované z dřívějška.Podotýkám že před touto situací vše fungovalo cca 1.5 roku.Nyní jsem zkoušel nainstalovat i DScaler a výsledek opět drsné vypadávání snímků.Přehození karty do jiného slotu taky nepomohlo.Vše ostatní funguje normálně.Mám podezdření na nějaký hardwer.Už si stím hraju týden a výsledek = 0.Pokud alespoň tušíte čím to je,dejte vědět.Ještě podotýkám,že se to chová stejně při nahrávání z televizního programu nebo i z VHS.
Milosbb (889)|8.4.2006 14:33
wadess

Mám podezdření na nějaký hardwer

Ja by som to tipoval na nejaký software, ktorý si v poslednej dobe inštaloval, ktorý beží na pozadí a uberá výkon procesoru potrebný na grabovanie. Pri grabovaní máš procesor vyťažený na koľko % ?
Takisto skús vypnúť antivír, zachytávať bez preview (náhľadu), no a nenapísal si, do akého formátu, kodeku zachytávaš, teda či si tu niečo nezmenil.
Na mojej karte FLY TV Prime34, ktorá je hw totožná s tou tvojou začali vypadávať snímky po inštalovaní Xvid-u od verzie 1 a vyššie. Takže v tomto prípade som sa vrátil k starším verziám, konkrétne 0.95 a všetko je OK.

-----------------
Bubi (23)|8.4.2006 14:38
Začal by som s pamäťou, otestovať programami ako Gold Memory alebo Memtest, možno dochádza k zlému zápisu alebo čítaniu niektorých blokov.
wadess (40)|8.4.2006 15:00
[color=violet]Ja by som to tipoval na nejaký software, ktorý si v poslednej dobe inštaloval, ktorý beží na pozadí a uberá výkon procesoru potrebný na grabovanie. Pri grabovaní máš procesor vyťažený na koľko % ? [/color]

Tohle vše jsem již absolvoval a dokonce jsem to zkoušel i na čisté instalačce
bez jakýchkoli ovladačů.Vytížení procesoru cca 45%.Jako vždy.

[color=violet]Začal by som s pamäťou, otestovať programami ako Gold Memory...[/color]

Tohle vyzkouším zatím jsem testoval pouze disky.Byly OK.
Díky za rady.
wadess (40)|8.4.2006 17:57
Paměti taky OK.Takže nejspíš základní deska.Ale jak to zjistit určitě.Takovou druhou už neseženu.
StD (8612)|8.4.2006 18:01
...pokud to nebudou rozhozený ovladače HDD zase nějakým vkusným "vylepšením" update OS, tak už hledej opravdu jen v Upgradech systému. MoBo je v tom obvykle nevinně, jde o to, jestli tam nemáš nějaké "Stealth" svinstvo, co ti sedí jak žába na prameni na zdrojích... (v MBR/MFT). Toť můj námět na Tvou příjemnou nedělní zábavu...
wadess (40)|9.4.2006 06:59
[quote=StD]...pokud to nebudou rozhozený ovladače HDD zase nějakým vkusným "vylepšením" update OS, tak už hledej opravdu jen v Upgradech systému. MoBo je v tom obvykle nevinně, jde o to, jestli tam nemáš nějaké "Stealth" svinstvo, co ti sedí jak žába na prameni na zdrojích... (v MBR/MFT). Toť můj námět na Tvou příjemnou nedělní zábavu...[/quote]


Tohle mi asi nepomůže,ale jestli se mýlím oprav mne.Mám 2 SATA disky zapojené přes RAID řadič do STRIPE.Když jsem instaloval systém celé pole naformátoval NFTS a pak rozdělil na logické disky a žádná vylepšení ani nové před tím nepoužívané ovladače jsem neinstaloval.Teď ještš skusím sehnat řadič do PCI a napojit disky na něj.
Alf (888)|9.4.2006 08:41
wadess
Na tom RAIDU máš i systém, nebo máš třetí disk?
wadess (40)|9.4.2006 08:51
Systém mám na RAIDU.Třetí disk nemám.
Alf (888)|9.4.2006 09:09
Takže tam bych asi viděl ten problém. Doporučoval bych pro systém samostatný fyzický disk (SATA nebo ATA - podle bordu).
Zkus si pohrát i s nastavením velikosti stránkovacího souboru.
wadess (40)|9.4.2006 10:22
No jo jenže ono mi to vše fungovalo do minulého týdne bez problémů v přesně takové sestavě.Proč by to najednou měl být problém?
Alf (888)|9.4.2006 10:57
No to já nevím, těch možností může být hodně. Např. nějaký nový program, upgrade systému, ovladačů, zaplnění disků atd. Zkontroluj si také jaké programy Ti běží na pozadí.
leo (345)|9.4.2006 11:07
Mohl by to způsobovat i program, který periodicky přistupuje na disk. Ačkoliv psal jsi, že jsi to zkoušel i na nové instalaci winXP. Měls to i s programy nebo jen čistě nainstalovaný systém?
wadess (40)|9.4.2006 11:11
Můj poslední pokus byl takový : normální instalace-kterou používám na zformátované RAID pole, nic dalšího ani ovladač grafiky instalace ovladačů tel. karty instalace FLYTV2000 - zkouška asi 25% vypadených snímků naprostý rozchod trhaného zvuku a trhaného obrazu po cca 30 sec. grabování.Pak instalace všech ovladačů zákl. desky grafiky-výsledek totéž.Podobných instalování jsem zkoušel 5 a pořád to samé.Mimo tel. kartu grafiku , CD ROM a vypalovačku nemám další hardwer.Zvukovka integrovaná síťová karta taky-tu mám vypnutou v BIOSu.
StD (8612)|9.4.2006 13:59
Jestli jsi si jistý, že tam žádné "škodivce" nemáš (zkontroluj z Hiren's Boot-CD), tak opravdu musíš začít u toho BIOSu - třeba vypnutím funkce FastWrite, zkouškou jiné zvukovky apod.
map (46)|11.4.2006 08:47
Já mám MaBo s RAID řadičem a když jsem zkoušel grabovat na disk na tomto RAIDu, tak se to chovalo úplně stejně. Na HDD na klasické kšandě (ať byla 80 nebo 40 žilová) to jelo bez výpadků, na rychlý HDD na 80 žilové kšandě na RAID 100 řadiči jel jeden výpadek za druhým. Nastavil jsem zachytávání na second disk a hotovo. Pak jsem upgradoval zdroj za silnější a přestalo to. Tím silnějším zdrojem se mi i zlepšil obraz na tuneru.
Holt jsou to jen polovodiče a tudíž vedou jen tak napůl :-).
wadess (40)|14.4.2006 15:22
Můj další pokus byl přidat ATA disk a grabovat na něj.Bohužel výsledek byl ještě horší.Chtěl bych se jen zeptat,jak jsem zjistil,je důležité, aby video karta měla jen svoje přerušení (IRQ) a ne ještě s něčím jiným.Bohužel u mne se zhuduje z grafickou kartou a to je prý nejhorší.Nevím jak tohle nastavit.Před těmi problémy nevím jaké bylo IRQ přerušení nastaveno.Grafiku mám v AGP slotu.
wadess (40)|14.4.2006 18:37
Plynule navážu.IRQ to určitě není už se mi to podařilo změnit.Mám další poznatky snad mi na jejich základě někdo pomůže.Při grabování 640x480 mi při bezkompresním zápisu poklesne zatížení CPU z cca 35 na 7%,ale vypadávají snímky,při použití komprese Huffyuv zůstane zatížení zhruba stejné(cca 35%),ale snímky nevypadávají.Při rozlišení 720x576 se to chová stejně,pouze s tím rozdílem,že snímky vypadávají v obou případech horší je to při bezkompresním grabování.