Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

priorita filtrů ve windows

janmax (3)|25.3.2004 22:10
každý koder, decoder ma přidělenu systemem určitou prioritu, která určuje jeho použití ve zpracování videa, audia. Problém je v tom, že nově instalované filtry bezohledně nastaví prioritu na sebe a při přehrávání je použit codec s nejvyšší prioritou, bez ohledu na to zda je vhodný. např. ligos nepustí na mpg main concept atd. Kdysi jsem se v tom hrabal a teď bych to potřeboval změnit (priority) a nemuzu si vzpomenout jak a kde se to nastavuje. Poradí někdo ?

Díííííííííííííííky max
stayman (12393)|26.3.2004 02:15
Pravym tlacidlom mysi na Tento pocitac -> Vlastnosti -> Hardver -> Spravca zariadenia (Device Manager) -> Sound, video and game controllers -> audio codecs (2x klikni) -> Vlastnosti a tam je to..
logik66 (8)|26.3.2004 05:34
... a tak to jsem nevedel, mockrat jsem si s tim taky lamal hlavu.
Diky.
janmax (3)|26.3.2004 21:05
díky, to možná platí pro XP, ale v konzervativní win98 je to asi jinde. jde o to, že v systému je každému codecu přidělena priorita daná číslem 0 - 8000, podle které je při přehrávání přidělen codec danému formátu. if v systému je nainstalováno více codeců mpg, je při přehrávání použit codec s nejvyšší prioritou, i když není nejlepší a nejvhodnější. např. if je v systému nainstalován ulead, který používá ligos, tak ten přidělí při přehrávání .mpg codec ligos a samzřejmě se na to nedá dívat a ignoruje vhodnější main concept, který je bezproblémový, a to jen proto, že ligos má prioritu 8000 a main concept 6200. graph edit samozřejmě přidělí implicitně ligos a teprve if v graph editu změníme filtry na main concept (ligos mpeg spliter, ligos mpeg decoder a ligos mpeg audio decoder) tak to bude přehrávat slušně. ale jde o to, že existuje prostředek jak změnit prioritu manuálně a přidělit maximální (8000) tam kde potřebujeme a samozřejmě ty co nepotřebujeme změníme na malou. A VO TOM TO JE !!!
KDE SE TO NASTAVUJE ??? asi jsem lama ale nevím kde
pavelpt (2713)|27.3.2004 00:03
Máš pravdu, ale jen na 50 procent. Windows dávají priority následovně:
1.Kořenový adresář, dej filtr do adresáře k aplikaci a vybere ti ho nejdřív
2.Path to je snad jasné
3.teprve registr a v něm ten filtr, který je zaregistrován jako poslední.

Já to dělám tak,že filtr,který chci posunout dopředu jenom odregistruji a znovu zaregistruji, tím se mně dostane na první místo.

Nevím přesně, ale podle mě má Zoomplayer nějakou utilitu nebo nastavení na ty priority, ale já to nepoužívám, takže přesně nevím.
janmax (3)|27.3.2004 16:50
Tak jsem to konečně objevil, pro informaci všem to posílám dál, kdyby to někdo potřeboval. v systému se to nastavit nedá, jedná se o direct show oblast do které MS zřejmě neposkytuje přístup, docela to chápu, protože blbým zásahem by se z toho nebohý uživatel nikdy nevymotal. musí se na to jít přes MV2 Player - http://www.mv2.virt.cz, nebo přes Zoom Player od Inmatrixu, kde se v nastavení filtrů s tím dá kouzlit. pro lepší porozumění přikládám krátký hantec :


The Merit System:
Media Playback under any DirectShow player (such as Zoom Player) is based on the Merit System. Each filter has a function, it can be a reader, parser, decoder or renderer. A reader filter understands the basic file structure and knows how to read it. A parser filter will use this structure to split the file into streams (audio/video/subtitles/etc...), the decoder filter decodes a stream and sends it to a renderer filter which displays the data (or sounds it in the case of audio renderers).

Now what if you have two filters that both fit the same job profile? Here's where the merit comes into play... The filter with the highest merit point gets chosen for the job. This is a bit more complex than it may seem. As consider this situation, you can have one filter that decodes more than one format. The same filter can be used to decode AC3 audio and MP3 audio. You can have a second filter which only decodes MP3 audio. You want the filter that only plays the MP3 audio to be used for MP3 playback, but still use the other filter to play back AC3 audio. You do this by assigning the MP3 only decoder a higher merit.

There are several merit usage classes (these numbers are in hex):
80000 - Preferred
60000 - Normal
40000 - Unlikely
20000 - Do not use
10000 - Software Compressor
10050 - Hardware Compressor

You should stay clear of the compressor classes, but basically, you can see where this is going. You can use any number above the class while still maintaining within the class, for example a merit of "400005" is still "Unlikely". By rearranging the merits of filters you can eventually resolve most conflicts. However, if conflicts still occur, you can try unregistering the filter entirely and assuring the system would never be aware of it.

Zoom Player v3.10 and newer contains a Customized Playback Interface which bypasses the merit system. This new interface prevents filter conflicts.

Tak to je snad vše.

Good Luck All...................