Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

která karta(ze 2) je lepší na zachytávání analog. videa?...

stani (1647)|6.4.2006 10:21
která karta z těchto dvou je lepší na zachytávání analog. videa?
Chci převést nějaké nahrávky z analogové videokamery a VHSek na DVD...

Lifeview FlyTV Platinum/FM
nebo
Pinnacle PCTV/Pro
StD (8612)|6.4.2006 10:36
:-D Samo, že Pi PCTVpro. Už jsem s ní něco S-VHS kazet udělal... :-!!!

Nechceš, mám dvě a jedna je volná na prodej (levně). :BB:
stani (1647)|6.4.2006 12:22
[quote=StD]:-D Samo, že Pi PCTVpro. Už jsem s ní něco S-VHS kazet udělal... :-!!!

Nechceš, mám dvě a jedna je volná na prodej (levně). :BB:[/quote]

Ne ne, jám mám totiž tu první doma a tu druhou v práci - takže to budu muset přehodit... :-(

Akorát by mě zajímalo jak (a jestli vůbec) běží ta Lifeview pod W2000?....
StD (8612)|6.4.2006 12:26
Tak to nevím, to je otázka WDM-ovladačů. Mou PCTVpro pod W2K provozuji běžně.
stani (1647)|6.4.2006 17:31
[quote=StD]:-D Samo, že Pi PCTVpro. Už jsem s ní něco S-VHS kazet udělal... :-!!! [/quote]

Ještě jsem se chtěl zeptat: z těch VHSek to taháš do PC nekomprimované(AVI) ne? Ale přes co(program) to tam taháš?....

díkes
stani (1647)|6.4.2006 23:36
Hmmm, takže nic není černobílé jak se na první pohded zdá....

K mému velkému překvapení(!) se zdá být lepší naopak ta Lifeview FlyTV Platinum/FM

Hrál jsem si s oběma celé odpoledne až nyní do noci, zkoušel jsem různé nahrávky a nastavení.

ta Pinnacle pracuje vcelku dobře s vlastním softem, naopak Lifeview více svědčí FLY 2000 TV a naopak Pinacle má s FLY velké problémy - program zamrzává, kouše se to, nebo jde občas jen černobíle. Na druhou stranu když se však nějaký program podaří nastavit a následně nahrát - obrázek je vcelku OK a i zvuk, ale s vlastním softem má Pinnacle při reálném nahrávání problém se zvukem - zvuk je velice nekvalitní jakoby z nějaké "roury".
Obě dvě karty jsem testoval i pro nahrávání z analogového externího zdroje(videokazeta z videokamery) - obě dvě stejně a samozřejmě stejné záběry - přes Nero Vision nekomprimované video. Zvuk jede u obou v pohodě, ale u té Pinnacle je o něco horší obraz(nějaké rušivé horizontální proužky).
Předesílám, že jsem je testoval na stejném PC za stejných podmínek - vždy jsem tu kartu musel vyměnit.
Zkoumal jsem také hardware - je vidět že u Pinnacle je toho na kartě více, ale jak má schovaný (čip či procesor?) pod plechovým deklíkem - tak má pouze jeden, zato Lifeview má dva. Taktéž Lifeview má zabudovaný audio-in a konektor pro DO - to Pinnacle vůbec nemá.

Fazit: při reálném nahrávání z TV stanice je o něco málo lepší Pinnacle ale u nahrávání z ext. analogového zdroje je určitě lepší Lifeview.
Celkově je dle mého názoru lepší Lifeview.
Navíc já koupil Pinnacle asi před rokem za 2400Kč(nebo o tisíc víc?) a ktomu jsem si musel ještě dokoupit extra v "akci" za 500Kč MPEG2 upgrade - jinak to u Pinnacle nejde(vč. složité registrace). Naopak Lifeview jsem zakoupil před týdnem za asi tisícovku!
K té Lifeview FlyTV Platinum/FM však doporučuji použít soft zde: http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
a zde:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder3.htm
StD (8612)|7.4.2006 07:51
Hele jmenovče, to je pěkná snůška bl*bolu, co jsi výše sepsal. Popíšu svou praxi s PCTVpro pořízenou první za 1800 a druhou za 1000, obé second-hand.

A) Veškerý video-signál přivádím na kartu přes S-video vstup ze S-VHS VCR, který slouží současně jako tuner/filtr/slučovač pro připojený SAT-receiver. Audio je přivedeno přímo na Line-in ZK. Terestrial nesleduji, tudíž je u mne antena převážně odpojená...

B) DO je v normální výbavě PCTVpro, vč. IR-čidla, které ovšem stejně nepoužívám - na přepínání kanálů mi stačí DO od SATu.

C) Z PCTV lze grabovat prakticky v libovolném prg k tomu určeném. Neosvědčily se v mé "konstelaci" pouze dva: VirtualVCR a Ffdshow. Běžně zachytávám filmy do Mpeg2 zdarma (Custom nastavení na 6500...), který byl součástí dodávaného SW (Vision, s ovladači v. 5.30 nebo 5.50) nebo aplikace Studio, kde je navíc mj. i Mjpeg...

D) Když chceš v co nejlepší "kvalitě" převést VHS, tak použij Mjpeg a grabni to ve Studiu (tam si můžeš hned udělat i "základní sestřih") nebo v ATV2000.

E) Co se kritiky zvuku týče, tak nevím co za "děs běs" ZK nebo nastavení/propojení tam máš, ale já si demuxnutý zvuk *.wav ve stereu pouze překlopím do *.ac3 a kvalita je 1A.

Takže můj Fazit: u mne dělá PCTVpro všechno to, co má a tak, jak má. Výsledky dávám na DVD a od live-vysílání rozdíl =0. A na závěr podotýkám, že nevlastním žádné "hyper-duper" mašiny, ale samo-domo postavené Athlony XP (jedna 1800 Thoroughbred, druhá 2500 Barton), po 512MB DDR-RAM (266 a 333) a se starými Atinami Radeon (7500VE a 8500SE), ZK Crystal Media 5.1. Nestandardní jsou snad jen grabovací HDD - ty používám 10000otáčkové SCSI-3...

Takže subjektivita názorů bude asi spíše spočívat ve zkušenostech "obsluhy před klávesnicí"... :BB: