Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

plugin do Virtul dub modu

jany (96)|6.4.2006 09:38
Nevie niekto o nejakom plugine do Virtul dub modu, ktory by vkladal do videa obrazok (presne tak ako to robi plugin logo), ale iba na urcity cas, to znamena, ze si nastavim aby sa obrazok zobrazil len na 10-15 sek vo videu.
Nasiel som plugin subtitle, ten vklada do videa na urcity cas, ale len pismena, cize titulky, keby to vedel aj s bmp, tak by to bolo OK.
TomV (109)|6.4.2006 11:07
Tohle ti přece zvládne i ten nejjednodušší střihový software, ne ?
jany (96)|6.4.2006 11:26
otazka , ale znela trochu inak. Ja totizto robim vo Virtual Dube.
TomV (109)|6.4.2006 11:49
[quote=jany]otazka , ale znela trochu inak. Ja totizto robim vo Virtual Dube.[/quote]
Já umím číst, spíš jsem se podivoval nad tím, proč to děláš složitě ve VD, když to můžeš udělat jednoduše jinde. Nevím o žádném pluginu pro VD.
jany (96)|6.4.2006 14:38
takto.
1.Ja mam mpeg2 subor 544x576.
2. Otvorim ho do VDM
3. Urobim tam rozne upravi +chcem pridat ten obrazok na urcity cas
4. Ulozim to cez frameserver
5. Otvorim TMPGEnc plus a nacitam ten vdr, co som dal ulozit.
6. Nastavim AR, resolution na 720x576, Audio a vsetko co potrebujem a dam znova ulozit ako mpeg2.
A v akom softe by som mohol vlozit obrazok na urcity cas, ale uz to nechcem komprimovat, ani konvertovat a aby to nestratilo na kvalite
peco (772)|6.4.2006 14:38
TomV

VD-free a ostatné za prachy /

Inak zdá sa mi, ze to tu niekto uz riesil, no zasvet to neviem najst. :-(

sakra nasiel som to
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7812

jany
Vo VD si vyber iba tu cast, ktoru potrebujes a aplikuj na nu filter logo. Potom tu cast zasa pripoj.
TomV (109)|6.4.2006 16:31
[quote=peco]VD-free a ostatné za prachy \/[/quote]
Však jo, ale programy typu Pinnacle se dneska přibalujou ke každý kravině, tak jsem si dovolil předpokládat, že by něco mít mohl. Nicméně podle toho postupu, co jany uvedl v reakci na mně souhlasím s řešením uvnitř VD.
jany (96)|6.4.2006 17:37
[quote=peco]
jany
Vo VD si vyber iba tu cast, ktoru potrebujes a aplikuj na nu filter logo. Potom tu cast zasa pripoj.[/quote]
Ako to myslis, ze to mam postrihat, mam asi 5 min video a po 1 minute potrebujem vlozit obrazok na 10 sek a potom to pojde dalej bez obrazku
peco (772)|6.4.2006 19:00
jany
Myslel som to tak, ze si rozdelis to 5minutove video na v tvojom pripade tri casti:

start az 01:00 --> 1. cast
01:00 az 01:10 --> 2 .cast
01:10 az end --> 3. cast

Potom na tu cast 2 (10 sekundovu) aplikujes logo filter a nakoniec vsetky casti pospajas.
Neviem v akom formate mas zdrojove video, ak MJPEG, al. DV tak sa tie casti daju rozdelit presne (kazdy snimok je klucovy). Ak by som nemal iny soft, tak by som to vo VD robil prave takto.

edit: sorry ale preskocil som tvoj druhy prispevok v tomto thearde, ked mas mpeg2, tak to ide cez ten frameserver rovnako. nizsie to popisuje mirekv
mirekv (7169)|6.4.2006 19:05
jany
Pokud dovedeš vložit obrázek na celou dobu videa, tak nezbývá než operaci udělat natřikrát, napřed vybereš 1. část, enkoduješ v TMPGEnc, pak vybereš 2. část, vložíš obrázek, enkoduješ... No a pak ty tři části v tomtéž softu spojíš. Mnoho zdaru! :-D
jany (96)|6.4.2006 20:34
dik vyskusam to tak, ale ked som niekedy mpeg2 spajal, tak mi to TMPGEnc spajal dobre, ale v spoji to stvorcekovalo, ale asi len zlomok sekundy, pri tom zdrojove mpegy boli dobre
mirekv (7169)|6.4.2006 22:06
jany
To může být neuzavřenýma GOPama, ovšm kde se to v TMPGEnc nastavuje nevím.
jany (96)|7.4.2006 08:02
Tak este dobre, ze som nasiel tento https://www.tvfreak.cz/renderovani-projektu-sony-vegas-do-mpeg-2-pro-vyrobu-dvd/324 clanok, pise sa tam, ze to ide cez frameserver, a myslim, ze sony vegas, je urcite lepsi editor, ako Virtual dub :-E len sa v nom este musim trochu naucit pracovat :-R
Tean (410)|7.4.2006 08:11
jany

Chlape, ty si spominal, ze nechces robit reencoding, to ti ale Vegas urobi, takze sa vrat radsej k povodnej myslienke rozdelenia na 3 casti. Tu strednu cast si mozes urobit vo Vegase, lebo ta musi prejst encodingom este raz.
A potom pospajat.
jany (96)|7.4.2006 11:00
ja sa do toho moc nevyznam, ale, ja ked mam subor mpeg2 rozlis. 544x576 a potrebujem z neho urobit 720x576 (v TMPGEnc este orezem kraje, nastavim vbr a audio + deinterlace atd...) tak neni to jedno ci ten frameserver je spusteny vo vegase, alebo Virtual dube ?? stejne to reenkoduje TMPGEnc, ja ten reenkoding, aj tak musim raz urobit.
Teraz nemam cas, ale potom napisem podrobnejsie, co konkretne potrebujem
Tean (410)|7.4.2006 12:33
[quote=jany]...ale uz to nechcem komprimovat, ani konvertovat a aby to nestratilo na kvalite

...mam subor mpeg2 rozlis. 544x576 a potrebujem z neho urobit 720x576...[/quote]
Co vlastne chces ? :-? 9-)
jany (96)|7.4.2006 17:16
takze, co ja vlastne chcem.
1.Nahram si s DVB nejaky videoklip, ma rozne rozlisenia 544x576 , 480x576 atd... podla toho s akeho kanalu to nahravam a je vo formate
mpeg2.
2.Co potrbujem s nim robit. Potrebujem trochu strihnut na zaciatku, aj na konci, robim to v mpeg2cut (ale tam sa mi zda, ze to striha po
sekundach a presnejsie to potom striham vo VD po framoch). Dalej tam pridam 2 loga pocas celeho videa (a potrebujem tam dat este jedno
logo, ale len na par sekund, to vo VD neviem a strihat a znova spajat sa mi to moc nechce). Potom dam file--start frrameserver, ulozim
to ako vdr subor a tu praca vo VD skoncila. Otvorim TMPGEnc plus, Project wizard a vyberiem DVD pal a VBR audio mpeg1 laier II, dam next
nacitam to vdr, s virtual dubu, dam next a tam si vsetko nastavim (Audio, video, deinterlace, atd......) nesmiem zabudnut na clip frame,
kde sa elegantne daju orezat kraje, co je pre mna dost dolezite. A potom to dam ulozit ako mpeg2 720x576.
Na iny sposob som zatial neprisiel.
Takze tak ci tak to musim reenkodovat, ked tam chcem vlozit tie obrazky (loga), no chcem dosiahnut co najmensiu stratu kvality a to
sa mi podarilo pri tomto sposobe.
Da sa to robit aj nejak jednoduchsie ako som to popisal ??
peco (772)|7.4.2006 19:06
jany
Tak ci tak to musis reenkodovat, lebo menis rozlisenie z 544x576 na 720x576 a nie preto, ze tam aplikujes to logo.
Ak by si nemenil rozlisenie, tak by si reenkodoval len tu cast, na ktoru aplikujes logo a ostatnu nie. \/
Deon (27)|7.4.2006 20:30
Hele sorry ale já mám VB a nejde mi v něm otevřít mpg2 jak si to udělal????
peco (772)|8.4.2006 07:18
Deon
Skus novsiu verziu, alebo VirtualDubMod. Alen len ak myslis virtualDub, lebo VB ako si napisal by mohlo byt aj Verejna Bezpecnost. :BB: :BB:
jany (96)|8.4.2006 07:42
Vo Virtual Dube neotvoris mpeg2 na to musi byt specialne Virtual Dub Mod, alebo Virtual Dub Mpeg2
Deon (27)|8.4.2006 14:39
jo díky
Deon (27)|8.4.2006 15:37
Tak jsem si stáhl ten Virtual Dub mode a potřeboval bych v něm úoradit jak spojit dvě videa v jedno videa byli rozdělený po hodině jinak se sekl obraz a ještě bych tam potřeboval vědet jak video uložit opět v mpeg2 a né avi jinak by to video mělo něco okolo 20gb....... dík předem
vlada (3470)|8.4.2006 15:42
jany
MPEG2Cut střihá po keyframech, jinak to bez rekomprese nejde.

Podle mě se škráveš pravou nohou za levým uchem. Zaprvé - proč do MPEG-2, není lepší dát to rovnou do MPEG-4? Ale to je téma na další hádku, tak toho radši nechám.

No ale každopádně, když teda MPEG-2, tak proč deinterlace? Když deinterlace, tak proč ne ve VD, kde je kvalitnější, navíc by měla deinterlace vždy předcházet resize, i když u horizontálního to neni takovej problém. Stejně tak ořezání a jakýkoliv další úpravy je lepší dělat ve VirtualDubu.

No a na závě, pokud chceš nějaký dobrý filtr, tak si pamatuj, že ty nejlepší najdeš vždycky u Donalda Grafta - http://neuron2.net/logo/logo.html. Není to to co hledáš? 8-)
jany (96)|8.4.2006 21:58
vlada
moze byt, pisal som, ze si niesom isty, ci to striha po sekundach, takze je to po keyframe, OK
Preto na mpeg2 pretoze na DVD idu mpeg2. MPEG-4 neni to nahodou to HD ?? Deinterlace preto, lebo ked ju nepouzijem, tak obraz je interlace, ale nie pri kazdom videu. Skusal som aj orezat kraje vo VD, no bolo to hrozne, vysledne video sa deformovalo. V TMPGEnc s tym neni problem
dik za to logo, vyskusam ho
Deon
Vo VDM nespojis 2 mpeg2, to musis v TMPGEnc a VDM je hlavne konvertor do avi divx atd... ale ked chces z neho zase mpeg2, tak cez frameserver.
A tych 20GB to sa mi zda nejak vela, to si dal asi bez kompresie
vlada (3470)|9.4.2006 12:35
jany
SD/HD a MPEG-2/MPEG-4 nemají nic společnýho. Můžeš mít HD MPEG-2 a MPEG-4 s naprosto libovolným rozlišením, ten Tě nijak neomezuje jako DVD. MPEG-4 (DivX, XviD) je novější účinější komprese než MPEG-2. Naprostá většina současných DVD přehrávačů zvládá MPEG-4 do rozlišení 720x576.

Co se týká deinterlace, tak používat jej při tvorbě DVD považuji za hloupost. DVD prostě bude prokládané a tak je to správně. Pouštět na počítači DVD je stejně vopruz a TV to vyhovuje víc prokládaně. No a pokud se Ti video při ořezu ve VD nějak deformovalo, udělal si určitě někde nějakou botu. Chyba byla určitě na Tvé straně, nikoliv ve VD.

Ostatně ale doporučuju vykašlat se na VD naučit se psát skripty AviSynthu. Ušetří Ti to plno práce a kvalita bude lepší, není to zdaleka tak složité, jak se může na první pohled zdát. Pomocí AviSynthu můžeš spojovat libovolná videa a konvertovat je pomocí VirtualDubu, TMPGEnc, HC, QuEnc, CCE, ProCoderu nebo MeGUI v podstatě do libovolnýho formátu. Pokud Tě to zajímá, tak nějaké návody najdeš na mých stránkách.

Deon
Na spojení MPEG-2 použij například DGMPGDec. Z něj Ti vypadne zvlášť zvuk a obraz, které spojíš dohromady třeba pomocí TMPGEnc (MPEG Tools). Pokud vytváříš DVD, jsou oddělený obraz a zvuk výhodou.
jany (96)|10.4.2006 12:34
tak ten plugin logo funguje bezva, to bol moj ciel, ziskat tento plugin, ale celkom sa to potom rozvinulo, myslim debata :-D