Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

USB disk problém

imported_stefan (13)|5.4.2006 16:50
Kúpil som si usb box pre pripojenie 2,5" disku. Po pripojení k bežiacemu PC sa normálne zdetekuje nové zariadenie a je možné s diskom pracovať, odpojiť ho a opätovne pripojiť.
Ak je však disk pripojený k PC počas reštartu, tak po nabehnutí systému nie je disk vidieť v exploreri. Pritom je viditeľný v Device Manageri a Disk Manageri sa ukazuje ako neinicializovaný. Inicializácia končí chybou. Disk je možné normálne odpojiť cez Safely Remove a pri opätovnom pripojení sa správa normálne. Takéto správanie mám na desktope (winXP SP2) aj na notebooku (winXP SP1).
Neriešil niekto podobný problém alebo je to zase len jedna s "feature" windowsov.
wizzard (447)|7.4.2006 20:56
Windows spravne detekuje pri starte na USB len Keyboard a Mouse, ostatne periferie musia najprv poziadat XP o povolenie k pobytu.... :-E
P.S. Mne napr. pripojeny USB flash disk po restarte NB Win XP rozpozna korektne, s ozajstnym ext. HDD som to este takto cez reset neskusal, ked bude moznost ozvem sa, ale moze byt problem aj tvoj BIOS na MB...
Tean (410)|7.4.2006 22:59
Mne externy HDD funguje funguje riadne, aj po restartoch, odpojeniach a mnohych pripojeniach. wxp sp2