Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak spojit MPEG2 video a audio?

Dromef (1)|3.4.2006 23:06
Mám takový problém. Zpracovával jsem jedno "home video" a protože jsem potřeboval upravit zvukovou stopu (byla moc potichu + nějaké komentáře), tak jsem ji separoval ze vstupního videa a upravil odděleně.
Videa jsem už bezproblému převedl do MPEG2 a audio mám zvlášť v MPEG2 audiu.
A teď s čím potřebuji poradit..
..potřebuji vytvořit MPEG2 video soubor s obsaženou audio stopou ze souboru. Tohle umí IfoEdit, ale z toho rovnou vypadne autorizované DVD a to já nechci. Mám totiž ty videa dvě.
Průšvih je i v tom, že IfoEdit tohle nezvládne ani s jednou dvojicí obraz-zvuk -> zkoušel jsem to a vždycky spadnul (nechápu proč, napadlo mě videa spojit a audia do jednoho a pak s IfoEditem autorizovat..).
S autorizací není problém, to zvládnu i s více soubory, ale nevím jak dosáhnout toho, abych vytvořil ty dva MPEG2 soubory i s obsaženým audiem..

Předem díky moc za rady a nápady
vlada (3470)|10.4.2006 21:19
Dromef
Mimochodem, žádné MPEG-23 audio neexistuje. Pokud máš na mysli MP2, je to MPEG-1 layer 2. Poměrně historická věc, předchůdce MP3.

No a spojit do MPEGu to umí například TMPGEnc. Otázka je ale proč. Většině autoringovych SW naopak vyhovuje video a zvuk odděleně.
sato1 (15)|28.12.2006 18:07
Prosim vas,mam podobny problem.Program CCE SP2 mi rozdeli video od audio.Pozeral som aj stranku TMPGEnc,ale neviem ktory pouzit na spojenie,TMPGEnc 4.0 XPress, VideoSync, TMPGEnc MPEG Editor 2.0, TMPGEnc DVD Author 2.0. Neviete mi niekto poradit dobry program,ktory cisto spoji len video so zvukom?Dakujem
mirekv (7169)|28.12.2006 18:21
sato1
CCE se dá nastavit, aby ti vytvořil celistvý MPEG. Jinak zmiňovaná TMPGEnc v položce Tools dokáže mux.
Whitejoker (616)|29.12.2006 10:01
sato1
TMPGEnc (Tsunami MPG Encoder)
jak psal Mirekv - je to myslím v nabídce File/mpeg tools/záložka "simple multiplex"
sato1 (15)|29.12.2006 16:54
mirekv,mas pravdu,konecne som to tam nasiel,aby robilo cely mpg.Ale iba ak je constantny bit,pri variabilnom to nejde.Neviem preco.Pozeral som na ten TMPGEnc,ale v polozke Simple Multiplex sa ma vybrat TYP,neviete aky,ked chcem,aby uz neupravoval video,ale iba spojil zvuk s videom?Diky
StD (8612)|29.12.2006 19:27
Tak to muxni ve Womble Mpeg Video Wizard (záložka Tools-Multiplexer). Co je za problem?
vlada (3470)|29.12.2006 21:29
sato1
Zřejmě Program Stream, záleží, co s tim chceš dál dělat.
Whitejoker (616)|1.1.2007 16:23
sato1
typ streamu musíš vybrat dle toho, co chceš mít za výstup.
V případě DVD to je mpeg-2 program VBR
Rasmus (7)|20.1.2007 10:14
A co takhle zkusit CombiMovie . Je to program pro nekomerční použití zadarmo. Já s tím skládám třeba filmy, klipy apod ve formátu mpg. Je opravdu super, výborný i pro začátečníky.
Thunder.m (1)|2.3.2007 11:55
Neznáte program kterým bych mohl spojit mpeg audio i video i pro komerční použití zdarma? V Linuxu bych použil Avidemux, ale na stanici je Windows 2003 Server a tam ani verze Avidemux pro Windows nechodí :(
Whitejoker (616)|2.3.2007 14:23
A proč ne ten Combimovie?
jaromir9909 (269)|5.3.2007 22:41
[quote=Thunder.m;136117]Neznáte program kterým bych mohl spojit mpeg audio i video i pro komerční použití zdarma? V Linuxu bych použil Avidemux, ale na stanici je Windows 2003 Server a tam ani verze Avidemux pro Windows nechodí :([/quote]


Nejjednodušší je:
"c:\...\DVDAuthorGUI\bin\mplex.exe" -f 8 -O 0ms -o "G:video.mpg" "G:video.m2v" "G:audio.ac3"
Program mplex.exe, myslím, používá i IfoEdit a další free programy. Jde sehnat i s GUI rozhraním.
Libor A. (24)|13.3.2007 21:49
[QUOTE=jaromir9909;136397]Nejjednodušší je:
"c:\...\DVDAuthorGUI\bin\mplex.exe" -f 8 -O 0ms -o "G:video.mpg" "G:video.m2v" "G:audio.ac3"
Program mplex.exe, myslím, používá i IfoEdit a další free programy. Jde sehnat i s GUI rozhraním.[/QUOTE]

Pokud to chceš spojit například s vystřiháním nepotřebných částí (jako třeba reklam), tak osobně doporučuji MPEG2Schnitt - v poslední alfa verzi (http://forum.dvbtechnics.info/showthread.php?t=169&page=9) nastav "use output" na "multiplex mit DVDAuthor" což je obdoba citovaného příspěvku a výstupem budeš mít nejen setříhané video soubory zvlášť (.mpv, .mpa), ale i sestříhaný soubor .mpg - pokud bys nechtěl střihat, tak samozřejmě stačí nastavit body střihu na začátek a konec soubou
jaromir9909 (269)|17.3.2007 10:42
Libor A.
Stříhám AVI pak převádím do MPEG. Pokud mám předem pojmenovány soubory video.m2v a audio.ac3, pak pouze v TC dám F5, překopíruji bat soubor do adresáře se soubory a dám ENTER.
Nic jednoduššího neznám. Má-li zvuk delay edituji v TC F4 bat soubor a pak ENTER a hotovo.