Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký je nejlepší kodek pro přehrání DVB-S videa a audia

funteek (57)|3.4.2006 22:32
Otázka jasná. Děkuji předem za všechny odpovědi.
Miuvek (858)|3.4.2006 23:00
Stáhni si Media player Classic a vys... se na kodeky
clee (6592)|3.4.2006 23:10
na mpeg2 urcite nvidia video decoder (pokud mas nvidia grafiku)
Foolproof (2713)|4.4.2006 11:57
Nebo ATIVideodecoder, pokud máš ATI :-)
Devaster (477)|4.4.2006 20:21
[quote=clee]na mpeg2 urcite nvidia video decoder (pokud mas nvidia grafiku)[/quote]

tak ako pise clee na nvidiu niet nic lepsie ...
Alf (888)|4.4.2006 20:50
[quote=Devaster][quote=clee]na mpeg2 urcite nvidia video decoder (pokud mas nvidia grafiku)[/quote]

tak ako pise clee na nvidiu niet nic lepsie ...[/quote]
Jo, tvrdí to všichni co ještě neviděli ATI. :-)
Devaster (477)|5.4.2006 00:53
[quote=Alf][quote=Devaster][quote=clee]na mpeg2 urcite nvidia video decoder (pokud mas nvidia grafiku)[/quote]

tak ako pise clee na nvidiu niet nic lepsie ...[/quote]
Jo, tvrdí to všichni co ještě neviděli ATI. :-)[/quote]

a co ine mam povedat ked ATI nemam ...
funteek (57)|9.4.2006 15:28
No, já mám sice nVidiu, ale i když nainstaluju mpeg2 decoders, kde by měl být nvidia codec, tak mi ProgDVB stejně píše not found. Tak nevím
Devaster (477)|9.4.2006 17:42
treba si stiahnut nvidia pure decoder ....
SS2CZ (874)|9.4.2006 21:09
Ten pure decoder není nutný,stačí sestavit graf s Nvid dekodéry a chodí i HDTV. \/
Libor (526)|9.4.2006 23:50
[quote=SS2CZ]Ten pure decoder není nutný,stačí sestavit graf s Nvid dekodéry a chodí i HDTV. \/[/quote]

NV pure dekoder je ale nejjednodušší způsob pro laiky, jak ten dekódér dostat do systému, stejně jako instalace PowerDVD pro Cyberlink, či WinDVD pro Intervideo
kdo pak použije jako DVB přehrávač AltDVB, tak rozchození soft.dekódování je hračka bez nutnosti tvorby graph
jinak pro pouhé přehrávání mpeg2 videí je nejjednodušší použít už víše zmiňovaný Media Player Classic, já ho používám i na PVA, které jiné přehrávače neberou
SS2CZ (874)|10.4.2006 06:39
Libor
Naučit se sestavit graf v GraphEditu není žádná věda a přípraví se o porovnání různých kodeků.
Já používám graf i v AltDVB a zdá se,že chodí líp.PURE jsem zkoušel a nezjistil jsem rozdíl(FX 5600). :-)
Návody:
http://www.vzduchem.wz.cz/grafy.htm
Libor (526)|10.4.2006 09:34
[quote=SS2CZ]Libor
Naučit se sestavit graf v GraphEditu není žádná věda a přípraví se o porovnání různých kodeků.
Já používám graf i v AltDVB a zdá se,že chodí líp.PURE jsem zkoušel a nezjistil jsem rozdíl(FX 5600). :-)
Návody:
http://www.vzduchem.wz.cz/grafy.htm[/quote]

nejdřív ten graph musíš dostat do systému, aby jsi měl co sestavovat, a mě opravdu přijde pro naprosté laiky a začátečníky s SS2 naistalovat Pure NV nebo PowerDVD nebo WinDVD (nějak pak DVD přehrávat musí a na DVD je podle mě Media Player Classic nešikovný)
a pak použít nový ALTDVB ve kterém žádné graphy sestavovat nemusí a použije to, co má v systému nainstalované
sám si totiž dobře pamatuji, když jsem před léty začínal s SS2 a mordoval se s filtry
SS2CZ (874)|10.4.2006 09:39
No,každýmu dle zásluh jak říkali soudruzi. :-E :-E
Libor (526)|10.4.2006 09:49
jinak já jsem používal u SS2 Cyberlink, nainstaloval PowerDVD a graph si sestavil, nyní mám SS1 a naposledy jsem to dělal kvůi HDTV a nedávno jsem zkoušel nový AltDVB, protože už umí nahrávat s SS1 a všiml si toho jednoduchého provozu v soft.módu , tak jsem chtěl prostě zde upozornit, že se není třeba hrát s GraphEditem
funteek (57)|14.4.2006 21:08
No tak jsem si stáhl ten Pure Video Dekoder, nainstaloval, v ProgDVB vybral jako video filtr nVidia a stejně to píše nVidia filter Not founded. Tak jsem z toho nainstalovanýho Pure zkopíroval ty .ax filtry (pro jistotu všechny,co jsem tam našel), nakopíroval do Filtres v ProgDVB, ale i tak zůstal filtr nenalezen. Tak už nevím............
SS2CZ (874)|14.4.2006 21:17
funteek
Stáhni si tyto kodeky a nainstaluj třeba všechny a sestav si graf.
A ještě bych ti doporučil jiný player.
http://upload.dvhk.pl/content.php?id=25873
Libor (526)|14.4.2006 23:14
[quote=funteek]No tak jsem si stáhl ten Pure Video Dekoder, nainstaloval, v ProgDVB vybral jako video filtr nVidia a stejně to píše nVidia filter Not founded. Tak jsem z toho nainstalovanýho Pure zkopíroval ty .ax filtry (pro jistotu všechny,co jsem tam našel), nakopíroval do Filtres v ProgDVB, ale i tak zůstal filtr nenalezen. Tak už nevím............[/quote]

v ProgDVB a mnoha jiných DVB playerech se prostě tvorbě graphu v GraphEditu nevyhneš, pouze v AltDVB si toho ušetřen
jestli jsi už Pure Video Dekooder nainstaloval, tak je asi zbytečné tam cpát znovy dekódéry z odkazu od SS2CZ, leda by jsi chtěl experimentovat s jinými a zaplácat si systém
té tvorby graphu se bát nemusíš a výsledek by měl vypadat nějak takhle