Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kodeky

kaldap (12)|3.4.2006 16:46
Mám problém. Dostal jsem tv kartu Leadtek WinFast TV 2000XP Expert
s programem winfast pvr. Když nahrávám do avi s jakoukoli kompresí, program nahraje jen zvuk a první obraz. Funguje jen nahrávání do MPEG1,MPEG2,WMV a nekomprimované avi. Když se snažím po nahrátí převést MPEG2 na nějaký avi formát( třeba s kodekem DiVX), posune se zvuk asi o 2sekundy na půl hodiny. Dělají to všechny střihové programy nezáviskle na sobě. Jak mám rozjet to nahrávání nebo aspoň ten střih?

Díky Kalda

P.S.: Procesor AMD Athlon AMD Athlon 64/754 3000+, paměť 1 GB, disk 250GB, grafická 256MB.

P.P.S.: ¨Na formátu mi celkem nezáleží. Jen abych to video z 6GB v MPEG2 srazil tak na 700MB.
TomV (109)|3.4.2006 20:11
K tomu rozjíždění zvuku a obrazu : nejdřív si ten MPEG2 demuxni (rozděl) na obraz a zvuk v samostatných souborech, zkomprimuj zvlášť obraz a zvlášť zvuk (třeba pomocí LAME do MP3) a pak to zase muxni (spoj) dohromady. A nebude se ti to rozjíždět. :)

Potřebuješ k tomu buď VirtualDub-MPEG2, nebo VirtualDubMod, oboje je free ke stažení na netu.
vlada (3470)|7.4.2006 07:27
TomV> Tohle nemusí vždycky fungovat. Pokud to je špatně nahraný, což asi je, tak demux a oddělený zpracování nic nezmůže. Je třeba postupovat takhle.