Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tiskárna pro potisk media

ka1ra (120)|3.4.2006 15:54
Ahoj, prosím doporučte tiskárnu pro potisk media. Chystám se do domácnosti dokoupit k laser tiskárně nějakou inkoustovku a při té příležitosti uvažuji o možnosti potiskovat CD, DVD. Doporučte jakou či zda nejít cestou popisu přímo v vypalovačce (light scribe) a koupit inkoustovku jen s ohledem na barevný tisk.(též doporučte)
AleK (814)|3.4.2006 16:19
když si to tady přečteš zjistíš že se potisk na cd dvd moc nedoporučuje že prý to nějak negativně působí na media a je častější ztráta dat pokud chceš poradit mechaniku na light scribe tak zkus LG 4166 ta by to měla zvládat
Eisyno (56)|3.4.2006 17:17
[quote=AleK][quote=ka1ra]Ahoj, prosím doporučte tiskárnu pro potisk media. Chystám se do domácnosti dokoupit k laser tiskárně nějakou inkoustovku a při té příležitosti uvažuji o možnosti potiskovat CD, DVD. Doporučte jakou či zda nejít cestou popisu přímo v vypalovačce (light scribe) a koupit inkoustovku jen s ohledem na barevný tisk.(též doporučte)[/quote]


když si to tady přečteš zjistíš že se potisk na cd dvd moc nedoporučuje že prý to nějak negativně působí na media a je častější ztráta dat pokud chceš poradit mechaniku na light scribe tak zkus LG 4166 ta by to měla zvládat[/quote]

Si asi zle cital.... Neviem ako moze potisk negativne posobit na media! Keby chcel lepit potlacene labely tak to je o inom,ale printable media su nato aby sa na ne tlacilo a nemusis sa bat ze kvoli tomu stratis data!

A k otazke: Ja mam Canon PIXMA 4200 a je super!takze mozem len doporucit!A LabelFlash aj LightScribe sa nedaju s kvalitou tisku v tlaciarni porovnat ani zdaleka!
ka1ra (120)|3.4.2006 18:07
Díky.
Právě, že si říkám proč tisknout pomocí LightScribe na úrovni šedá-bílá když lze tisknout barevně a jak se zde někde psalo, stříknout to pak lakem a mít pěkné médium. Stejně nejvíc práce dá sehnat nebo uděat návrh potisku.
Ta PIXMA 4200 mne dost zajala. Prosím o zkušenosti a odpověd na:
1-jak dlouho jí máš?
2- jak často tiskneš - nezasychají hlavy?
3- lze tiskové hlavy plnit, kolikrát než hlava odejde?
4- jsou i inkousty na tisk na CD, jaké?
5- jaká je kvalita tisku fotografie na normální papír?
6- pokud plníš inkoustem, jaký používáš, doporučení na výrobce, prodejce?
7- dá se tisknout na polokartón?
8- doporučil bys ji i jako tiskárnu do domácnosti např pro děti, náklady na tis?
Eisyno (56)|3.4.2006 19:39
Nemam ju dlho.tisknem denne,hlavy nezasychaji,plnit sa da vsetko ,este som neplnil a ja kupujem orig.!naklady na tisk , aj podla clankou co som cital na nete aj podla mojej skusenosti niizkee!
wizzard (447)|3.4.2006 22:38
Lepsia volba bola Pixma IP4000 - nema cipove naplne :-R , nahradna cartridge od InkTec je za 80Sk (1ks), no jednym slovom parada, len uz ju nedostat v obchodoch, nahradila ju 4200...
ka1ra (120)|4.4.2006 08:52
2 Eisyno: to zní dobře, plnit určitě jde, jiţ jsem nađel náplně. Horđí je, ţe je tam nějaký čip, jenţ zaznamená provoz na neoriginální nápln a zapříčiní ztrátu záruky, údajně na celou tiskárnu. Také informace o naplněnosti náplní se tím ztrácí. Jeđtě zjistit jak oblafnout ten čip.

2 wizard: na netu je pro IP4000 spousta doporučení, jen je jiţ k nesehnání. Zřejmě základní změna byla v přidání toho čipu.
Brko (201)|4.4.2006 11:30
IP 4000 mám, jsem velmi spokojen. Použilm jsem náplně jiných výrobců i plnění samostatným inkoustem. Bohužel, vždy byl originál o něco kvalitnější než náhrada.
Alf (888)|4.4.2006 17:53
Brko
A zkoušels i Crocodile?
Brko (201)|4.4.2006 19:13
Ne. Ty ano, máš odzkoušeno?
Alf (888)|4.4.2006 20:48
Na i865 ano a žádný problém. Barvy jsou srovnatelné, dá se koupit 200 ml náplň z acelkem rozumnou cenu. Doporučuju ale napřed koupit náplně s menším obsahem, kde je i adaptér na plnění.
Ivo Mašek (10205)|4.4.2006 21:05
ka1ra:
Napiš SZ nicku StD. On prodával před časem tiskárnu pro CD. Třeba ji ještě má.
Brko (201)|4.4.2006 22:58
Alf dík za info.
StD (8612)|5.4.2006 08:18
ka1ra & Ivo: ...už je milá tiskárnička Primera I nejméně tři čtvrtě roku úspěšně prodána (za tisícovku a někam na Moravu)... 8-)
ka1ra (120)|5.4.2006 10:07
Díky za info. Stále to vypadá na tu IP4200 ač hledám a sháním na netu info, jak oblafnout chip a plnit. Zatim nic.
Eisyno (56)|5.4.2006 16:44
[quote=ka1ra]Díky za info. Stále to vypadá na tu IP4200 ač hledám a sháním na netu info, jak oblafnout chip a plnit. Zatim nic.[/quote]

Ono to este trochu potrva,kedze ta tlaciaren je z novsich, ale na nieco sa iste pride! Hej naplne sa daju uz zohnat,len ten chip treba este poriesit!! Skoda ze nerobia ako Epson Chip-Reseter....Ja som sa pred kupou rozhodoval medzi Epson a Canon no a Canon vyhrala!
Jano (592)|5.4.2006 19:22
epson nie aj nahrady ma drahe !!!! s čipom a stale davať bacha aby si ju neminul až do "sucha" a mohol doplniť je nemožné.
pixima alebo nejaký model i965 .... ak sa da ešte zohnať.
sice u nas epson tušim 300 stala okolo 6000 a ta i965 13000 , naplň
do epsonu Inktec 280 a do canonu 85 korun
ka1ra (120)|6.4.2006 10:33
Tak to vypada, jak jsem se informoval u vyrobce inkoustu, jednaji s cinskou stranou o dodavce cipu. Tak snad pujde jen o to chvili vydrzet, nezapsat do pameti info o neoriginalnich naplnich a pak kupovat inkoust a cipy.
ka1ra (120)|7.4.2006 09:35
Tiskárna je již objednaná. Ted ještě poradte média, jaké doporučíte CD a jaké DVD+R ( DVD-R ).Případně kde je kupujete?
Jano (592)|7.4.2006 11:43
Verbatim printable DVD-R 16x balene po jednom kuse v krabičke a 10 v balení má stred potlačitelný od 20mm priemeru
wizzard (447)|7.4.2006 19:18
Alebo lacnejsie Ritek DVD +R, ci -R 8x, tiez s print vrstvou cca 23mm od stredu. (je to na tlaciarni pekne nastavitelne pre kazdy typ media v programe CDR Label Print)
ka1ra (120)|10.4.2006 09:19
Ahoj,
tak uţ jí mam doma. Učim se s IP4200 tisknout a pro to prosím o odpověd na pár otázek:
1) Nevíte jak donutit dodávaný CD-LabelPrint aby tiskla aţ do vnějđího okraje ( chtělo by to průměr 119mm, aspoň na Verbatimech)? Vnitřní nastavit jde.
2) Pouţíváte někdo jiný SW neţ CD-LabelPrint? Koukal jsem, ţe v Neru v.6 jde připravovat potisk CD také.
3) Zkusil jste někdo pouţít jako fixační lak autolak, co se pouţívá na přestříkání metalýzy?
4) Na jaké bázi jsou originální laky na fixování potisku CD/DVD? Aceton (je dost agresivní a mohl by naleptávat podkladovou bílou vrstvu, dělat fleky na záaznamové vrstvě), líh (asi nejlepđí dle mého), disperzní-voda (mohl by rozpouđtět barvu z tiskárny a spray se snad s nim ani nedělá), něco jiného?
6) Jak zamezíte, aby nedođlo k postříkání druhé = záznamové strany? Napalo mne, nasadit na okraj CD/DVD gumu (zavařovací láhev, nebo hranol z gumy co se pouţívá na letadýlkách).
Brko (201)|10.4.2006 11:15
Používán Acousticu 2.48, ta již dobře podporuje Canon. Lze editovat vnitřní i vnější průměr, případně tisk přesně vycentrovat.
Eisyno (56)|10.4.2006 12:54
[quote=ka1ra]Ahoj,
tak uţ jí mam doma. Učim se s IP4200 tisknout a pro to prosím o odpověd na pár otázek:
1) Nevíte jak donutit dodávaný CD-LabelPrint aby tiskla aţ do vnějđího okraje ( chtělo by to průměr 119mm, aspoň na Verbatimech)? Vnitřní nastavit jde.
2) Pouţíváte někdo jiný SW neţ CD-LabelPrint? Koukal jsem, ţe v Neru v.6 jde připravovat potisk CD také.
3) Zkusil jste někdo pouţít jako fixační lak autolak, co se pouţívá na přestříkání metalýzy?
4) Na jaké bázi jsou originální laky na fixování potisku CD/DVD? Aceton (je dost agresivní a mohl by naleptávat podkladovou bílou vrstvu, dělat fleky na záaznamové vrstvě), líh (asi nejlepđí dle mého), disperzní-voda (mohl by rozpouđtět barvu z tiskárny a spray se snad s nim ani nedělá), něco jiného?
6) Jak zamezíte, aby nedođlo k postříkání druhé = záznamové strany? Napalo mne, nasadit na okraj CD/DVD gumu (zavařovací láhev, nebo hranol z gumy co se pouţívá na letadýlkách).[/quote]

1) Chod na "FILE" potom "SELECT PAPER" a tam si to bud uprav,alebo si vytvor novy ! da sa to nastavit -vnutro na 17mm a vonkajsok max. 118mm
2) Neskusal,neni preco! A v NERE to myslim nepojde! Neviem ci ma podporu na tlac priamo na media!
3)Neskusal
Pozri sa na nove Verbatim Glossy printable! vyzera to fajn! Pekne leskle....ale aj drahsie!
ka1ra (120)|12.4.2006 09:09
Díky všem za vaše doporučení a zkušenosti.
ka1ra (120)|24.4.2006 13:37
Mám zde pár odpovědí na své otázky tak třeba se to někomu bude hodit, tiskl jsem na Verbatim DVD (asi 16Kč) a Verbatim CD (asi 9 Kč), obojí printabel:

ad 2) ano, je možné tisknout v "Nero Cover Designer" (ozkoušeno v Nero 6), pokud si stahnete DVD119.dat tak můžete měnit jak velikost vnitřního otvoru, tak velikost vnějšku potištěné plochy (dá se tisknout i mimo DVD). Návod a soubor na stažení je zde:
http://pixma.webpal.info/119mm/index.htm
ad 3) nevydržel jsem a přestříkal DVD i CD bezbarvym autolakem. Dvě vrstvy, kapičky které se neslily v jednotnou vrztvu. Vzhled je perfektní, povrch jak u profesionálního DVD, plast či barva nenaleptané. Zápach acetonu snad vyčichne.
ad 6) funguje položit DVD na papírový kapesník, použil jsem ten neskládaný z krabičky. Bez zatížení. Lak stříkal z 30cm, mírně šíkmo od kolmice. Na vypalované straně ani kapička. Mechanika čte porfektně.
Alf (888)|24.4.2006 17:16
Zkoušel jsem to přestříknout tímhle - http://www.colorit.cz/imgvyr/6501.jpg. Vypadá to taky slušně a neobsahuje aceton.
StD (8612)|25.4.2006 07:55
Alf: Tak toho bych se osobně bál více než toho "acetonu":
[quote]
Akrylát (základní pojem)
ester kyseliny akrylové CH2=CHCOOH
[/quote]
Alf (888)|25.4.2006 17:24
[quote=StD]Alf: Tak toho bych se osobně bál více než toho "acetonu":
[quote]
Akrylát (základní pojem)
ester kyseliny akrylové CH2=CHCOOH
[/quote][/quote]Nevím, chemie není můj obor, takže nedokážu posoudit co je horší, ale zatím všechny CD hrají (na DVD jsem to nepoužil).
ka1ra (120)|26.4.2006 09:20
Asi nejlepší by bylo něco disperzního (jsou vyráběné i jako zdravotně nezávadné na hračky, kde to ti špunti mohou olizovat), ale to jsem ve spreji ještě neviděl. Navíc by se to muselo aplikova s uváženim neb voda v disperzní barvě by mohla rozpouštět barvivo z tiskárny. Jen nevim jak to nanášet, sprej jsem nikde neviděl, štětcem by se to asi dostalo i na druhou stranu CD a asi by došlo k rozmazání původní barvy, snad tampón jako u sítotisku nebo fixírkou (pokud by to šlo)
Napadá vás něco?
StD (8612)|26.4.2006 09:38
Tady nejde o "olizování" - pochybuji, že dáváš DVDplacky dětem na hraní... - ale o vzájemnou chemickou reakci různých anorganických/organických chemických sloučenin v čase. :-)-
ka1ra (120)|27.4.2006 11:40
2 StD: plně souhlasim, skutečně neni cílem z toho udělat lízátko. Spíše jsem se snažil na základě dostupných informací vybrat nejvhodnější lak. To že je zdravotně nezávadý také znamená:
1) asi se neuvolnují těkavé látky nebo velmi málo
2) je vodovzdorný, určitě na krátkodobou expozici
3) pokud neproběhne chemická reakce (změna barvy) před zaschnutím laku, tak následné chem reakce probíhají velmi pomalu
4) disperzní lak se sestává z částeček laku rozptýlených je vodě, žádné ředidlo (voda v tomto případě vadí barvě, né vypalované vrstvě a výsledek je okem zkontrolovatelný). Voda v laku je stejná jako voda v inkoustu a tak se nedají očekávat barevné změny po zaschnutí.
Pokud by se použil lak s UV filtrem tak se prodlouží stálost barev potisku.
glbco (93)|27.4.2006 16:51
Vlastnim tiez IP 4200 a skusal som tlacit cez dodavany soft CD Label Print ale nepacil sa mi nekvalitny nahlad a ovladanie.
Skusal som tlacit v Dropix Label Makeru a ide tiez v poho...
http://www.droppix.com/index.php?lang=en
Pytkin (7947)|28.5.2009 13:15
ja som kupil do prace PIXMU IP4200 .. tlacim na nej len CD/DVD a velka spokojnost .. Doma mam tu istu na fotky a opat velka spokojnost .. Dost ma prevapilo , ked som na nej asi rok a pol netlacil .. A potom som siel mame tlacit dake fotky , tak som myslel ze cartridge budu zaschnute (tak som si to pamatal z HP) .. Tlaciaren som zapol .. sama si spravila dake cistenie .. A karsne fotky zacala tlacit .. Ziaden problem ..
StD (8612)|28.5.2009 13:35
No jestli jsi jí měl celou dobu zapnutou v zásuvce (což se mimochodem doporučuje v manuálu mojí iP4500), tak ony se ty trysky čistí jaksi průběžně automaticky... BTW proto má i v OFF stavu určitou 0,00nic Wattů spotřebu. Jinak ukázal bych ti potisky DVD i z iP6700D co máme v práci (se 6 zásobníky Ink) - ty vypadají lepčí než originál.
Pytkin (7947)|28.5.2009 14:47
STD : jasne ze bola odpojena ..

jo .. potiskt vyzeraju super .. raz som zohnal v diskuse printable media , ktore su hladke leskle .. vobec nie su take "papierove" .. na tie ked som daco vytlacil , tak to bolo fakt jak ked si ho clovek kupi v obchode :)