Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

:-? Audio v DVD labe

jany (96)|3.4.2006 07:52
uz davnejsie som si spravil DVD v DVDLabe asi takto:
vytvoril som menu , do menu som vlozil audio. Potom som si vytvoril dalsie 3 menu a do nich som vlozil odkazi na na movie, ktore som uz v DVDLabe mal natiahnute. Ale problem nieje v tom.
Problem je v tom, ze, normalne fachci DVDecko, len v Power DVD.
Vo WinDVD, alebo v WinMedia playery, alebo aj na stolnom DVD prehravaci nejde zvuk v movie, ale v menu ide normalne (proste vsetko ide dobre, len zvuk v movie nie)
Do menu som dal audio stopu wav 1536 kbps a do movie som dal mp2 384 kbps (demuxoval som to v TMPGEnc s mpeg2)
Nestretol sa s tym niekto ??
clee (6592)|3.4.2006 11:10
opet, nemuzes mit v jednom vts vic zvukovejch formatu, takze si pokud mozno vsechny zvuky prekonvertuj do stejnyho formatu, druha moznost je dat menu do jinyho vts ale neskutecne by sis zneprijemnil navigaci
stayman (12393)|3.4.2006 11:15
Coze? Ja poznam kopec DVD kde je menu vs. titul s inym formatom !!! A ani neviem ako si prisiel na to, ze to ma v jednom VTS (co samozrejme vplyv na ten zvuk tiez nema) ...
clee (6592)|3.4.2006 11:20
tj, napriklad vmg menu, tam je uplne jedno co tam nacpe
stayman (12393)|3.4.2006 11:26
Aj vo VTS \/ Ja by som videl problem len v tom samotnom mpg, hrozny format :-k

Inak na tvrdo prikazom vyber zvuku by siel vybrat snad aj u titulov v jednom VTS, ale nie je to jeho pripad, ma zvuk len jeden (tych formatov tam moze byt viac a mozes si fyzicky prehodit/zamenit stopy napr. v PgcEdite (akurat sa ti nezmeni oznacenie/typ zvuku), ak teda nejde vyber prikazom STN u kazdeho samostatne)...
clee (6592)|3.4.2006 11:32
no prave misung audioformatu menu vs. movie mi v labu zlobil, osobne nepouzivam nic jinyho nez ac3
Brko (201)|3.4.2006 11:33
Všechny moje tři stroje schopné přehrávat DVD začnou přehrávat zvukový formát menu. Jak píše Clee pokud je vše v jednom VTS tak následný zvukový formát mi žádný přehrávač nepřehrává. Funguje to jen v počítači. Ve vlastnostech audi stopy všechny tři přehrávače ukazují formát, který byl použit v menu i když u filmu je již něco jiného.
stayman (12393)|3.4.2006 11:39
[quote=Brko]Všechny moje tři stroje schopné přehrávat DVD začnou přehrávat zvukový formát menu. Jak píše Clee pokud je vše v jednom VTS tak následný zvukový formát mi žádný přehrávač nepřehrává. Funguje to jen v počítači. Ve vlastnostech audi stopy všechny tři přehrávače ukazují formát, který byl použit v menu i když u filmu je již něco jiného.[/quote]

Tak to je nieco sprasene, pretoze menu mas casto napr. AC3 2.0 a u titulu akykolvek zvuk (aj viac) a ide to \/
ai (2993)|3.4.2006 13:58
StayMan by €RikŁ€

dej mi priklad nejakeho DVD , kde je menu a title v jednom VTS a zvuk ruzny jiny format ...
stayman (12393)|3.4.2006 15:30
[quote=ai]StayMan by €RikŁ€

dej mi priklad nejakeho DVD , kde je menu a title v jednom VTS a zvuk ruzny jiny format ...[/quote]

Skoro kazde DVD :-)
ai (2993)|3.4.2006 20:26
StayMan by €RikŁ€
ok, je jasne, ze tam muze byt vice audio stop, i v jednom VTS, dyt DVD ma vice audio stop, ale mysleno v jedne stope,
uz se to tu rozebiralo mockrat, vetsina dela audio jen v jedne stope a nejede jim to,
jestli na tom trvas pri autoru nebo mas dve audia ve filmu, tak se musi dat do menu v tom samem VTS take dve audia , aby to vubec jelo, ponevadz jestli prejdes s filmu z druhe stopy do menu tak tam proste nic neni a nic nehraje (pokud se to nenaprogramuje tak, ze tam natvrdo nasadis treba vzdy 1. stopu a ve filmu podle zvolene promenne)

jeste jinak , ja davam 2 audia treba do filmu, tak proste dam do menu take dve audia stejneho druhu, aby bylo po problemech,
stayman (12393)|4.4.2006 08:53
Staci ze mas v poriadku tie "promenne"... robim denne 2-4ks DVD komplet a hlavne sa babrem s tymi zvukmi, sprehadzujem komplet vsetko(aj VTS, dummy a aj tituly nielen oznacenia, ale aj celu strukturu a hlavne tie zvuky), mam rad, ked je CZ na prvej pozicii vratane vyberu = ako default => upravovat commandy => ked to ide v PgcEdite, mal by to vediet aj authoringovy soft a vravite, ze DVDlabPro vie pracovat na urovni gprm/sprm.