Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vypadávání snímků s GVW III

Rewind (2)|4.8.2004 11:51
mám kartu Genius Video Wonder III, vše běhá OK. Pouze při zachytávání mi pravidelně po 4:12 (m:s) vypadne jeden snímek a pak v násobku tohoto času náhodně další + jednou do hodiny to vytuhne a vypadne až 11 snímků.

Snažil sem se řešit pomocí: jiné ovladače pro SAA7134HL, jiný program na zychytávání + jiné verze(FLY 2000 TV, iuVCR), jiný kodek (PIC MJPG, avi bez komprese, MJPG) ... mám P4 2.4GHz s 768MB RAM na 333MHz takže výkon PC asi moc neřeší, rozlišení který sem zkoušel 768*576, 640*480 atd vše v poměru 4:3, zachytávalo se na 120GB disk z poloviny volnej a defragmentovanej, v nastavení je vypnuto "break AVI or MPG if video signal lost", karta byla instalována bez originálních ovladačů, použité WDM ovladače 2.3.0.0 , 2.1.5.0 ...

prošel sem toto fórum, a z větší části net a nic sem nenašel, budu opravdu vděčnej za jakoukoliv připomínku nebo radu
Pet Sild (2)|5.8.2004 19:16
Ahoj…. koukám máme naprosto stejný problém s Genius Video Wonder III :o((, TV karta mě už opravdu vytáčí, různé hrabání v registrech a pořád žádný zlepšení. Za necelou hodinu a půl ztratím 22 snímků, úplně jedno jestli zátěž CPU je 65% nebo 40% první snímek vypadne 1.min50s. Asi pomůže pouze jiná TV karta, tahle evidentně nemá ráda mojí sestavu možná naopak.

Zmiňováno:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=539
Rewind (2)|5.8.2004 21:17
ahoj,

hmmm tak jak tak koukám, tak to bude mít řešení jedině jinou kartou ;) no nic, stejně budu zkoušet a pokud nic tak nebudu trápit nervy a pude pryč. Mimochodem díky za odkaz
Julien (3)|6.8.2004 12:53
Ahoj, mel jsem podobny problem jen kdyz jsem zachytaval komprimovane zvuk do MPEG-layer III. Ted mam FLY TV2000 2.38b, zachytavam zvuk nekomprimovane 44kHz, 16bit, mono a vse funguje jak ma.
progres (4)|1.9.2004 19:27
Zdravim
mam presne tento problem s kartou FLYTV prime 34 FM, prvy snimok vypadne po stvrtej minute a nejake drobne, potom v pravidelnych intervaloch. Uz na to niekto prisiel? Vopred dakujem za odpoved....
xyt (4)|3.9.2004 12:31
jsem na tom podobně,vytuhávání jsem vyřešil změnou priority při nahrávání z high na realtime ale pak zase zvuk předbíhá obraz...