Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Workshop-velikost vysledneho souboru

strelec (39)|31.3.2006 22:22
Ahoj,

chtel jsem si uchovat na DVD film,ktery jsem nahral z televize na normalni video. Protoze si myslim, ze kvalita je tim padem nevalna, nechtel jsem "prohanet" kameru, kterou jinak v takovych pripadech pozivam k digitalizaci a nahral jsem film nejakou levnou Aver DVD kartou pomoci Pinacle Studia rovnou do mpegu. Ten jsem jen trochu upravil ve Vegasu a a s ohledem na vyslednou delku znovu ulozil vnitrnim encoderem Vegasu (MainConcept) do formatu mpeg pomoci VBR. Vysledny soubor mel asi 4.1 Gb. Delka asi 90 minut
Pak jsem udelel uplne primitivni autoring ve Workshopu (jen pozadi a jedno spousteci tlacitko). K memu velkemu prekvapeni po pomerne dlouhem zpracovani (asi 15 minut) vznikle soubory v adresari "Video" maji velikost 4.7 Gb a tim padem se na DVD nevejdou. Je to tak normalni, nebo udelali soudruzi z NDR nekde chybu?
Zajimave je ze kdyz jsem pri zpracovani ve Workshopu zadal format zvuku AC3 tak se naopak soubory zmensily asi na 3,9 Gb a DVD prehravac to na televizi ukazuje v zasade v puvodni "video" kvalite
Tak jestli nekoho neco napada?

Diky Strelec
:-?
mirekv (7169)|31.3.2006 22:38
Nechápu, proč jsi i tohle "nekvalitní" video nepřehnal přes kameru, na výsledku se to sice nemusí projevit, ale přece jen.
Neudělal ti Workshop ze zvuku WAV? Proč se bráníš AC3, normálně ji z Vegasu vyrenderuj a pak přidej.
Pitomec (10211)|31.3.2006 22:49
strelec: Chudák Workshop - ty mu teda dáváš pokouřit :-(((
strelec (39)|1.4.2006 11:53
Diky za nazory,

jaky zvuk z toho puvodne Workshop udelal nevim, zatim jsem jaksi nedospel k pochopeni vyhod odeleneho zpracoveni zvuku, takze to mastim v jednom souboru (tusim "Program stream").
formatu AC3 se vubec nebranim, jen jsem opet zatim k jeho pouzivani nedorostl.

to Pitomec: cim ten Workshop dusim? Nijak neprotestuje a vysledek je pozitelny.

Takze to zvetseni souboru bylo zpusobeno spatnym nastavenim zvuku ve Workshopu, ktery jej prevedl na waw? Jde mi o to abych pro priste vedel jak velky soubor si mam pro mastering pripravit, aby to cca sedlo na kapacitu DVD

Zdravim Strelec
arkij (540)|1.4.2006 12:07
Připrav si potřebný formát kompatabilní MPEG2 v něčem jiném (Procoder apod.) a ve Workshopu proveď jenom atuorizaci, pak Ti to nezmění velikost (mimo nárůst o menu).
Nebo vzhledem k tomu o co jde a jakou to má kvalitu vytvoř DVD formát na HD větší a pak ho Shrinkem zmenši na velikost DVD
strelec (39)|1.4.2006 13:04
to arkij: tak takhle jsem to presne zamyslel, z Vegasu mi vylezl, podle meho nazoru, pouzitelny soubor mpeg. A prave nevim proc mi to Workshop prechroupal a navic jeste zvetsil.

Strelec
Pitomec (10211)|1.4.2006 21:54
Tak, tak - v ProCoderu nachystat MPEG soubor a pak teprve do UDWS.
strelec (39)|2.4.2006 09:25
to Pitomec:
No, ja to tak v ostatnich pripadech bezne delam - kdyz zpracovavam "nekomprimovane" video ve formatu DV tak si vyrenderuju tento format a pak jej zkonvertuji ProCoderem na mpeg. Ale v tomto pripade jsem chtel zkusit zpracovat primo zkomprimovane video - mpeg a pripadalo mne zbytecne jej vyrenderovar jako mpeg a pak jej znova prohanet ProCoderem.

Ted je pekny navod od aleycona o pouziti frameservru tak bych to mozna mohl zkusit timto zpusobem. On to sice popisuje Pro TMPGencoder ale v principu by to asi nemelo vadit.

Strelec
Pitomec (10211)|2.4.2006 10:47
Do UDWS2 musíš dostat takový soubor, který se nebude nijak znovu renderovat (tj. velikost bude stejná na vstupu jako výstupu, samozřejmě vyjma menu, které něco do velikosti přidá). Pokud je u tebe velikost jiná, tak to ten UDWS2 renderuje, a to je špatně.
Osobně bych ten původní soubor z té TV karty upravil jenom ve Womble MPEG Video Wizardu (netahal do toho žádný Vegas) a výsledek už by měl UDWS2 vzít bezproblémů (samozřejmě předpokládám, že nemáš problém s nějakým nestandardním rozlišením obrazu apod.).
strelec (39)|3.4.2006 17:31
Diky za rady,

s tim Womblem to asi bude nejlepsi, jenze ja potrebuji soubor trochu zmensit aby se vesel na DVD.
Ale cely problem byl zrejme skutecne v nejakem spatnem nastaveni formatu zvuku ve Workshopu. Zpracoval jsem druhy dil filmu, zase asi 90 minut, prohnal to normalne Vegasem, kvuli velikosti jsem to znovu vyrerenderoval VBR a vysledny soubor mpeg jsem opet zpracoval ve Workshopu. Dostal jsem se az k nastaveni zvuku, tam byl nejaky format PCM? nebo tak nejak, tak jsem to nastavil na mpeg layer 2 a bez problemu to Worksop behem asi 4 minut schroupnul, s tim, ze velikost vyslednych souboru v zasade odpovidala puvodni velikosti. Takze problem je snad vyreseny, diky za rady a omlouvam se za zdrzovani.

zdravim Strelec