Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Obraz z TV do PC přes VIVO - začátečník

kikoo (9)|4.8.2004 09:52
Ahoj,
mám WinXP a kartu Sapphire Radeon ATI 9600XT VIVO. Nemám vůbec žádné zkušenosti se zachytáváním obrazu z televize, tak bych potřeboval prosím poradit, jde mi především o TV signál (nikoli třeba nahrávání z videa).
Jde vůbec zachytávat televizní signál přes VIVO?
Jak musím propojit TV s PC? Vzhledem k tomu, že používám (bezproblémový) výstup z PC přes S-video->redukce na kompozit->vstup do TV kompozit, jde to i stejnou cestou zpět? Myslím, že s-video u VIVO karet funguje i na příjem, ale nevím, jak je to u televize, fungujou cinche na televizi i pro výstup? Nebo to musím vyvádět nějak přes TV anténu? A zvuk propojím z TV do PC přes mikrofonní vstup v PC? (přes S-video konektor zvuk přece nejde že?)
Samozřejmě jsem to tedy zkusil přes ty cinche z TV a s-video vstup do PC, ale obraz jsem neměl žádný. Zkusil jsem Movie Maker 2 ve WinXP a také program ATV2000, ale úspěšný jsem nebyl. V ATV2000 mi sice lítají nějaké pruhy na černém podkladu (jakoby to mělo nějaký signál), ale je to spíše nic než ty pruhy. Zkoušel jsem v ATV přepnout přes menu externí zdroj videa (je tam myslím S-VHS a kompozit), ale nic. Pak je tam v tom menu ještě možnost přepnout na anténu, ale je to zašedivělé, tzn. že na to přepnout nejde. Tak nevím, jsem z toho všeho docela zmatený, nevím kde začít, co nastavit na PC, co na TV atd.
Prosím tedy někoho znalého problematiky o radu (pokud možno polopatě).
Děkuji.

Martin
Pitomec (10211)|4.8.2004 14:42
S-Video signál ven z TV nedostaneš a pokud se jedná o CVBS, tak ten leze z TV ven pouze v případě, že je TV zapnutá - takže se hned nabízí otázka, jestli není lepší se rovnou dívat na TV, než se s*át s nějakou VIVO kartou v PC...
kikoo (9)|4.8.2004 15:52
Počítám s tím, že televize bude při sledování na PC zapnutá, nechci tu příliš rozebírat proč se nedívat rovnou na TV, rád bych to prostě do toho PC nějak dostal a nevím jak na to.
mirekv (7169)|4.8.2004 17:23
Na TV by musel být CINCH žluté barvy, což pochybuju, že některá TV tento výstup má. Pokud má TV SCART, tak tam by mohl být kompositní výstup videa a taky stereo zvuku (zapojení v Bastlírně). VIVO karta by měla mít redukci kam vrazíš ten composit, a taky na zvuk, ten můžeš dát taky do zvukovky, např Line-in. Néé do mikrofonu!
kikoo (9)|10.8.2004 12:16
Tak na TV zlutý cinch je, zkusil jsem koupit i redukci ze Scartu na cinche a na S-video s prepínáním input - output a zapojit to. Zkusil jsem:
výstup z TV cinch do PC - nic
výstup z TV scart AV 1 pres redukci na cinch do PC -nic
výstup z TV scart AV 1 pres redukci na s-video do PC -nic
to samé jsem zkusil i u AV2 a to samé jsem zkusil i pres videorekordér, kde jsou také vstupy na kompozit a 2x scart. Vyzkousel jsem snad úplne vsechny moznosti a výsledek je roven nule. Vubec netusim, jak dostat jakýkoli TV signál do PC, je to zakletý. Zatím mi ani nikdo neodpovedel ale docela zásadní otázku, jestli je vubec mozny dostat TV signal do PC jen pres VIVO kartu (neni to TV karta), to je totiz vec, kterou vubec nevim.
Jinak zatím díky, ale prozatímní pokusy nikam nevedly. Jeste by nekoho neco napadlo prosim?

Martin
mirekv (7169)|10.8.2004 12:35
Principiálně to jít musí, pochybuju že by TV neměla výstup, navíc ti to nejde ani z videa. Máš správnou redukci ke kartě? Doufám, že nepoužíváš tu na TVout. Měla by mít vstupy (tedy samice), obvykle audio L, R (bílý a červený), pak video žlutý (případ pro tebe) a s-video.
kikoo (9)|11.8.2004 14:56
No do PC to vedu prave pres redukci do s-videa (TV-out), vzdyt proc ne? U VIVO karet slouzi s-video pro vystup i pro vstup nebo ne? Krome s-videa je tam pak uz jenom konektor na klasicky monitor a konektor na DVI (asi digitalni plochy displej nebo co to je). Takze z TV to vedu cinchem do redukce cinch > s-video (jenom videosignal zatim, zvuk budu resit az potom nejak zrejme pres to line-in na zvukovce). Myslite, ze ta redukce s-video > cinch je na tom prave duvod, proc to nefunguje?
Dekuji.
mirekv (7169)|11.8.2004 15:07
Tak v tom bude asi problém. Podívej se pořádně na ten konektor na kartě, určitě má více pinů než 4(s-video). No a vstupy jsou asi na jiných pinech. Proto potřebuješ originál redukci přímo k této kartě (u jiných karet může být zapojení konektoru jiné).
kikoo (9)|11.8.2004 16:09
No ale tu redukci jsem si nekoupil, ta bylo primo v baleni u te karty, a vzhledem k tomu, ze to je VIVO karta, tak by tam snad meli pribalit spravnou redukci i pro vstup a ne nejakou polovicatou jen pro vystup. Kde by se jinak dala sehnat, kdyby to tak bylo? Da se koupit nekde ve specializovanem elektru?
mirekv (7169)|11.8.2004 18:15
Popiš trochu tu redukci - kolik má na straně karty pinů a hlavně co všechno má na druhé straně, kamarád u redukce ke své 9200VIVO má 2 s-videa a 2 Cinche, vždy vstup a výstup.
kikoo (9)|11.8.2004 21:01
Tak jsem na to koukal, na kartě je 9 pinů (samice), na redukci také 9 pinů (samec). Redukce to bude stejná, jako má Tvůj kamarád, také 2x s-video a 2x cinch. Mám s TV samozřejmě propojeny oba dva cinche (zkoušel jsem zapojit i oba na s-video). A obraz z TV out jde úplně čistě do bedny....
mirekv (7169)|11.8.2004 21:33
Hernajs, být u toho, na dálku se blbě radí! No už vážně nevím. :-(
kikoo (9)|12.8.2004 07:29
OK, ja taky prave uz nevim co s tim, budu teda jeste experimentovat, zkusim tam pripojit treba videokameru jestli to pude (musim si ji nejdriv ale pucit) atd.
Kazdopadne diky alespon za snahu, zes mi s tim chtel pomoct, to ocenuju. Diky a mej se...

Martin
Dejmal (1)|25.8.2004 04:17
Já ti poradím. Mám ATI Radeon 9000 VIVO a funguje mi. Z TV dostaneš video signál i zvuk , ale jedině přes SCART. Na SCART vývod 19 je video výstup a 20 je zem. Ten propoj s video-in na graf. kartě. Zvuk levý kanál je vývod 6 a pravý kanál vývod2. Vývod 4 je zem. Zvuk musíš připojit do Zvukovky na Line-in a v nastavení zvuku v záznam zvuku zaškrtnout tento vstup. Jestli chceš S-video, tak na SCART vývod 15 je Chroma S-video. Já používám ATV2000 a je to OK. Kabel SCART - S-video se neprodává, ale konektory koupíš a není problém to udělat. Jestli si nevíš rady, napiš a pošlu ti popis kabelů i s zapojením na obr. Mnoho úspěchů
Brko (201)|25.8.2004 12:55
Kabel, který zastrkuješ do gr. karty má 9 pinů, druhej konec toho kabelu se skládá ze dvou konektorů S-video a dvou cinčů. Jeden S-video je vstup do karty, druhý výstup z karty. Stejně tak cinče, jeden je vstup do karty a druhý výstup. Většinou je označení i přímo na konektoru. Přivedený videosignál musíš zapojit do vstupu :-R gr. karty,je jedno zda vstup cinč nebo S-video ( podstatně kvalitnější, ale i přivedený signál musí být S-video ). Zvuk pak zapojíš do zvukovky line-in.