Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AirStar2- optimalizace signalu

prome (4)|29.3.2006 23:33
Prosím o radu,mám kartu AiStar2 verze:PCI
a mám problém naladit všechny 3 muxy

nejdříve jsem používal síto:
http://omko.cz/img_karty/ANSIVH_v.jpg
a měl jsem signal na A- 90% B-0% C-0% -občas chyby
po zapojení zesilovače to bylo cca A 40% B-80% C-0%

Tento stav se mi nelíbil tak jsem si z chaty přivez tuhle anténu: http://omko.cz/img_karty/ANCSU_v.jpg
zapojení bez zesilovače: A-40-90%! B 90-96% C 92-96%- Acko šíleně trhané-dost casto se to upně kousne , B a C perfektní témě bezchybné
a ještě jsem vyzkoušel zapojení anténu do opačného konektoru a výsledek je zase jiny A90-94%!!! B,C- 20%
-s tím ,že se to občas úpně kousne

natáčení antény k lepšímu signalu více nepomahá
také jsem si pořídil galvanický oddělovač bohužel též bez úspěchu

řesení prohazovaní kabelů se mi moc nelíbí

antena (pouze pro DVB)na balkově 2. patro -směr na Cukrák délka kabelu: cca 15m - bez rozbočovačů apod.
mpeg2 dekodér: NVidia Video Decoder-(již vyzkoušeno více dekoderů)
verze: DVBviewer GE 1.8.7.0
lokalita: Praha- Petrovice ( za Hájema) na Cukrák téměř vidím tak 18km
(jsem na kopci )

je možné že mám moc silnou anténu? napětí v kartě 5V?

díky za radu
Nasty_tvf (568)|30.3.2006 17:26
A je ta anténa určitě ta colorka nebo je té tvojí jen podobná? může to být třeba jiná a je pro jiný rozsah kanálů, A je na 25, ale B a C o hodně výš. ???
A taky je takováhle anténa určitě směrovější v porovnání se sítem, takže v závislosti na tom, kde jsi, můžeš mít problém chytat v jednom směru víc vysílačů. Ale jinak takováhle anténa (ta colorka 21-60) je určitě super, pokud je to tedy ona.
Jinak nevim :-(
prome (4)|30.3.2006 22:03
Tak na 100% si nejsem jistej , že je to ta colorka (mám ji už asi 8 let), ale vypadá naprosto stejně.(analog jsem na ní chytal všechny stanice)

Ale vůbec nechápu proč při zapojení do druhého konektoru na kartě(vím, že je to blbost, ale u této karty se to tady na foru taky takto řesilo) je přijímaný signal přesně obrácený než jak to je má být správně zapojené. ačko na 25 perfektnií b,c ani tuk. :-?

Taky jsem zkusil kablík strčit do televize a vyzkoušet analog a ČT1 na 26 je perfektní ( lepší signál sem snad ještě neviděl)
=) anténa má dostatečný rozsah
A problém chytání v jednom směru, bych řekl že to také není všechny 3 vysílače mám téměr v rovině max +-15° od směru nastavení antény.

jediný co mě napadá, že jak to mám v lodžii tak se mi tam nějak odráží signál :-(((

pls o nějakou radu jak by se tento problém dal řešit, diky
Nasty_tvf (568)|30.3.2006 22:15
tak jestli ti to jde přes ten výstupní konektor přijímat a přes ten vstupní ne, je to určitě ten šlus kvůli napájení (či jiný podobný problém se zeměním). A oddělovač to musí vyřešit. Jak to napájení na kartě vypnout, to bohužel nevim, řeší se to tu paralelně jinde, taky nejspíš bez výsledku.
S anténama tedy taky nejsem moc honěnej, hraje mi tu skoro všechno, tak jsem to moc neřešil, ale třeba se ozve někdo s lepšími znalostmi :-)
prome (4)|30.3.2006 22:31
tak galvanický oddělovač mám: http://omko.cz/img_karty/EKPGFM1K_v.jpg , signál se malinko zeslabí o 2%,
jde nějak zjistit , že galvanický oddělovač je vadný
Nasty_tvf (568)|30.3.2006 22:54
no tak zkus tohle z vedlejší diskuse:
[quote] slo Máš doma v šuplíku nejaký kondík (pár pF)? Odpájej u konektoru na koaxu od antény živej a dej ho tam do série, tím si oddělíš anténu od napájení z karty[/quote]
:-)
jinak teda nevim, nejsem v bastlení moc honěnej. A že se tím signál malinko zeslabí, to je normální :-)
aa007 (41)|17.5.2006 02:05
Mam dotaz, kde se da v Praze koupit ten galvanickej oddelovac u nas to jaksi nemaj a v Praze se mi nechce 2 hodiny bloudit...
(Nejlepe nekde v centru na narodni...)
krahulik (109)|18.5.2006 20:46
aa007

jen ctrl +c a ctrl+ v

kdo nechce kutit doma url:https://www.tvfreak.cz/oddelovac-prepeti-na-kabelovce/1529
a ma penez nazbyt, tak at zajde do "satelitni a televizni techniky" pro oddelovaci clen (filtr) FM1L (nebo "kouzelna formulka - reknes ze potrebujes galvanicky oddelit zem anteny od zeme spotrebice (karty) z duvodu rozdilu potencialu ---- to jsem rekl a dostal jsem co jsem chtel :-))
pro lidi z Phy: urcite uspejete na Pze3
Husitska21 (Antonin Patera), prvni zastavka busu 133,207 (30 m) z florence
ci Konevova ul.


ci si objednat z netu (viz vyse)
codec_4_494.jpg