Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Par problemu s kamerou JVC GR-D200

Kecup (13)|3.8.2004 08:59
Zdravim,

koupil jsem minuly tyden miniDV kameru JVC GR-D200, narazil jsem vsak na par problemu, ktere trochu mi kazi jinak hodne dobry dojem z tohoto kousku.

Chci se zeptat, jestli se jedna o bezne veci, se kterymi se setkam i u jinych kamer, nebo zavady, v tom pripade bych kameru samozrejme vymenil...

1) LCD displej ma v dolni casti asi 1cm siroky tmavsi pruh, ktery se tahne po cele jeho sirce. Pokud natacim venku, neni to temer videt, horsi je to v interierech - zvlast pokud zamirim na bilou stenu. Je to jen vada displeje, v zaznamu je vse samozrejme ok.

2) v nekterych pripadech se kolem natacenych objektu udela slaba zluta kontura, vetsinou u kontrastnich scen, neni moc videt, ma pritelkyne si napriklad pri prehravani na tv niceho nevsimla, ale je tam...

3) tohle me stve nejvic - koupil jsem tuto kameru mj. abych mohl zachytavat analogovy zaznam z tv. Kdyz jsem vsak kameru k tv pripojil (tv je JVC AV-29FT1SL), tak se mi po prepnuti do zachytavaciho modu objevil na LCD jen rozkmitany obraz. Zkousel jsem to jak pres s-video, tak cinch, ale je to stejne. Vyykousel jsem 2 ruzne redukce scart->s-video+cinch, nepomohlo. Zkousel jsem zachytavat z obou scartu, ktere tv ma (s-video i RGB), taky nic. Vypada to, jako by signal z tv byl nak rusen nebo co... Jenze uz pul roku z teto tv podobnym zpusobem zachytavam do PC pres VIVO kartu a bez problemu (kabely 12m).

Zkusil jsem jeste zachytavat do digikamery ze stare kamery VHS-C (cinch), vse OK, obraz stabilni. Takze tv a digikamera se proste nak "nedomluvi". Zkousel jsem jeste vymenit antenni kabel, zachytavat jen pri napajeni kamery z baterie, nasadit feritove filtry... nic.

Nevite cim to?
stayman (12393)|3.8.2004 09:14
A ma ten TV vystup ??? Skus to prepojit videorekorderom (s TVtunerom)...
Kecup (13)|3.8.2004 09:25
[quote=StayMan by €RikŁ€]A ma ten TV vystup ??? Skus to prepojit videorekorderom (s TVtunerom)...[/quote]

Jestli ma televize vystup? Jasne, psal jsem ze z ni zachytavam do PC...
stayman (12393)|3.8.2004 09:34
Skus ten recorder, lebo asi ma nanic ten vystup :-D
Kecup (13)|3.8.2004 09:46
[quote=StayMan by €RikŁ€]Skus ten recorder, lebo asi ma nanic ten vystup :-D[/quote]

video nemam, kvuli nahravani z tv (teda nahravam tak 1x za mesic) jsem si poridil prave miniDV, doted jsem graboval do pc v MJPEG... Jestli jde grabovat z tv do pc absolutne bez problemu, proc by mel byt vystup z tv nanic? Spis to bude nake posrane ruseni, vsim jsem si ze je to krapet lepsi, kdyz mam vypnuty LCD a obraz z tv je jen v hledacku.

Jasne ze prvni vec kterou bych zkusil by bylo propojeni kamery s videem...

Spis jsem chtel vedet, jestli se tohle muze stat, jinac balim kameru a letim menit kus za kus.
Tomáš X. (166)|3.8.2004 13:20
Klasika, kterou stojí za to do zblbnutí opakovat:

"... A není náhodou do té TV zapojena kabelová televize? "


:-E :-E :-E
Tomáš X. (166)|3.8.2004 13:25
Zkušenosti s JVC-GRD30:

1) nevyskytuje se
2) nevyskytuje se
3) nagrabován kvalitní obraz, ale po odstranění rušení - je to citlivé opravdu moc, stačilo, aby propojovací kabel se ocitl v blízkosti elektrické prodlužovačky nebo aby se ve vedlejším pokoji vysávalo. Předtím jsem v první řadě musel galvanicky oddělit kabelovou TV i rozhlas.
Kecup (13)|3.8.2004 14:20
[quote=Tomáš X.]Klasika, kterou stojí za to do zblbnutí opakovat:

"... A není náhodou do té TV zapojena kabelová televize? "


:-E :-E :-E[/quote]

nop, satelit
Kecup (13)|3.8.2004 14:21
[quote=Tomáš X.]Předtím jsem v první řadě musel galvanicky oddělit kabelovou TV i rozhlas.[/quote]

na kolik Kc to vyslo?
toto (4)|17.8.2004 20:59
k 1) určitě se jedná o vadu kusu, mám stejnou kameru a žádnej pruh tam není
k 2) žádnou žlutou konturu jsem nezaznamenal
k 3) nezkoušel jsem

P.S. a co provoz za snížených světelných podmínek??