Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

synchronizace obraz x zvuk

poel (50)|29.3.2006 10:18
Mpeg z DVB-T karty AS2. Obraz a zvuk v PC dokonale sedí (kontroloval jsem ve Vegasu a dalších softech). Když z toho ale vyrobím DVD (voby), začne se obraz a zvuk rozcházet. Na začátku filmu sedí, ale ke konci už to dělá asi dvě vteřiny (zvuk se zpožďuje). Zkoušel jsem různé postupy masteringu (Procoder2, Architect3, InfoEdit), ale výsledek je vždy stejný.
leo (345)|29.3.2006 13:00
Viděl bych problém ve zpracování zvuku. Převádíš jej na jiný formát? A jestli ano, tak v jakém softu?
poel (50)|29.3.2006 14:11
Ne, ne. Tím to nebude. Zkoušel jsem wav, ac3 i jsem nechal zpracovat sakumprásk celý nahraný mpeg. Čas vždy na "pikosekundu" seděl s obrazem (před masteringem)
Foolproof (2713)|29.3.2006 14:32
Hm...

No tak tomu ve Vegasu ty 2 sekundy uber :-)

Přežeň to přes ProjectX - možná tam chybí snímky nebo jsou nestajné Gopy.....třeba to opraví.
poel (50)|29.3.2006 16:18
Asi budu za diletanta, ale co jsou "gopy"?
Foolproof (2713)|29.3.2006 20:22
GOP - Group of pictures

Projdi si články na tomto webu.
Lubi (408)|29.3.2006 22:36
[quote=poel]Ne, ne. Tím to nebude. Zkoušel jsem wav, ac3 i jsem nechal zpracovat sakumprásk celý nahraný mpeg. Čas vždy na "pikosekundu" seděl s obrazem (před masteringem)[/quote]

jak dlouho ti pak trva mastering?
DejvidCV (22)|1.4.2006 13:28
Mám něco podobného-pomocí tv karty WINFAST 2000XP EXPERT jsem nahrál film-výsledek je v mpegu. Pokud si tuto nahrávku přehraju ještě před úpravama-sestřihání (v TMPGEnc DVD Author-ve kterém si to taky nastřihám, vložím upravené audio na ac3 a během pár minut mám připravené dvd na vypálení...) a úpravou zvuku na ac3 (beesweet), tak vše sedí, ale pokud to zautorizuju na dvd, tak se zvuk oproti obrazu posune dopředu, čím to?
Kurňa už mě to fakt s**e, pořád nějakej problém... Přitom jsem před tím dělal takhle už několik nahrávek a vše ok. Co se spíš stalo, tak že byla už náhrávka (onen mpeg) rozjetá-posunutý obraz a zvuk. Ale to se dá upravit třeba v tom, tady tolik opěvovaném, ale podle mě strašně pomalém, VEGASu... Ale co je kurňa zase tohle??? Že by to chtělo použít-zkusit nějaký jiný autorizační-střihový soft? Díky za rady...
DejvidCV (22)|1.4.2006 13:57
Ještě zkusím WOMBLE...
Fantas! (3016)|2.4.2006 03:29
DejvidCV
MPEG2 dokaze drzet zvuk s obrazem i kdyz dochazi pri zachytavani k vypadavani snimku. V momente, jak ho demuxnes, dojde k rozhozeni teto synchronity a dle me je to tvuj pripad. B-)
DejvidCV (22)|3.4.2006 11:38
Fantas!
Taky jsem zkoušel dát do TMPGEnc DVD Author jen ten MPEG a potom ho nastřihat a stejně se to rozjede. Takže to asi znamená, že si ho taky demuxne? Zkrátka pokud chci s mpegem dál pracovat, tak musí být pořízen bez vypadnutých snímků, jinak je vždy problém, jo?
Fantas! (3016)|3.4.2006 12:06
DejvidCV
ano
Milosbb (889)|3.4.2006 17:03
DejvidCV
Přitom jsem před tím dělal takhle už několik nahrávek a vše ok

Zrejme si odvtedy inštaloval nejaký program, ktorý ti beží na pozadí a uberá potrebný výkon procesora na zachytávanie, čoho následkom sú vypadnuté snímky a nasledné problémy pri strihu.
Ja pri grabovaní vypínam všetko a hlavne rezident antivíru.

--------------
leo (345)|3.4.2006 17:08
"Čas vždy na "pikosekundu" seděl s obrazem (před masteringem)"

Napadlo mne toto. Zkus načíst video před masteringem do VirtualDubModu a kouknout se na záložku "Video" tam na "Framerate". V horním bloku pak vidíš "Source rate adjustment". Zkus nastavit "Change so video and audio duration matchs". Tam bys měl uvidět nesynchronnost, pokud ti to doporučí něco jiného než 25fps (pro PAL). Pokud tam máš třeba 24,998, tak zkus přepočítat odchylku audia u konkrétního videa a pak audio v nějakém vhodném softu (Audacity, Audition ...) upravit. Pak nebude sedět asi na pikosekundu délka audia a videa, ale mohlo by to sedět právě po tom authoringu.

Pro uvedený příklad 24,998 bys to měl spočítat asi takto. Odchylka na 1 sekundu je 0,002s. Tvoje video má například 1600s. Takže audio NATÁHNEŠ (prodloužíš) o 1600*0,002=3,2s. Ale je mi to stejně divné, že po demuxnutí vidíš stejnou délku audia i videa. Ihned po tom demuxu bys měl vidět ten rozdíl. Možná to někdo fundovanější vysvětlí (že by to bylo v delay zvuku - VirtualDubMod/File/File information poslední řádek)?