Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Speciální DVB-T obchůdek

Radeq (277)|3.8.2004 08:36
Možná to sem nepatří, možná mě s tím pošlete někam (a možná taky ne), ale zabývám se DVB-T technologií už asi třetí rok a vždycky mě štvalo, že se ty věci prostě u nás nedaj sehnat (nebo daj, ale buď není výběr nebo je šíleně draho, nejčastějc pak oboje). Doufal jsem, že se to časem zlepší, ale dosud se tak nestalo, a tak jsem dostal dost šílenej nápad založit vlastní e-shop s DVB-T technikou. Je jasný, že za současnýho stavu může něco takovýho udělat fakt jenom nadšenec, což teda asi jsem :-E . Aby bylo jasno, nikomu nic nevnucuju, jen jsem chtěl, abyste věděli, že něco takovýho už existuje. Adresa je http://DVBTshop.net
Pokud byste něco od DVB-T marně sháněli nebo měli poznámky i k obsahu, díky za námět. Radeq.

Vzkaz pro Mika: Jestli myslíš, že to je hnusná reklama (a ještě k tomu neplacená), máš asi pravdu, ale na banner zatím fakt nemám, možná časem. Jediný co jsem do toho vrazil je poplatek za doménu (tj. asi 3 kila). Data mám u kámoše, shop jsem si udělal sám, a kromě toho samozřejmě ještě pracuju.
Anonymous (825)|4.8.2004 18:19
Tak si vem na ten reklamní baner půjčku :-!!!
clee (6592)|4.8.2004 18:42
stranka v pohode, jen by to chtelo vic info ke kazdymu pristroji
Radeq (277)|4.8.2004 19:13
clee: Jo jo, o tom vim, delam na tabulce jednotlivych parametru a moznosti porovnavani rozdilu u nekolika pristroju a odkazech na stranky vyrobce. Zatim to resim dotazem. Pokud info vim, odpovidam hned.
Anonymous (825)|5.8.2004 12:17
A proč je to tak drahý ??? Takový předražený krámy !!! neni to trestnej čin spekulace ? Nedávno ukazovali v TV případ kdy nějakej nemakačenko prodával nějaký pérka do zapalovačů a cívky do traktorů za přemrštěný ceny a dostal 8let ve II. a zaplacení v celém rozsahu.

Jinak jak dlouho máš DIČ, chtěl sem si tě nechat zjistit na živnostenským úřadě a zatím nic.

Doufám že ten odkaz sám smažeš :-!!!
ViKinG (793)|5.8.2004 12:41
Bullback: no tak ty fušuješ už i do práva??? TČ spekulace je jako co??? 8 let... to by ty zákazníky musel navrch ještě vraždit !!!
a vůbec ty bys mohl dostat cenu za napsání dnešní největší hlouposti a kdoví jestli bys neměl kompletní sbírku.
taky doufám že ten svůj příspěvek smažeš, možná není ten Radeq(ův) příspěvek úplně košer, ale to je věc admina a ne tvoje... a na živnostňáku radši nic nezkoumej nebo ze sebe uděláš trubku i tam. :-)
Radeq (277)|5.8.2004 13:46
Bullback: Živnosťák a DIČ mám od roku 1995, a že ho nemůžeš najít je jen tvůj problém (nebo serverů, kde to hledáš). Ceny jsou jaký jsou. Jak už jsem řek, nikomu nic nenutím.
Každopádně moc nechápu proč tady takhle (s prominutím) bliješ. Vidím jen dvě možnosti, buď jsi od konkurence nebo máš nějakej duševní problém. Tipnul bych si to druhý, takže ti přeju hodný sestřičky a brzký uzdravení :BB: .

4All: Vidím, že jsem si zbytečně dělal starosti. Když tady můžou být i Bullbackovy zvratky, ostatní příspěvky už můžou být vždy jen lepší. :-E
Anonymous (825)|5.8.2004 19:48
[quote=ViKinG]Bullback: no tak ty fušuješ už i do práva??? TČ spekulace je jako co??? 8 let... to by ty zákazníky musel navrch ještě vraždit !!!
a vůbec ty bys mohl dostat cenu za napsání dnešní největší hlouposti a kdoví jestli bys neměl kompletní sbírku.
taky doufám že ten svůj příspěvek smažeš, možná není ten Radeq(ův) příspěvek úplně košer, ale to je věc admina a ne tvoje... a na živnostňáku radši nic nezkoumej nebo ze sebe uděláš trubku i tam. :-)[/quote]
:-E :-E :-E , copak, máš hodně času žejo :-E O těch hloupostech bych bejt tebou pomlčel, podívej se taky jednou na Ty tvoje \/ mazanice, mnohdy to nejde přečíst ale hádat se o absolutním absolutnu sem se s tebou nepřišel.
Nevím na co v Tv zíráš ale některý firmy si přejou jak zákazník bude zboží vystavovat, za jakou cenu prodávat, že je volná tvorba cen platí jen mimo dohody, ale o to vůbec nešlo, že, čekal jsem že se ozve někdo méně inteligentnější, no nic ... :((

[quote]Jak už jsem řek, nikomu nic nenutím.[/quote]
Heleď se fešáku, tady není žádný inzertní oddělení reklamy, máš to napsaný všudemožně na tomto serveru, na nějaký Tvoje bláboly o DVB-T tecnologii ti se*re bílej tesák, jednou sou tu pravidla tak se jich drž. To by se ti líbilo bezpracně okrádat lidi a ještě mít zdarnma reklamu že jo ??? Tak na to zapomeň, jesli nechceš makat se svým vzděláním a chceš se zabývat prostým vexlem tak si zaplať.
Jenom si představ jak by to tady vypadalo kdyby si sem dal reklamu každej, to bys s tím předraženým haraburdím byl v pěkný prde*li. :(( :(( :((
Pitomec (10211)|5.8.2004 20:00
Ač není DVB-T zrovna moje hobby, tak se musí uznat, že ceny zase nemá autor příspěvku nijak šílený (oproti třeba tomuto: http://home.tiscali.cz/datacomp/start.htm)
ViKinG (793)|5.8.2004 20:19
Bullback: o můj volnej čas se nestarej, do toho ti nic neni... na svoje příspěvky se dívám často a někdy ani nevěřím že jsem je psal já... na druhé straně se snažím aby bláboly zůstaly výhradně v Pokecu(což se ne vždy podaří).
Ale když si vycucáš z prstu zbrusu novej trestnej čin a ještě si za něj dosadíš takovouhle nesmyslnou pálku tak se nediv, že si z tebe budou ostatní dělat srandu. Ne nadarmo se říká "drž se ševče svého kopyta", ale čeho se přidržíš ty, to je záhada :-) :BB: .
Radeq (277)|5.8.2004 22:40
Bullback: Aha, tak že by přecejen za a.) bylo správně? :-)
Btw. co se týče pravidel, o inzerci či reklamě jsem tam, ať čtu jak čtu, nic nenašel, zato jsem tam našel:
Zdržte se vulgárních výrazů a nechte si je k jiné příležitosti.
Takže se prober, a jestli se chceš jen hádat, do diskusního fóra nechoď. Diskuse totiž není hádka, ale chápu, že asi nebude tak jednoduchý ti to vysvětlit (pokud ti to nevysvětlili do 5 let rodiče, teď když už bohužel umíš i psát a částečně i číst je na to pozdě), takže v rámci dalšího bodu pravidel už fakt dál nereaguju ať si tady nadáváš na co chceš. Howgh. :-I
pikousik (45)|5.8.2004 23:14
ViKinG> Hodně lidí tu na fóru si nahrávali majora Zemana a určitě někteří jsou deformovaní jeho ideologií a právním prostředím. Za bezpracný zisk, obohacení na úkor pracujících a za spekulaci je těch 8 let ještě málo. V 31 dílu MZ by to určitě bylo 15 let v Jáchymově.
Proto mě dost se*ou dramaturgové v ČT1 a v Primě, že znovu vytáhli takové pokřiveniny jako je MZ a pak se divíme, že ti jednodušší spoluobčané si to berou jako současnou realitu. Stejně tak vysílání pro naše děti, kde se to hemží oslovením "soudruhu učiteli", "pionýre" (nějaká kravina ze včerejška).

Radeq> Nenech se odradit, jseš skutečně jedinej, co soustředil informace o přijímačích TV terrestrial. Připomíná mi to stránky Neffa o foťácích. Ale myslím, že to pro tebe bude jen dost práce, nezaplacené marží z prodeje přístrojů. Asi těžko budeš konkurovat velkým firmám co to kupují na vagony s příslušnou slevou - viz asi nejprodávanější Hauppauge DEC 2000t u Alzasoftu. Předpokládám, že každý využije tvé informace, vybere si přístroj a ve vyhledávači si najde levnější firmu. Ale i tak ti přeju úspěch. Ty stránky jsou dost dobrý.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
Pitomec (10211)|6.8.2004 04:36
Majora Zemana nech na pokoji, protože o tý době víš velký hovno a seš akorát masírovanej nějakou Havlovsko-Rumlovskou klikou, která si hraje na třetí odboj a ve skutečnosti je to akorát banda konfidentů... :-k
Radeq (277)|6.8.2004 08:04
Pikousik: Díky moc za podporu. Kdyby ty moje 3 stovky za doménu, který se mi btw. už několikrát vrátily, + moje práce na stránkách, která mě fakt dost baví (jen škoda, že není víc času), přispěly jen k tomu, aby prodejci nenabízeli DVB-T věci s 50-100% marží (a i takový případy jsem viděl), budu fakt hodně spokojenej.
S molochama typu Alzasoft, který maj domluvený jiný nákupní ceny než běžnej smrtelník (a můžou bejt teda levnější i kdybych měl marže 0%) pochopitelně závodit nemůžu a nehodlám.
Možná jsem idealista, ale věřím, že se občas najde někdo, kdo bude chtít kromě zboží i radu, osobní zkušenost či konzultaci (jasně, to asi nebude případ lidí z tohohle fóra). Díky úzký specializaci, kterou si dneska málokdo může dovolit, jsem totiž dostatečně "in" (otestoval jsem osobně zatím cca 10-15 přístrojů), což je super, prostě mě to baví, ale jak už mi radil Bullback, chci se se svým vzděláním živit něčím jiným a ne kšeftem, což taky dělám, jak jsem taky napsal (a jak Bullback zapomněl přečíst).
Btw. DEC-2000T je hodně prodejnej mezi počítačovou veřejností u počítačových prodejců. Drtivou většinu mýho sortimentu tvoří set-top boxy, tj. obyč. "krabičky" k televizi, který jsem nikde levnějc nenašel. Pokud vy jo, díky za informaci, aspoň se ten trh konečně trochu rozhýbe :BB: .
Atkins (447)|6.8.2004 08:47
Myslim, ze to je velice dobry pocin, treba ve srovnani s "Digitaltv.cz", jen tak dal a vydrzet. Zda se mi, ze jsem na strankach nezaregistroval produkty Technotrend. :-)
Anonymous (825)|6.8.2004 13:58
[quote=ViKinG]Bullback: o můj volnej čas se nestarej, do toho ti nic neni... na svoje příspěvky se dívám často a někdy ani nevěřím že jsem je psal já... na druhé straně se snažím aby bláboly zůstaly výhradně v Pokecu(což se ne vždy podaří).
Ale když si vycucáš z prstu zbrusu novej trestnej čin a ještě si za něj dosadíš takovouhle nesmyslnou pálku tak se nediv, že si z tebe budou ostatní dělat srandu. Ne nadarmo se říká "drž se ševče svého kopyta", ale čeho se přidržíš ty, to je záhada :-) :BB: .[/quote]

Víš jak se liší myšlení dětí do 3let a od 3let a myšlení od opicí ??? Předevčírem dávali tuším na ČT dokument o tom kde bude 1 "figurka" hledat kuličku když 2 "figurka" kuličku přemístí z košíku do krabičky na což se plali testovaných... A proč Ti to píšu, no raději bys měl rozdávat rady na lopuchu :((

Radeq: Hádat se nechci akorát si myslým žes jako drzej Rus který postaví bez povolení barák a pak na sebe váže klady aby ho nemusel dle zákona zbourat, a to se mě nelíbí ...
A ty kecy o technologii mě jenom utvrzují že ti o ní asi nejde, protože to co je teď DVB-T je jedna velká sra*čka který by nemohl snad fandit i ožralej Spejbl s Hurvínkem :-((( :-(((

pikousik: \/ \/ \/ , to snad ani nejde komentovat ten Tvůj příspěvek ...
Radeq (277)|6.8.2004 15:07
[quote=Bullback]...to co je teď DVB-T je jedna velká sra*čka...[/quote]
No, konečně zase faktická poznámka. :-)
Nicméně i tady si dovolím nesouhlasit. Systém kódování DVB-T (COFDM) mi přijde hodně dobrej až dokonalej, a využívá maximálně šířky pásma. Že do jednoho multipexu někdo narve 5 TV kanálů a 4 rádia je věc jiná, a doufám, že až bude dost UHF kanálů zbylých po odehnijícím analogu, bude moct mít multiplex 3 TV kanály a bude to absolutně v pohodě. Čili, je to jen a pouze věc použitého bitratu. DVB-T technologie (nebo systém či standard, když ti to slovo tak vadí) s tím nemá absolutně co dělat.
Btw. i když bitrate např. u Óčka je fakt zoufale nízkej, stejně obdivuju, že s 1,5-2,5 Mb/s (víc to fakt nemá) může bejt MPEG-2 s rozlišením 704x576 ještě takhle (jakž takž) koukatelnej. Poměr kvality ku bitratu je určitě lepší než u toho nejskvělejšího "home made" DVD z analogu. Pokud to zvednou (a podle mě v ostrym provozu musej, jinak jim to lidi hoděj na hlavu), jsem jedině pro. Zatím je to dobrý jen tam, kde je špatnej analog nebo předražená kabelovka, a těch míst je dost (a díky UPC čím dál víc :-D ).
Anonymous (825)|6.8.2004 15:21
[quote=Radeq]Pokud to zvednou (a podle mě v ostrym provozu musej, jinak jim to lidi hoděj na hlavu), jsem jedině pro.[/quote]

Ale nehoděj, budou rádi že něco vůbec vysílají, hodně lidí zapne bednu a čučí co dávaj, programy nevyhledávají a kvalitu nezkoumají. Podle mě aby byl kvalitní digitální příjem by musel být i dobrý tok (i 8Mb koskatí, viz analog či satelit) a ještě signál několikrát proložený kvůli výpadkům, jinak ve městech to bude "koskatice" né z důvodů toku ale z důvodů výpadku signálu. :((

Jsem rád že chytnu TV PRAHA a TV PRIMA analogově tj. v té nejvyšší kvalitě, bohužel tohle ale dlouho nevydrží, ale uvidíme, hodil sem flintu do žita, DEC 2000 sem prodal. :OO
pikousik (45)|6.8.2004 20:22
Radeq, Bullback>

TV terrestrial je určitě budoucnost pozemního vysílání (málo kanálů, hodně zájemců). Současné vysílání u všech tří providerů je zkušební a dělají s tím někdy psí kusy. Myslím, že na průměrném bitrate moc nezáleží, je obdobné jako u většiny satelitů, ale důležitý je rozsah variabilního btr. Pokud Óčko je v rozsahu 1500-2200, pak rychlejší scéna omezená na 2200 Mbps bude kostičkovat. Pokud bude rozsah VBR 1200-4500 jako MTVcentral, už je to o něčem jiném. Snad na to do oficiálního zahájení terr.vysílání taky přijdou.

Diskuze zda analog nebo digitál je naprosto irelevantní. Analog je už teď mrtvola - viz satelity, kamery, studia. Mám zkušenosti, že i při přímé viditelnosti na vysílač v ideální poloze (Letná > Žižkov) zadním odrazem tam vždycky nějaký duch byl. Stejně tak v případě kabelové televize UPC. Někde na trase se vždycky něco rušivého nachytalo. Po zapojení Humaxu s CzechLinkem jsem nestačil zírat na DVD kvalitu cz vysílání. Takže už nikdy analog.

Terrestrial TV mě taky trochu zklamalo, ale asi to je těmi experimenty na vysílači a nedostatečnou chybovou korekcí při výpadcích signálu. Kromě Óčka jsou ostatní stanice zhruba na úrovni komerčních satelitních stanic, (kvalita se posuzuje na reklamách, ne na filmech z archivu). ale i přes tyto drobné nedostatky je terrestriál přínos pro lokality s nízkým analog signálem.

Můj případ: už jsem mimo Prahu (zaplaťpánbů), kde je analog jen ČT1, zaduchovaná Nova, rozpadlá a nekoukatelná Prima a žádná ČT2. Vše nastavováno specializ.firmou. A kupodivu DEC 2000t z odrazů 25 kanálu (Cukrák za kopcem 20km), vydoluje celý multiplex (karta Technotrend PC Line Budget T zde totálně zklamala). Výpadky tak 1x za hodinu na zlomek vteřiny. Kamarád na kopci (vidí Cukrák) si terrestrial nemůže vynachválit (Humax a Huth). A protože lidi nemají většinou ani ponětí o antenním systému pro I, III, IV a V pásmo, chytají to na jednu univerzální anténu. Jak pak vypadá Nova, Prima a slabá ČT2 si dovedete představit. Pro ně je potom terrestrial vysvobození. Nevýhoda: co TV to set-top-box.

Takže, když už někdy "čumím" na TV (nebo rodina), tak na terrestriál, když už někdy/málokdy chci něco nahrát, tak z CzechLinku s dat.tokem 8 Mbps (karta Technotrend PC Line premium S) a šup s tím do DivXu a aby se rodina nehádala, je u TV i Hauppauge DEC 3000s s kartou UPC.

Zdravím kamaráda Bullbacka.
Hrozně rád čtu tvoje příspěvky. Kdybys tu nebyl, asi bych sem nelez. Byla by tu nuda.


Pikousík :-)- :-)- :-)-
Anonymous (825)|6.8.2004 20:35
pikousik: Pozemní digitální vysílání by ale mělo být v lepší kvalitě než koskatící satelit.
Nevím jak kdo ale já mám větší nároky než natáhnout něco ze satelitu a ještě to frknout do DivX. \/ \/ \/
Jenomže kdo chtěl tak si u analogu anténu opatřil nebo zbudoval a žádný duchy tam neměl (nebo zanedbatelný). Takže pro toho kdo měl za TV 50cm drátu je sice DVB-T lepším řešením ale kdo jel na analog se suprovou anténou je to DVB-t hrůza :-k :-k :-k
[quote]Hrozně rád čtu tvoje příspěvky.[/quote]
Tak to mě těší :-E :-E :-E
ViKinG (793)|7.8.2004 10:47
Bullback: je dobře že sleduješ na ČT dokumenty, získané poznatky se ti budou určitě hodit :-) . V jednom s tebou musim souhlasit kvalita DVB-T programů by neměla jít pod 7-8.000 (tedy cca jako Czechlink) což nebude a můžeme se jen modlit aby někoho nenapadlo že 2.500 stačí. Pokud bude 4-6.000 tak to bude 85% uživatelů stačit a to asi zvítězí. Ještě horší varianta je že narvou co nejvíc programů a bude to UPC kvalita...
Boj analog vs digital je v TV vysílání už dávno rozhodnut.
Anonymous (825)|8.8.2004 17:04
[quote=ViKinG]Bullback: je dobře že sleduješ na ČT dokumenty, získané poznatky se ti budou určitě hodit :-) . V jednom s tebou musim souhlasit kvalita DVB-T programů by neměla jít pod 7-8.000 (tedy cca jako Czechlink) což nebude a můžeme se jen modlit aby někoho nenapadlo že 2.500 stačí. Pokud bude 4-6.000 tak to bude 85% uživatelů stačit a to asi zvítězí. Ještě horší varianta je že narvou co nejvíc programů a bude to UPC kvalita...
Boj analog vs digital je v TV vysílání už dávno rozhodnut.[/quote]

7-8Mb je málo, hlavně pro sportovní přenosy a hudební prokládané klipy, to je tak na starší progressive filmy, bohužel, a o nějakých 2-3Mb nebo 4,5, to je sra*čka hotová.
Boj o digitál je rozhodnutý, záleží ale kolik desítek let ještě analog pojede, dále a co je nejhorší že práce v televizích bude jedna veliká MPEG koskatící oplzlina takže ten analog bude stejně k hovnu.
DVB-C by měl být ještě lepší než DVB-T, no to by mě muselo být tak 15 abych tomu najivně věřil :-E :-E :-E
Radeq (277)|9.8.2004 18:43
[quote=Atkins]Zda se mi, ze jsem na strankach nezaregistroval produkty Technotrend. :-)[/quote]
A asi ani nezaregistrujes. Technotrend uz zadne finalni vyrobky nedela (alespon tolik z odpovedi na poptavku). Jejich technologii uz dlouho pouziva Hauppauge a dalsi finalni vyrobci (lepe receno pripevnovaci znackovych nalepek :-)).
pikousik (45)|14.8.2004 23:04
Bullback, ViKinG >>

Někde jsem čet´, že oficiální vysílání bude zahájeno 2006 a analog ukončen postupně do 2015. A taky že průměrný bitrate se o moc zvyšovat nebude, ale zvětší se rozsah VBR (1600-3800 Mbps).

Myslím, že kromě Německa, Anglie a ČR se v Evropě terrestriál TV nikde ani nezkouší. Proč tedy u nás?

Určitě je všechno jen komerční záležitost. Málo vysílačů, hodně zájemců. Ale nacpat do multiplexu 5 TV a 4 rádia na úkor kvality ..... Kdyby zachovali dat.tok CzechLinku, stejně by měli 3x tolik kanálů (vysílačů) než dnes a tolik těch zájemců v příštích 20 letech ani mít nebudou.

Takže zakopanej pes je asi někde jinde. Kromě CzechLinku (možná i SlovakLink) jsem nenašel na satelitu vysílání přes 4000 Mbps.
Kdo se chce dívat na dobrou home-kvalitu, dívá se na sat, ale kdo chce kvalitu profi, musí si koupit předražené DVD. Takže terrestrial bude jen obdobou satelitu.

Myslím, že teď po vstupu do Unie se brzy CzechLink srovná s ostatními satelity a půjčovny DVD se nějak omezí nebo zavřou. Vidím to dost černě.


Pikousík :-? :-? :-?
ViKinG (793)|15.8.2004 00:47
pikousik: "Myslím, že teď po vstupu do Unie se brzy CzechLink srovná s ostatními satelity a půjčovny DVD se nějak omezí nebo zavřou. Vidím to dost černě."
Nebuď paranoidní... půjčovny DVD jsou zdrojem příjmů pro nadnárodní filmové společnosti a ty o své zdroje přicházejí jen velmi nerady.
A Czechlink zároveň zajišťuje satelitní distribuci televizních i rozhlasových programů na terestriální vysílače a do kabelových rozvodů na území České republiky a na Slovensku takže s tím snad zatím nebudou nic dělat.
clee (6592)|15.8.2004 00:51
neee vuubec, kvalitu budou snizovat postupne aby si lidi niceho jako nevsimli a haleluja za deset let budem civet na maglajz na 1200kbit
Radeq (277)|15.8.2004 09:40
[quote=pikousik]Myslím, že kromě Německa, Anglie a ČR se v Evropě terrestriál TV nikde ani nezkouší. ...[/quote]
To teda myslíš špatně :-) . DVB-T už se testuje prakticky po celé Evropě (z našich sousedů v Polsku a Rakousku) a naostro už jede mimo jiné v Itálii (tam dokonce cenu přijímačů dotuje stát), Španělsku, Švédsku, Finsku.
Jinak ale bohužel souhlasím s tím, že rvát do multiplexu maximum kanálů je úplná zbytečnost. Btw. při těch třech kanálech na multiplex by programů mohlo být dokonce i víc než 3x tolik, protože digitál může vysílat na jedné frekvenci i z několika vysílačů aniž by se vzájemně rušily (viz pražský model CDG).
Anonymous (825)|15.8.2004 16:10
[quote=clee]neee vuubec, kvalitu budou snizovat postupne aby si lidi niceho jako nevsimli a haleluja za deset let budem civet na maglajz na 1200kbit[/quote]

Mě už ten maglajz na 1200 připadá někdy teď ... :(( :(( :((
clee (6592)|15.8.2004 16:45


:-(((
Pitomec (10211)|16.8.2004 07:19
[quote=ViKinG]Czechlink zároveň zajišťuje satelitní distribuci televizních i rozhlasových programů na terestriální vysílače a do kabelových rozvodů na území České republiky a na Slovensku takže s tím snad zatím nebudou nic dělat.[/quote]

Bohužel nějaký "chytrý hlavy" přišly na to, že je lepší prokrmovat ČRa, takže po vzoru NOVY bude primární distribuce přes ATM (=MPEG-2 distribuční trasa, ale terestriální cestou - NOVA jede na 6.000kb/s) a CZECHLINK zůstane jako záložní spoj (=tím pádem je jasný, že po nějaké době klesne bitrate, protože u zálohy se s tím nikdo párat nebude - nebo rovnou zmizí celý CL a ČRa nabídnou jiné, nepochybně "výhodnější" řešení)... :-k :-k :-k
ViKinG (793)|16.8.2004 12:34
Pitomec: byl bych raději kdyby ses mýlil ale je pravda že je to záložní spoj. A bohužel se u nás na kvalitu moc nehraje a CL jako "poměrně kvalitní vysílání" by byl po uvedení DVB-T do ostrého provozu dost přísným měřítkem kde by bylo možno srovnat rozdíl mezi 3-4.000 a 7-8.000 což je při srovnatelně kvalitním encodingu velmi znatelné.
A dutejch hlav je u nás tolik, že bysme je mohli vyvážet... :-)
clee: a to je co za "kvalitní" interlaced legovideo???
Anonymous (825)|16.8.2004 13:46


Kdo DVB-t nezná tak si bude myslet že jde o DivX ale v tomto obrázku je prolínačka nejmodernějšího systému který byl zamontován do encoderu aby kvalita byla lepší při menších tocích, hold někdo měl provizi ze drahého krámu, tak neber od podvodníka když to není z mejch, žejo ...

Takovouhle hrůzu nevytvořím ani na tom nejblbějšim MPEG-2 SW encoderu z těch co je zdarma na netu (při stejným datovým toku) :(( :(( :((
Anonymous (825)|16.8.2004 14:12
ViKinG: To je clip kapely ACDC, cožpak to není poznat ???
ViKinG (793)|16.8.2004 15:40
Bullback: si stačil napsat odpověď dřív než jsem svuj příspěvek smáznul... a to sem to udělal hned :-)
clee (6592)|16.8.2004 16:06
viking: nevim, nakej dokument z discovery (chvili mi trvalo nez sem rozlustil logo), je to normalne tiply z UPC, poslal mi to kamos, kdyz sem si stezoval na kvalitu DVB-T