Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HVX 200

yozefb (684)|29.3.2006 00:57
Tak panove, co poviete na toto ? :OO

http://10framehandles.com/movies/bgundu_breakfast.mov

vyhadzujte kamery, setrite na HD !


:-!!! :-!!! :-!!!
stayman (12393)|29.3.2006 01:03
skor setrite na P2 :-E :-E :-E
stratos_tvf (164)|29.3.2006 09:17
yozefb : Takyto zaznam ta bude stat viac ako na filmovy pas :-E a ten je akosi stale lepsej kvality ako kazde HD, ktore sa mu stale iba snazi priblizit :-I
Nekompromisne riesenie HD od Panasonicu HVX200 dopadne tak,ze ho rychlo nahradia tymto


Aj tak by ma zaujimalo ci si uz niekto na svete tu HVH200 aj kupil,alebo tych par videi na webe je iba od recenzentov ,co ju mali na chvilu pozicanu aj kufrom plnym P2 kariet :-D
Ale na druhej strane sa tato kamera vzhladom ku kapacite zaznamu vyborne hodi prave na par sekundove webove prezentacie :-E :-E :-E :-!!! :-!!! :-!!!
stratos_tvf (164)|29.3.2006 09:33
clee : no toto :-E
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 10:05
1. To male leskle cudo je prototyp lacnej HD kamery pre spotrebitelov a mozno ani neuzrie svetlo sveta. Zastupca Panasonic (zrejme nemeckeho povodu) to vytiahol z vrecka na vystave v Rime a netusil, co s tym bude Panasonic robit dalej.

2. HVX sa predava velmi dobre a kupuju si ju profesionalni kameramani a filmari. PAL verzia sa prave zacina predavat v Europe.

3. P2 su drahe, ale ak ide o seriozne HD video, kvalita HDV nestaci a tak zostava bud priamy digitalny vystup z Canon H1 alebo DVCProHD z HVX. Celkovo cena P2 pekne klesa a kapacita sa zvysuje.

4. Pre porovnanie HDV z JVC a DVCProHD si pozrite obrazky z http://www.dvxuser.com/V6/showpost.php?p=481873&postcount=72
stratos_tvf (164)|29.3.2006 10:20
Ladis : Kvalita zaznamu je sice lepsia ako HDV ,ale kolko je v tejto diskusii profesialnych filmarov :-?
A profi filmar ma aj lepsie kamery na HD zaznam ako rucku s 1/3CCD a pevnym sklom.
Ked u niekoho cena nerozhoduje tak uz toci v HD na lepsie kamery ako HVX200 !
A kto pozera na pomer cena-vykon,pre toho ma HVX200 stale viacej minusov ako plusov ( ale cas ukaze )

Ked clovek vie tocit ,tak spravi zaujimave dielo aj s FX1 !
Pozri nieco od Kravy alebo toto :
http://www.fettesbrot.de/downloads/Emanuela.mov
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 10:29
stratos: a pozrel si si tie obrazky z JVC vobec? Ved HDV je nepouzitelne pre seriozne video.
Ak chces tocit svoje decka ako sa hraju na pieskovisku, tak kludne mozes na HDV, ale nikam inam do biznisu s tym nechod.
Inac - pre slovenskych filmarov je dobra aj Z1 - nedavno som videl, ze sa s nou prave nataca nejaky novy film. A to Z1 ma iba nejaky pseudo progressive mod.
stayman (12393)|29.3.2006 10:47
Tak vidis :-D Inak Dost sumi v tme nie? Aspon na tomto
http://www.icexpo.com/JVCnDVX/HVX-Strip-2.JPG je viac sumu, ako u HD-100
http://www.icexpo.com/JVCnDVX/HD100-Strip-2.JPG
ale je prevda, ze ten z HVX obraz je plastickejsi a natural. :-D
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 10:49
Sum je podla mna v pohode. Stale stoji za to, ak si pozries na zvacseninu cerveneho napisu "ENEMIES" v lavej casti.
stratos_tvf (164)|29.3.2006 14:18
Ladis : Rozdiel v prospech HVX tam samozrejme je vidiet ,ale ked sa obrazky zacnu pohybovat tak to nie je take strasne !
V nasich krajoch zdy rozhoduje hlavne cena toho zaznamu :-I
Dobra kamera je pre mna taka ,aby sa snou dal natocit aj dokument aj klip aj svadba :-)-
Natocit s HVX200 napr. 10 hodin materialu pre nejaky dokument by bola financna sebevrazda :((
Archivacia origalneho zaznamu by tiez nebola v normalnej cenovej hladine.
Pitomec (10211)|29.3.2006 14:28
Nahodíš na tu kameru HDD záznam a není co řešit - aspoň nemusíš jak magor furt ojíždět mechaniku v kameře (viz HDV "zázrak", kde to jednou natočíš, podruhé přehraješ do PC, potřetí z PC zpátky na pásku a počtvrté když se chceš dívat 9-) ).
stratos_tvf (164)|29.3.2006 14:53
Ake jednoduche :-E
[quote]Nahodíš na tu kameru HDD záznam a není co řešit [/quote]
ad1.Firestore 100GB s podporou HVX200 sa este len zacne predavat !
ad2.Skor ako si nahodis HDD na kameru ,si nahod do kalkulacky cenu min.dvoch kusov Firestore a dalsieho obycajneho HDD na archivaciu \/
ad3. prestan snivat a mysli aj na cenu toho zaznamu !
Pitomec (10211)|29.3.2006 15:07
[quote=stratos]ad1.Firestore 100GB s podporou HVX200 sa este len zacne predavat !
ad2.Skor ako si nahodis HDD na kameru ,si nahod do kalkulacky cenu min.dvoch kusov Firestore a dalsieho obycajneho HDD na archivaciu \/
ad3. prestan snivat a mysli aj na cenu toho zaznamu ![/quote]
Máš to nějaký pomotaný v hlavě - ten záznam by už měl být k mání a nechápu k čemu potřebuješ 2 kusy? A archivaci si můžeš řešit obyčejným HDD za pár peněz (min. do doby, než bude něco jinýho, se to dá přežít - koneckonců HD asi nebudeš používat pro bezvýznamné projekty, ale naopak pro ty náročnější, kde už to holt něco stojí). Každopádně velký plus je v tom, že nešmirgluješ mechaniku, která u HDV kamer bude tak s životností sotva pár set hodin (protože kolečka z umělé hmoty a vůbec celkový provedení je lágric).
stratos_tvf (164)|29.3.2006 15:26
Pitomec : HD kameru si kameraman kupuje nato ,aby tocil do HD formatu a nie aby musel spekulovat ci si to moze dovolit alebo nie \/

[quote]koneckonců HD asi nebudeš používat pro bezvýznamné projekty[/quote]
Ked ma niekto doma HDTV tak si bude do HD samozrejme tocit aj svoje deti na dvore ,ako to robim ja :-E
A nie cakat kedy zavolaju s Hollywoodu :-E :-E :-E
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 15:29
Buducnost je v zazname na pamatovych kartach. Popri tom sa uzivia aj zaznamy na HDD a BluRay, ale pasky koncia.
Podla prvych dojmov s P2 sa nikomu ani naznamkom nechce vracat k paske. Predstavte si napr. okamzite nahravanie po stlaceni Record. Alebo nahravanie so (myslim) stvorsekundovym bufferom - dokaze zapisat na kartu aj dej 4 sekundy pred stlacenim Record. Prenos do PC cezkopirovanie suborov s ovela vacsou rychlostou atd.
Ano - je to este drahe, ale kvalita stoji za to. Casom pojdu ceny pekne dolu.
stratos_tvf (164)|29.3.2006 15:42
Ladis : Nech sa paci ! [quote]Ano - je to este drahe, ale kvalita stoji za to[/quote]
Sa divim,ze ju este nemas doma :-?
[quote]Casom pojdu ceny pekne dolu[/quote]
Casom nas zozeru cerviky v truhle !
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 15:43
Ja som zatial spokojny s mojou DVX a na nastupcu HVX uz tajne zacinam setrit :-)
stratos_tvf (164)|29.3.2006 15:46
Ladis : ... a uz sme doma v realite :BB:
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 15:51
To ze mam "iba" SD DVX ma byt akoze nedostatok?

A uz sme doma na freaku - stale tu dojdete k tomu, ze sa jeden chvali pred druhym. Normalnej diskusie je tu ako safranu.

Ked clovek chce upozornit na perspektivnu technologiu, ma smolu pretoze ... skoda reci.
Pitomec (10211)|29.3.2006 15:54
[quote=Ladis]Buducnost je v zazname na pamatovych kartach. Popri tom sa uzivia aj zaznamy na HDD a BluRay, ale pasky koncia.
Podla prvych dojmov s P2 sa nikomu ani naznamkom nechce vracat k paske. Predstavte si napr. okamzite nahravanie po stlaceni Record. Alebo nahravanie so (myslim) stvorsekundovym bufferom - dokaze zapisat na kartu aj dej 4 sekundy pred stlacenim Record. Prenos do PC cezkopirovanie suborov s ovela vacsou rychlostou atd.
Ano - je to este drahe, ale kvalita stoji za to. Casom pojdu ceny pekne dolu.[/quote]
Ač mám pásky rád, tak musím připustit, že diskový záznam má něco do sebe - třeba u sportovních utkání pro účely zpravodajství se běžně využívá disk, který zapisuje všechno a v okamžiku, kdy dojde k něčemu významnému (gól, bitka apod.), tak kameraman tuto událost přepíše z disku na pásek a pokračuje dál. Nebo to samozřejmě natočí na disk všechno a pak se archivuje na pásku jenom to podstatné.
clee (6592)|29.3.2006 15:58
akorat mam ten pocit ze hvx nema socket kam by se dal firestore zacvaknout jako to maj velky broadcastovy modely
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 16:09
Pekne riesenie je pripnutie zo spodnej strany ako to riesi CinePorter

http://www.spec-comm.com/cineporterdata.php
stratos_tvf (164)|29.3.2006 16:11
Ladis : [quote]To ze mam "iba" SD DVX ma byt akoze nedostatok?[/quote]
To je prave tvoja vyhoda ,lebo mozes tocit a nepozerat na cas kolko minut si este mozes dovolit nahrat !
[quote]Ked clovek chce upozornit na perspektivnu technologiu, ma smolu pretoze ... skoda reci.[/quote]
Ked chces upozornovat na novu technologiu, tak si objektivne priznaj aj jej nedostatky a cenovu nepristupnost pre bezne videostudio !
[quote]Podla prvych dojmov s P2 sa nikomu ani naznamkom nechce vracat k paske[/quote]
To si opisal s reklamneho letaku Panasonic :-E
Na HVX200 tu predsa nemusis nikoho upozornovat.
Nie je to ziadna novinka, iba sa akosi nevie presadit !
Ked si ju niekto s fora kupi a natoci snou par akcii v HD formate,
potom nech napise svoje za a proti !
Ked ta HVX200 tak nadchla,mozes to byt prave ty co sa podeli o realne skusenosti 8-)
Ladis_tvf (118)|29.3.2006 16:13
Skoda reci
yozefb (684)|29.3.2006 16:56
stratos

no bratu, keby si cital pozorne :-R tak vies, ze HVX len teraz vysla v PAL verzii, tak ako mozes pisat, ze je davno na trhu ? to potom tvoja Z1 ma 100 rokov :-D
clee (6592)|29.3.2006 17:50
[quote=Ladis]Pekne riesenie je pripnutie zo spodnej strany ako to riesi CinePorter

http://www.spec-comm.com/cineporterdata.php[/quote]

to vypada skvele, jen tam nikde nepisou hmotnost, ale podle toho nakresu s hvx to nevypada moc velky
stratos_tvf (164)|29.3.2006 17:51
yozefb : Ved tu o nej vsetci pisu ,ako keby snou uz 100 rokov tocili :-E
To vies ,stara dobra Z1 je multiformatova takze satci prepnut s NTSC do PAL a tocime bez hranic :BB:
clee (6592)|29.3.2006 17:55
jen jestli ti nerobi nakej pulldown z ntsc, u japoncu bych se ani nedivil :-E
stratos_tvf (164)|29.3.2006 18:05
clee : u japoncu to zacina aj konci :-E