Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe premiere Pro 7.0 mi nenajde napalovacku

DUMBO (34)|26.3.2006 18:20
Prosim o radu odbornikov :-((

Ked dostriham v Adobe premiere Pro 7.0 a chcem to napalit v tomto programe postupom: (subor/export/export to DVD) tak mi tam jednoducho nenajde DVD napalovacku (TEAC DV-W516GB) a nenajde mi ju ani v Adobe Encore DVD 1.5. (tam si pomozem jedine vytvorenim obrazu DVD). Exportovanie 3 hod. DV zaznamu mi trva 10 hod. cez Adobe media encoder. Ako by som mal teda vytvorit vlastne DVD aby som nezabil pol dna?
:-?

Pre info pouzivam: os: Win XP Prof. x64 edition, HDD: SATA 2x300 GB, RAM: 2x1 GB, NIVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB). IP-4- (3.0 GHz)
TomV (109)|26.3.2006 18:59
[quote=DUMBO]Exportovanie 3 hod. DV zaznamu mi trva 10 hod. cez Adobe media encoder. [/quote]
A co se ti na tom nezdá ? Já mám taky 3 GHz Pentium a časy komprese mám cca stejný (MainConcept MPEG2 enkodér z Vegas, nebo Canopus ProCoder 2, 2-pass VBR asi 12 hodin, 3h 30min DV). Tři hodiny je strašně moc, je jasný, že to poběží dlouho. Pusť to přes noc, já to tak taky dělám.
Modena (1706)|26.3.2006 19:52
[quote=DUMBO]Prosim o radu odbornikov :-((

Ked dostriham v Adobe premiere Pro 7.0 a chcem to napalit v tomto programe postupom: (subor/export/export to DVD) tak mi tam jednoducho nenajde DVD napalovacku (TEAC DV-W516GB) a nenajde mi ju ani v Adobe Encore DVD 1.5. (tam si pomozem jedine vytvorenim obrazu DVD). Exportovanie 3 hod. DV zaznamu mi trva 10 hod. cez Adobe media encoder. Ako by som mal teda vytvorit vlastne DVD aby som nezabil pol dna?
:-?

Pre info pouzivam: os: Win XP Prof. x64 edition, HDD: SATA 2x300 GB, RAM: 2x1 GB, NIVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB). IP-4- (3.0 GHz)[/quote]

:-D Tak tříhodinovej DV jsem ještě neexportoval . . . . :-D
Dělám hlavně rodinné filmečky a pár kšeftíků pro známé, tzn. již jsem 3hodinový záznam stříhal, ale vždy z toho takňák :-E nebylo víc, než hoďka a půl ! A pánbůh chraň všechny diváky před 3hod. produkcí homevidea ! :-R :-E :-E

Export hodinového DV do m2v v ProCoderu i MaiConceptu mi trvá podle použitých effects, stíraček, TGA a image sequences z AE cca od 3 do 4hod na IP 3.76GHz v HT s 2GB RAM ! Na CCE o hoďku míň i s více průchody na CBR ! Při renderování zvládám i export audia extra do DD a případně ještě dts v Minnetonka SurCode po úpravě v Audition a stíhám připravit i *.psd pod menu ve Photoshopu (většinou ale řeším už před renderem hlavního videodílka extra videosekvencí jako podklad do Encore) !
Za cca 6 hodin je vymalováno i se smažením !

Podstatnější čas mi zabere vlastní střih - loňskou dovolenou jsem např. dodělal před 14dny a jak tak na to koukám, klidně bych to semotamo i předělal . . . :-E 9-)
Toť můj věčný problém - po pár hodinách střihu se ze mne postupně stává schizofrénní rozervanec s mnoha nápady a všechny předchozí připravené umělecké záměry a scénáře jdou do kelu ! Čas renderu není můj gruntovní problém . . . \/ :-E
chafer (10)|26.3.2006 20:54
Modena: zajímavé, taky jsem právě dodělal video z loňské letní dovolené 8-)
už jsem se na to ptal v jiném tématu, ale... jak nastavit Procoder (nebo Encore) tak, aby se v Encore netranskodoval m2v? Zatím jsem to udělal s tím transcode, ale určitě to není to pravé ořechové
TomV (109)|26.3.2006 20:58
[quote=chafer]už jsem se na to ptal v jiném tématu, ale... jak nastavit Procoder (nebo Encore) tak, aby se v Encore netranskodoval m2v? Zatím jsem to udělal s tím transcode, ale určitě to není to pravé ořechové[/quote]
Já teda pracuju s Architectem, takže Encore moc neznám, ale teoreticky ti to m2v video zřejmě nesplňuje kritéria, která na něj Encore klade. Buď je moc velký (m2v nemá zvuk, takže ten ti Encore musí zkomprimovat, pokud mu ho dáš zvlášť) a nevejde se to na DVD, nebo má ten soubor jiné parametry, než je nastavení projektu... Toť můj odhad.
Modena (1706)|26.3.2006 20:59
[quote=chafer]Modena: zajímavé, taky jsem právě dodělal video z loňské letní dovolené 8-)
už jsem se na to ptal v jiném tématu, ale... jak nastavit Procoder (nebo Encore) tak, aby se v Encore netranskodoval m2v? Zatím jsem to udělal s tím transcode, ale určitě to není to pravé ořechové[/quote]
A já jsem Ti neodpovídal :
File /Transcode/Transcode Settings/Don´t Transcode
? ? ? :-?
Edit : Neodpovídal ! :-R :-I
Co děláš špatně ? Musíš si totiž nejprve to video buď v Timeline, nebo lépe v okně Project označit myšákem - jak má chudák Encore pak vědět, co že to nechceš transkódovat ? :-D :BB:
chafer (10)|26.3.2006 21:06
neodpovídal :-) nicméně tuhle radu jsem již zaregistroval, ale: tahle možnost nejde zvolit :-( (jde vybrat všechno kromě dont transcode)
velikostí to také nebude (m2v má cca 800MB), zkoušel jsem v Procoderu i různý bitrate 7Mbps, 6,5Mbps) určitě to bude nějaká trivialita, kterou jsem přehlédl :-(

v okně project kliknu pravym tlacitkem na ten m2v a pak vybiram z menu, to by snad melo byt stejne jako pres file - transcode ...
Modena (1706)|26.3.2006 21:31
[quote=chafer]neodpovídal :-) nicméně tuhle radu jsem již zaregistroval, ale: tahle možnost nejde zvolit :-( (jde vybrat všechno kromě dont transcode)
velikostí to také nebude (m2v má cca 800MB), zkoušel jsem v Procoderu i různý bitrate 7Mbps, 6,5Mbps) určitě to bude nějaká trivialita, kterou jsem přehlédl :-([/quote]
Ještě mě napadlo - projekt musí být nastaven stejně, jako byl ve stř.softu (PremierePro ? :-? ), tzn. žádný NTSC/PAL, 16:9/4:3, interlaced/deinterlaced atd. \/
chafer (10)|26.3.2006 21:35
ááá, že by přihořívalo?
ano, střih v Premiere Pro, nastavení v PP zjistím a co tedy nastavit v Encore?
co myslíš tím "žádný NTSC/PAL, 16:9/4:3, interlaced/deinterlaced"?
určitě mám v obou PAL 4:3, co dalšího se ještě musí nastavit?
Jops (17)|11.4.2006 13:20
[quote]
Podstatnější čas mi zabere vlastní střih - loňskou dovolenou jsem např. dodělal před 14dny a jak tak na to koukám, klidně bych to semotamo i předělal . . . :-E 9-)
Toť můj věčný problém - po pár hodinách střihu se ze mne postupně stává schizofrénní rozervanec s mnoha nápady a všechny předchozí připravené umělecké záměry a scénáře jdou do kelu ! Čas renderu není můj gruntovní problém . . . \/ :-E[/quote]

Hehe, koukam, ze ses stejnej pripad jako ja :)

Minulou dovolenou striham este ted :) ale uz se blizim do finale :) a je to jak rikas ty, kdyz si myslim, ze uz je to good, tak me neco napadne, tak to zacnu prekopavat a pak bum bac a zjistuju, ze jedu odznova...


ale este horsi to je, kdyz se pustim do delani jakehokoliv loga v After Effect, to je smazanejch projektu, to by jeden blil. Clovek pri tom prijde na spoustu featrurek, o kterejch nemel ani tuseni a hned si rekne, ze tohle bych mel tam pouzit, a uz jedes... :-)
Modena (1706)|11.4.2006 14:37
Jops
No jo, no . . . Geniální umělci, jako jsme zřejmě my dva, ti to nemaj holt nikdy moc jednoduchý . . . :-E :-E :-E