Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 55

Téma: MPEG-2 (*.mpg-VBR) vs. DivX (2-pass)

Nováček Avatar uživatele fricoolinek
    Registrace
    Jul 2005

Kolikrát nižší bitrate můžeme dát u 2-pass DivXu, aby byl DivXový výstup přibližně stejně kvalitní jako MPEG-2kový (VBR) vstup ???

P.S.: Mám za to, že tak 2,5-3x může býz bitrate u DivXu nižší než u MPEGu-2 aniž by došlo k viditelné ztrátě kvality, může to tak být ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele kocourleo
    Registrace
    Dec 2007

Výstup bude vždy horší už z principu. Radši bych zkusil x264. Tam bys mohl dosáhnout slušné kvality při polovičním bitratu.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2005

fricoolinek
    v tve otazce vidim hacek ve slovnim spojeni "přibližně stejně kvalitní" - jde totiz o velmi subjetvni zalezitost, ktera je u kazdeho cloveka ruzna
    hodne zalezi na tom jake video je na vstupu (animovane, zasumele, prokladane apod.) - taky nepises jestli hodlas udelat resize nebo neco podobneho
    nejlip udelas kdyz si to odzkousis sam - to je proste fakt
    vim, ze tohle neni odpoved na tvou otazku, ale opravdu nejlepsi je si to sam vyzkouset

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od leo
    Výstup bude vždy horší už z principu. Radši bych zkusil x264. Tam bys mohl dosáhnout slušné kvality při polovičním bitratu.
    To je hrozny enkoder, kvalita a este aj spadava Ked uz musis, tak s poriadnym platenym MainConcept H.264Encoder alebo s Vegasom !!! \/

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

fricoolinek
    2,5 - 3x je moc. Spíš bych to viděl na 1,5 - 2x.

leo
    Z principu bude MPEG-4 vždy lepší než MPEG-2. MPEG-4 umí to samé co MPEG-2 a něco navíc, MPEG-4 AVC (H.264) umí zase ještě něco navíc než MPEG-4 ASP (DivX, XviD).

Při stejném vstupu a bitrate bude MPEG-4 vždy lepší než MPEG-2. - Tohle si zapamatuj.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Jasne, hlavne ked mas len ten Mpeg-2, bude dalsou kompresiou Mpeg-4 VZDY lepsi...

Registrace
    Mar 2004

StayMan by €RikŁ€
    Umíš číst?

Banned
    Registrace
    Feb 2007

vlada

Citace Původně odesláno od fricoolinek
    Kolikrát nižší bitrate můžeme dát u 2-pass DivXu, [color=red]aby byl DivXový výstup přibližně stejně kvalitní jako MPEG-2kový (VBR) vstup[/color] ???
    Ale zrejme Ty nie !!!! Takze zase pises od veci, ako vzdy \/

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Jasne, hlavne ked mas len ten Mpeg-2, bude dalsou kompresiou Mpeg-4 VZDY lepsi...
    Vlado samože myslel, že budeli nějaké nezávislé výchozí video(nař. DV, nebo i MPEG-2 a budu jej opět renderovat do MPEG-2, aby měl např. XviD stejnou startovací čáru), přece logicky(!) nebudu srovnávat dva kodeky tak, že ten druhý(např. XviD) udělám až ze zprezněného videa prvním kodekem (MPEG-2-kou)...

Akorát to Vlado nenapsal polopatisticky pro lopatáky

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od ODSakEda
    Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Vlado samože myslel, že budeli nějaké nezávislé výchozí video(nař. DV, nebo i MPEG-2 a budu jej opět renderovat do MPEG-2, aby měl např. XviD stejnou startovací čáru), přece logicky(!) nebudu srovnávat dva kodeky tak, že ten druhý(např. XviD) udělám až ze zprezněného videa prvním kodekem (MPEG-2-kou)...

Akorát to Vlado nenapsal polopatisticky pro lopatáky

viem velmi dobre co pisal, ale tebe to treba napisat nie cervenym ale hodit rovno pod nos, pretoze sa vlada vobec nedrzal dotazu, on ma totizto zdroj Mpeg2, ale to predsa ty si nemohol vediet vsak? \/

Je tu pravidelně Avatar uživatele kocourleo
    Registrace
    Dec 2007

"Výstup bude vždy horší už z principu" znamená, že pokud provedeš nové enkódování, tak výsledek (výstup v libovolném kodeku mpeg2, mpeg4 nebo h.264) bude horší než vstup (mpeg2). Druhá ztrátová komprese ti video nevylepší. Napsal jsem to, aby fricoolinek nežil v iluzi, že výstup od vstupu nepozná. Takže StayMan po pochopil dobře a Vlada má taky pravdu v použití modernějších kodeků (za předpokladu, že autor chce snížit bitrate), nevím proč se hádáte.

Registrace
    Mar 2004

leo
    Já jsem to blbě pochopil, myslel jsem, že porovnává MPEG-2 a MPEG-4 výstup. Záměna slov vstup-výstup.

Jen na okraj, u některých DVD jsem díky vhodným filtrům dosáhl toho, že rekomprimovaný video v MPEG-4 vypadá líp než originál. Takže to někdy lze, ale v principu máš samozřejmě pravdu.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Bullback
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od vlada
    Jen na okraj, u některých DVD jsem díky vhodným filtrům dosáhl toho, že rekomprimovaný video v MPEG-4 vypadá líp než originál. Takže to někdy lze, ale v principu máš samozřejmě pravdu.
    Při stejném vstupu a bitrate bude MPEG-4 vždy lepší než MPEG-2. - Tohle si zapamatuj.

Ty vole to sou kydy, šetři mě a ostatní Neřikají Ti doma že si měl bejt radějí "vědeckým pracovníkem přes hnůj" protože na ostatní práci tě je škoda ???

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Bullback Tak bacha "kámo"! Argumentuj a neplivej tady na osoby!

i když je 1. citace dle Tebe blábol, ale i dle mě né zcela! Jeli video (či audio) zašuměné, nekontrastní či naopak překontrastnělé (mimovypálených ploch) či barevně posunité, lze opravdu docílit šikovnými fitry vyčištění obrazu, ovšem pozornému diváku neunikne že zpravidla za cenu ostrosti (u audia výšek). To posouzení úspěšnosti je závislé na komplikovanosti filtru a subjektivního názoru pozorovatele a je tedy různé a diskutabilní samože a nelze takto jednoznačně takovou možnost zavrhnout.

2.citace je pravdivá a nechápu tedy proč si ji vůbec citoval nad posměšky a navíc s osobními výpady a ne na případnou nekvalitu videa?????????...

Tímto se ani tak nezastávám Vlada, jen mě štvou spíše ty tvoje "argumentace" a ještě k tomu v tomto případě z 50% mimo mísu!

Nováček Avatar uživatele fricoolinek
    Registrace
    Jul 2005

Dobře ale video v MPEG-4 nebude mít nikdy tak plynulý pohyb jako má MPEG-2, zkrátka pokud si nahrajme pořad snímaný klasickou TV kamerou a pustíme si jeho "empegčtyrkovou" nahrávku tak se nám pohyb nebude zdát zcela plynulý (či se nám bude zdát jakoby pomalejší), než kdyby jsem si pouštěli jeho nahrávku v MPEG-2... na vině he tuším to, že MPEG-4 neumí půlsnímky....

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. DivX & Womble MPEG Video Wizard
    Od rades v sekci Kodeky
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 07-09-2006, 09:59
  2. Mpeg 2 do DivX..............Program..
    Od parkan v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 07-03-2006, 14:57
  3. Rychla konverze MPEG-2 -> DivX (WMV9)
    Od Radeq v sekci Kodeky
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 03-12-2005, 17:35
  4. zubatý mpeg z divx v canopus procoder2
    Od pjotr v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 18-07-2005, 20:44
  5. automatizácia 2-pass DivX/XviD encoding
    Od hicsum v sekci Kodeky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-05-2005, 11:52