Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s MicroStar MS 580

nikos (71)|22.3.2006 08:47
Dobrý den,
pořídil jsem k notebooku tuner MicroStar Mega Sky 580, DVB-T, USB.
Připojil jsem přes redukci koax a ... nic. Bohužel se kanály nenaladily. Mám anténu připojenou celkem složitě, ale vzhledem k tomu, že analogová karta s ní běhá OK, tak jsem nečekal žádný problém. Mám na střeše (400m od žižkovského vysílače) pozemní anténu a parabolu sloučenou do jednoho kabelu, tím vedeno do bytu, tam rozdvojeno do dvou místností a v jedné ještě rozdvojeno do TV a PC. Netušítě, prosím, někdo, kde může být problém ?? Pokud připojím klasickou pokojovou anténu, je signál OK.
Děkuji, s úctou
nikos
nikos (71)|22.3.2006 08:49
Dobrý den,
prosím, poradí mi někdo alternativní soft pro MicroStar Mega Sky 580, DVB-T, USB. Na originálním mi neběží TXT a ovládání se mi nezdá úplně OK.
Děkuji, s úctou
nikos
Nasty_tvf (568)|22.3.2006 11:30
Mohl bys vyzkoušet nějaký ten oddělovač, třeba je podobný problém, který se tu řešil několikrát s AS2 -vadit může napájecí napětí nebo země
nikos (71)|22.3.2006 12:19
Kouknu do archivu.
Díky !
nikos
clee (6592)|22.3.2006 12:37
temata spojeny...
slo (227)|22.3.2006 13:44
[quote=nikos]Dobrý den,
pořídil jsem k notebooku tuner MicroStar Mega Sky 580, DVB-T, USB.
Připojil jsem přes redukci koax a ... nic. Bohužel se kanály nenaladily. Mám anténu připojenou celkem složitě, ale vzhledem k tomu, že analogová karta s ní běhá OK, tak jsem nečekal žádný problém. Mám na střeše (400m od žižkovského vysílače) pozemní anténu a parabolu sloučenou do jednoho kabelu, tím vedeno do bytu, tam rozdvojeno do dvou místností a v jedné ještě rozdvojeno do TV a PC. Netušítě, prosím, někdo, kde může být problém ?? Pokud připojím klasickou pokojovou anténu, je signál OK.
Děkuji, s úctou
nikos[/quote]Je to s podivem, ale nejlépe to chodí s přiloženou miniaturní anténkou. Při ladění použij normu "Germany" a anténku nezapomeň vystrčit z okna směrem k vysílači. Nezapomeň taky aplikovat všechny patche, včetně té od Microsoftu, jinak to bude trhané ... je to hračka pro dospělé :-)
nikos (71)|22.3.2006 14:41
To jsem zkoušel, kanály jsem našel (resp. jen CT, ..., ne PRIMA, ...), ale bylo to hodně kostkovaný. Jsem sice kousek od věže, ale z druhé strany bloku. Germany jsem nastavil
Díky, nikos
slo (227)|22.3.2006 15:45
[quote=nikos]To jsem zkoušel, kanály jsem našel (resp. jen CT, ..., ne PRIMA, ...), ale bylo to hodně kostkovaný. Jsem sice kousek od věže, ale z druhé strany bloku. Germany jsem nastavil
Díky, nikos[/quote]Nainstaloval jsi patche? Bez nich je to nepoužitelné - kostičky a mrzne to
nikos (71)|22.3.2006 16:05
Instaloval jsem patch softwaru, který je odkazovaný z těchto stránek, ale kostičkovalo to s malou anténou stejně jako předtím.
Díky, nikos
slo (227)|25.3.2006 10:42
Není to zázrak, ale funguje to (malá anténka, v bytě, cca 5 km od vysílače). V jemném (pravý) musí být aspoň tři čárky ve žluté barvě...
Pár odkazů:
http://www.msi.com.tw/program/support/driver/dvr/spt_dvr_detail.php?UID=624&kind=6
http://www.msi.com.tw/program/support/software/swr/spt_swr_detail.php?UID=624&kind=6
http://support.microsoft.com/?kbid=896626

alternativa SW
http://www.dvbcore.com/
nikos (71)|27.3.2006 10:59
Tak jsem experimentoval a zjistil (mám i PCMCIA analog AverMedia):
Po spuštění PC musí být v NB PCMCIA karta
Musí se spustit její SW (a hned se může vypnout)
Pak to běží bez problémů (dokonce stačí anténu nechat v PCMCIA kartě - nemusí se přehazovat do USB karty !!!
nikos
slo (227)|27.3.2006 13:37
[quote=nikos]Tak jsem experimentoval a zjistil (mám i PCMCIA analog AverMedia):
Po spuštění PC musí být v NB PCMCIA karta
Musí se spustit její SW (a hned se může vypnout)
Pak to běží bez problémů (dokonce stačí anténu nechat v PCMCIA kartě - nemusí se přehazovat do USB karty !!!
nikos[/quote]To je nějaký divný ne? To, co je na USB, to je klasický přijímač. Jak by mohl fungovat na anténu, která je připojená k jinému přijímači. Jediné vysvětlení by mohlo být, že máš tak silný signál, že to jede bez antény.
nikos (71)|27.3.2006 14:13
Divný to je. Já si to vysvětloval tak, že se používá nějaký společný COM, který ta data z antény zpracovává. Siolný signál je taky jednou z možností - jsem pár set metrů pod vysílačem.
nikos (71)|14.4.2006 08:03
Díky !!!
nikos
petrusek (32)|8.1.2007 17:52
[quote=nikos]Dobrý den,
prosím, poradí mi někdo alternativní soft pro MicroStar Mega Sky 580, DVB-T, USB. Na originálním mi neběží TXT a ovládání se mi nezdá úplně OK.
Děkuji, s úctou
nikos[/quote]

Já mám vyzkoušeny jako použitelné MyTheatre, ProgDVB a DvbDream. V době kdy byl položen tento dotaz to dost možná ještě nefungovalo, ale teď ano. Další se ještě chystám vyzkoušet.

12.1.2007: Tak jsem vyzkoušel všechno možné a do seznamu přibývá pouze AltDVB