Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dazzle Digital Video Creator II (DVD Master) legenda?

Neus (28)|1.8.2004 13:43
Jak to tak tady čtu, tak tuhle věcičku se mnou tady tak maximálně vlastní zdejší velký guru Pitomec a nikdo jiný...
Ono se tomu moc divit ani nedá, když jednak zvládá "jen" analog to MPEG2 a druhák (což je nejhorší :(() neexistuje už pro ní po loňském schlamstnutí Dazzle Multimedia Inc společností Pinnacle Systems vůbec žádná podpora a je pravdou, že tohle šikovné zařízení Pinnacle už jistojistě úplně pohřbil :-((

Naštěstí komunita uživatelů se pohřbít nenechala a důkazem může být třeba i tohle živé forum http://www.dazzlegeek.com/

Také muškama i pořádnýma masařkama prolezlý firemní sw Moviestar už není hezkou dobu jediný sw fungující s touto kartou a jsou tu další:
jako je např. Bugsy: http://www.spawns.dk/svcd/Index.htm
http://home.socal.rr.com/tateu/


Možná si říkáte, co to tam ten magor píše a proč? Beru to jako připomenutí, že tuhle kartu taky někdo vlastní a snad i někomu vložené linky můžou pomoct. A taky, aby zde měla svůj vlastní thread a nepsalo se o ní jenom jako o současti jiného threadu...asi tak :-) a jdu na :BB:
Pitomec (10211)|1.8.2004 13:53
K DVD Masterovi existuje nedávno vydaný MovieStar 4.25 a už ani není co zlepšovat - osobně jsem tu kartu odsunul na druhou kolej a využívám ji pouze v případě, když potřebuju do MPEG-2 dostat logo (proženu to z S-Video výstupu DV rekordéru do logovače a z něho pak do DVD Mastera).
Jarda H. (43)|16.1.2005 20:10
Nejsi sám, kdo má DVD.master. Já jí mám (dokonce na radu od Pitomce) už asi 4,5 roku. Nejdřív pod WinME (MovieStar 4.23), pak pod Win2000 (MovieStar 4.24). Zrovna teď před týdnem jsem přešel po upgrade PC a formátu na čisté WinXP Pro. Bohužel mi tahle super karta nechce po XP pracovat. Sice v systému hlásí NO problem, ale při pokusu o otevření SETUPU (základního nastavení vstupů, formátu atd.) mi asi po 5 sekundách hodí hlášku chyby 0xc0000094. Nezmění to ani nové MovieStar 4.25. Moc mě to mrzí a nevím co s tím. Už jsem zkoušel i reinstalaci, ale nic nepomohlo. Jestli víte, jak ji zprovoznit pod XP, byl bych Vám moc vděčnej.
Pitomec (10211)|17.1.2005 08:23
Jenom doplním, že s příchodem SP2 pro W XP tato karta umřela definitivně, takže tímto nabízím svůj kousek za 5t. (osobní odběr Brno, podmínkou).

Jarda H.: Pod W XP (i se SP1) mně tato karta normálně chodila (MovieStar 4.24 a 4.25) - akorát se musel při grabování vypnout náhled (pokud se nevypnul, tak byl nagrabovaný obraz trhaný).
Jarda H. (43)|17.1.2005 22:46
Tak to je škoda. Já jsem šel právě rovnou do WinXP SP2. Nabízím tedy také DVD.master v bezvadném stavu za cenu dohodou. Když někdo bude mít zájem, přidám za rozumný peníz i bezvadnou videokameru Panasonic NV-SX30 EG (Super-VHSc formát, 17x opt. ZOOM, 25x dig., 2x Accu, filtry, brašna, 6x 45 min. kazet ....). Kdo by měl zájem, ať se ozve na [email]videodvd@quick.cz[/email].
Georg-Miki (3)|8.9.2005 13:35
Po špatných zkušenostech s různými SW-kodéry, TV-karty a pod. jsem se rozhodl koupit sice starší, ale zato (v analogu) vychvalovanou HW-střižnu Dazzle Digital Video Creator II (DVD Master) a myslel jsem si, že je trá pení konec. Ale chyba lávky. Po zjištění,že v XP-SP2 karta nešlape jsem jako druhý systém nainstaloval WIN-2000 prof. a jal jsem se grabovat video (composite) ze starší kamery Sony v.8. Ale jakmile spustím MovieStar a dám VideoMode, objeví se sice obraz, ale občas se škubne a při následném grabování je to znát. Pochvíli bylo jasno. Zatížení mého (AMD Athlon 64 3000+) bylo 100% To mne velice překvapilo a myslel jsem si, že si to třeba nerozumí se zmíněným procesorem nebo deskou. Vyzkoušel jsem to tedy i na jiném PC ovem také s AMD, ale ne 64bit. Výsledek byl stejný. Že by to chodilo třeba jen s INTELEM? Nevím. Ale každopádně budu velice vděčný za nějaký poznatek k této střižně. Ještě stále doufám, že to nějak půjde.
arkij (540)|8.9.2005 16:41
Já jsem ji (Dazzle DVC II) věnoval kolegovi, nicméně jsem ji někdy z kraje roku rozchodil i pod WinXP SP2 a to tak, že jsem měl SP1 a když vše běhalo, hodil jsem na to SP2 z CD co mi přišlo jako příloha CHIPu. Nevím proč, ale vzalo mi to a dodnes běhá, fakt je, že kolega to má na domácím PC a protože není připojenej k internetu, tak už to dál ani nezáplatuje.
Na přímou instalaci WinXP se SP2 to ale nechodilo - viz problémy co popisujete. 9-)
Pitomec (10211)|8.9.2005 16:50
Ještě tu kartu mám - kdo má zájem, tak už za polovinu (t.j. za 2,5t.) je k mání. Další slevy nebudou - to ji radši dám klukovi na hraní :-E
Krtek (1279)|16.9.2005 23:57
[quote=Pitomec]Ještě tu kartu mám - kdo má zájem, tak už za polovinu (t.j. za 2,5t.) je k mání. Další slevy nebudou - to ji radši dám klukovi na hraní :-E[/quote]

Sežeň mi radši DV Now, nebo DV Now AV 9-)
Pitomec (10211)|17.9.2005 00:58
[quote=Krtek][quote=Pitomec]Ještě tu kartu mám - kdo má zájem, tak už za polovinu (t.j. za 2,5t.) je k mání. Další slevy nebudou - to ji radši dám klukovi na hraní :-E[/quote]

Sežeň mi radši DV Now, nebo DV Now AV 9-)[/quote]
Proboha - co s tím :-? Já byl rád, že jsem udal DV.now lite a do takovýho zgarbu, který umí akorát vytvořit soubor DIF (nebo i AVI, které ovšem nejde Fast forwardem přehrát ven), bych už v životě nešel. Jedině OHCI kompatibilní řadič (pokud potřebuješ analog IN/OUT, tak Canopus AceDVio nebo externí převodník).
Krtek (1279)|17.9.2005 01:23
Já nepsal, že chci verzi Lite. Tu jsem mohl mít za 500. Ta dokonce nejede ani s plnou Premiérou. DV Now AV je dokonce 4x dražší než Lite.
Fast se dal bohužel dohromady s Pinnaclem a ty vylouučili vše co jede s Premiere. Takže jedině něco od Canopusu nebo Matroxu. Jinak ten Fast umí jak Dif, tak i Avi a nemůžu si na něj stěžovat. Jasně že nový věci od Canopusu jsou daleko lepší. Vývoj jde dopředu, ale to ještě neznamená, že je DV Now na nic. To bych musel kupovat pořád nějaký nový krámy.
Pitomec (10211)|17.9.2005 02:49
DV.now ne, že není na nic, ale je přímo na hovno - karta, která chodí jenom s jedním softem, je v dnešní době naprosto pasé (a když ten soft je ještě ke všemu AP, tak to je tragédie naprostá).
Jo - DV.now lite samozřejmě jede s plnou verzí AP (akorát se musela za 5t. dokoupit) - sám jsem to měl takto 2 dny (než jsem to hodil do koše).
Krtek (1279)|17.9.2005 13:52
No vidíš. A já na DV Now dělám od 98 roku a je úplně v pohodě. Navíc to vyšel ten poslední ovladač do Fast forwardu mě to všechno v pohodě načte a vůbec to napadá. S tím předchozím ovladačem to bylo horší. Mimochodem, ta karta jede nejen s AP, ale i s Ulead media studio pro. I když tobě nejela, jak už jsi psal, kolega na ní stříhá bez problému.

Spíš bych to potřeboval na druhý PC, kde by stříhala i manželka. Jinak pokud bych kupoval novou kartu, tak nejsíš DV Storm od Canopusu.
Kdyby ale tu DV Now, nebo DV Now AV někdo prodával za litr bez softu, tak bych do toho šel.
Krtek (1279)|17.9.2005 13:57
Jo a ještě DV Now lite nejede s plnou verzí a ani nikdy nejela. Jede pouze s AP Le. Pokud si se na tuto kartu pokoušel nainstalovat plnou AP, pak není divu, že to nejelo, nebo že to padalo. Takhle už jsem spekuloval taky, ale v Giu mi sami potvrdili, že ta Lite karta není vůbec navržena na plnou Premiere.
Pokud by ta karta jela, mohl jsem si taky koupit lite s plnou verzí AP a uřetřil bych 10 tis.

A vůbec mi neva, že DV Now jede jen s AP. S ní umím bezvadně a nepotřebuju se učit další 3 softy na střih. Když vyleze s něčím novým Vegas, tak na to hned reagují i ostatní výrobci. Navíc AP má ohromnou podporu plug-inů, takže o některých věcech co teď dělám si může nechat Vegas jen zdát.

AP je poměrně složitá, ale to ještě neznamená že je špatná. Já s ní umím, takže mě vyhovuje. Pokud na ní někdo nadává, tak je to většinou proto, že s ní neumí. O tom jsem se už hodněkrát přesvědčil na Grafice, kdy jeden nadával že AP neumí to či ono. Pak mu druhej poradil jak se to dělá, a ještě ke všemu blbě. A přitom by stačilo koupit si třeba nějakou literaturu, keté je o tomto softu na trhu dost.
Pitomec (10211)|17.9.2005 14:07
S Ulead Media Studiem to "jede" asi tak, že pomocí Fast forwardu nagrabuješ do AVI, v UMS zpracuješ, ale následně už to AVI nejde přehrát ven, protože to Fast forward odmítne! Takže celý k ho*nu :-k

A co se týká AP, tak jsem nepsal, že by něco nechodilo, ale že to nestojí za nic - proto jsem taky od celý DV.now lite šel pryč.
Jinak plnou verzi AP jsem si právě k DV.now lite dokoupil od firmy GIO na Invexu (5t.) a ve funkčnosti (padání apod.) problém nebyl - šlo jenom o to, že AP mně nesedí a při UMS to nešlo přehrát z PC ven.

Rozdíl mezi lite a normál je jenom v absenci analog IN/OUT u lite, takže bys sice ušetřil, ale na úkor něčeho...
Krtek (1279)|17.9.2005 14:11
Něco jsem dopsal k tomu předešlému článku.

Jinak Karta Lite je úplně jiná než DV Now. Je to úplně jiný HW.
Ten analog IN/OUT je až na verzi DV Now AV. Tím se liší od DV Now, která je pouze digitální. DV Now lite je úplně jiná karta.
Pitomec (10211)|17.9.2005 14:18
Soft vynechme (každýmu vyhovuje něco jinýho), ale karty typu DV.now jsou dneska naprosto pasé. I ta verze lite byl ve skutečnosti obyčejný IEEE1394 řadič Texas Instrument, akorát k němu FAST dohodil svoje drivery (a do systému se nainstaloval FAST kodek) a toť vše. Tutéž službu mně dneska udělá libovolný řadič za pětikilo a freeware WinDV od Mourka.

A rozdíl mezi DV.now a DV.now lite je nula, protože v obou případech jde jenom o přenos dat kamera<>PC nebo DV rekordér<>PC, takže to nemá naprosto na nic vliv. Pokud ti tu DV.now střelili v GIU o 10t. dráž, než lite, tak ti dali pěkně do budky 9-) (u té verze lite akorát byla AP v LE verzi, ale karta jako taková naprosto identická)

http://www.twintek.nl/dvnow.pdf

http://www.twintek.nl/dvnowlite.pdf
Krtek (1279)|17.9.2005 15:05
Co vím, tak poslední ceny byli:
DV Now Lite + AP Le 5990 kč
DV Now + AP 19990 kč
DV Now AV + AP 24990kč
glbco (93)|19.9.2005 17:10
Pracoval som s DV Now Le 3 roky a je to ten isty hardwer ako DV Now, len ochudobneny o plnohodntny soft, samozrejme ze DV Now lite pracuje v pohode a bez padania aj s AP65full, ale tato karta je vlastne FW radic ,ziadna akceleracia ani nic podobne som u nej nezistil,preto som ju dal prec ,navyse jej nekompatibilita s ostatnym softom pre strih ma o tom len presvedcila, to co ponuka DV Now AV som dosiahol prevodnikom kamery.
Krtek (1279)|19.9.2005 23:37
Źádná akcelerace ???? To si děláš srandu. Já mám P3 750Mhz a to dělám 80% věcí v reálném čase. Myslíš že by to můj PC bez tý karty zvládl ??
Pitomec (10211)|19.9.2005 23:44
Ale, ale... - už vidím, jak děláš např. 5 překryvných stop v RT 9-)
glbco (93)|20.9.2005 15:32
nemyslim,viem ze urcite by ti to slo rovnako aj na FW, ja mam P4 a 3,2Ghz a nedovolim si tvrdit ze mi ide 80% RT s filtrami, asi mame rozdielne softy ,samozrejme zalezi s akymi filtrami sa porovnavas ,ziadna akceleracia oproti FW- to je fakt , odskusane, preto som isty cas pouzival DV Now Le ako radic,az kym som ho vyhodne nepredal,dv now av je to iste len s analogom, pracoval som aj na nom, Pitomec ma jednoznacne pravdu ze v sucastnosti je naj. riesenie radic s DV a analog. In/out,napr. acedvio.
Krtek (1279)|20.9.2005 23:36
[quote=Pitomec]Ale, ale... - už vidím, jak děláš např. 5 překryvných stop v RT 9-)[/quote]
Používám max. 3 stopy a bez problému. Jediný co dýl trvá jsou některý efekty z Xplode Pro a Fotoalbum. K výpočtu se používá jak karta, tak procesor a dokonce i grafika. Všechno dohromady. Bez tý karty bych to ani nerozjel a navíc znám lidi co stříhají v Premiere bez karty, takže vím jak jim to šlape..
Pitomec (10211)|20.9.2005 23:46
[quote=Krtek][quote=Pitomec]Ale, ale... - už vidím, jak děláš např. 5 překryvných stop v RT 9-)[/quote]
Používám max. 3 stopy a bez problému. Jediný co dýl trvá jsou některý efekty z Xplode Pro a Fotoalbum. K výpočtu se používá jak karta, tak procesor a dokonce i grafika. Všechno dohromady. Bez tý karty bych to ani nerozjel a navíc znám lidi co stříhají v Premiere bez karty, takže vím jak jim to šlape..[/quote]
Bavme se o RT v souvislosti s výstupem na FireWire a nikoliv na monitor. A tady nemáš šanci, pokud je CPU pod 3GHz nebo nemáš kartu za několik desítek tisíc (a karta nikoliv grafická - ta totiž nemá vliv vůbec na nic, kromě zobrazení, což je na pendrek).
Krtek (1279)|21.9.2005 00:25
Většina softů od Canopusu vč. XplodePro který používám využívá k přepočtu mimojiné i grafickou kartu s Nvidia čipem. Takže procesor + střih. karta + grafika dohromady.
Pitomec (10211)|21.9.2005 07:24
Ano, ale já se bavím jenom o RT výstupu na FireWire, což má nějaký smysl (akcelerace při renderingu s ukládáním na HDD je v tuto chvíli nepodstatná). Ovšem teď mně došlo že DV.now něco takového vůbec nezná (takže to neznáš ani ty), což vysvětluje, že já o voze a ty o koze :-)
Pavel_tempx2 (829)|31.3.2009 13:46
Co používáte jako náhradu nebo ekvivalent za tuto "kartu"???

Po delší době bych se jí chtěl zbavit a potřeboval bych nějakou náhradu místo ní.
Pitomec (10211)|5.4.2009 18:31
Tak to je fakt mazec - 3,5 roku stará diskuze 8-) No já tu kartu prodal už před pár roky a přešel na SW encódování (teď aktuálně Canopus ProCoder 3), které je díky výkonnějším PC už rychlejší než realtime, takže DVD Master logicky ztratil význam.
klacekzovy (72)|3.2.2021 16:18
k té kartě bych ještě doplnil, že je verze DV.Now AV a DV.Now AV basic. V r.2004 mi bylo prodejcem řečeno, že ta basic je stejná jak bez toho basic, jen nemá jakýsi čip na sobě, který pomáhá procáku zpracovávat data. Tehdy jsem vzal basic, protože RT by moje sestava PC, dle názoru toho prodejce, stejně nestíhala. Dával jsem za ní 10k jako použitou, ale furt v záruce.
JÓO, to byly časy. To mi rostly fúsy iba na bradě :)

To jen tak, abych oživil téma po 11,8 létech :)