Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Dazzle Digital Video Creator II (DVD Master) legenda?

Nováček
    Registrace
    May 2004

Jak to tak tady čtu, tak tuhle věcičku se mnou tady tak maximálně vlastní zdejší velký guru Pitomec a nikdo jiný...
    Ono se tomu moc divit ani nedá, když jednak zvládá "jen" analog to MPEG2 a druhák (což je nejhorší ) neexistuje už pro ní po loňském schlamstnutí Dazzle Multimedia Inc společností Pinnacle Systems vůbec žádná podpora a je pravdou, že tohle šikovné zařízení Pinnacle už jistojistě úplně pohřbil

Naštěstí komunita uživatelů se pohřbít nenechala a důkazem může být třeba i tohle živé forum http://www.dazzlegeek.com/

Také muškama i pořádnýma masařkama prolezlý firemní sw Moviestar už není hezkou dobu jediný sw fungující s touto kartou a jsou tu další:
    jako je např. Bugsy: http://www.spawns.dk/svcd/Index.htm
    http://home.socal.rr.com/tateu/

Možná si říkáte, co to tam ten magor píše a proč? Beru to jako připomenutí, že tuhle kartu taky někdo vlastní a snad i někomu vložené linky můžou pomoct. A taky, aby zde měla svůj vlastní thread a nepsalo se o ní jenom jako o současti jiného threadu...asi tak a jdu na
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

K DVD Masterovi existuje nedávno vydaný MovieStar 4.25 a už ani není co zlepšovat - osobně jsem tu kartu odsunul na druhou kolej a využívám ji pouze v případě, když potřebuju do MPEG-2 dostat logo (proženu to z S-Video výstupu DV rekordéru do logovače a z něho pak do DVD Mastera).

Nováček Avatar uživatele Jarda H.
    Registrace
    Apr 2004

Nejsi sám, kdo má DVD.master. Já jí mám (dokonce na radu od Pitomce) už asi 4,5 roku. Nejdřív pod WinME (MovieStar 4.23), pak pod Win2000 (MovieStar 4.24). Zrovna teď před týdnem jsem přešel po upgrade PC a formátu na čisté WinXP Pro. Bohužel mi tahle super karta nechce po XP pracovat. Sice v systému hlásí NO problem, ale při pokusu o otevření SETUPU (základního nastavení vstupů, formátu atd.) mi asi po 5 sekundách hodí hlášku chyby 0xc0000094. Nezmění to ani nové MovieStar 4.25. Moc mě to mrzí a nevím co s tím. Už jsem zkoušel i reinstalaci, ale nic nepomohlo. Jestli víte, jak ji zprovoznit pod XP, byl bych Vám moc vděčnej.

Registrace
    Mar 2004

Jenom doplním, že s příchodem SP2 pro W XP tato karta umřela definitivně, takže tímto nabízím svůj kousek za 5t. (osobní odběr Brno, podmínkou).

Jarda H.: Pod W XP (i se SP1) mně tato karta normálně chodila (MovieStar 4.24 a 4.25) - akorát se musel při grabování vypnout náhled (pokud se nevypnul, tak byl nagrabovaný obraz trhaný).

Nováček Avatar uživatele Jarda H.
    Registrace
    Apr 2004

Tak to je škoda. Já jsem šel právě rovnou do WinXP SP2. Nabízím tedy také DVD.master v bezvadném stavu za cenu dohodou. Když někdo bude mít zájem, přidám za rozumný peníz i bezvadnou videokameru Panasonic NV-SX30 EG (Super-VHSc formát, 17x opt. ZOOM, 25x dig., 2x Accu, filtry, brašna, 6x 45 min. kazet ....). Kdo by měl zájem, ať se ozve na videodvd@quick.cz.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Po špatných zkušenostech s různými SW-kodéry, TV-karty a pod. jsem se rozhodl koupit sice starší, ale zato (v analogu) vychvalovanou HW-střižnu Dazzle Digital Video Creator II (DVD Master) a myslel jsem si, že je trá pení konec. Ale chyba lávky. Po zjištění,že v XP-SP2 karta nešlape jsem jako druhý systém nainstaloval WIN-2000 prof. a jal jsem se grabovat video (composite) ze starší kamery Sony v.8. Ale jakmile spustím MovieStar a dám VideoMode, objeví se sice obraz, ale občas se škubne a při následném grabování je to znát. Pochvíli bylo jasno. Zatížení mého (AMD Athlon 64 3000+) bylo 100% To mne velice překvapilo a myslel jsem si, že si to třeba nerozumí se zmíněným procesorem nebo deskou. Vyzkoušel jsem to tedy i na jiném PC ovem také s AMD, ale ne 64bit. Výsledek byl stejný. Že by to chodilo třeba jen s INTELEM? Nevím. Ale každopádně budu velice vděčný za nějaký poznatek k této střižně. Ještě stále doufám, že to nějak půjde.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Já jsem ji (Dazzle DVC II) věnoval kolegovi, nicméně jsem ji někdy z kraje roku rozchodil i pod WinXP SP2 a to tak, že jsem měl SP1 a když vše běhalo, hodil jsem na to SP2 z CD co mi přišlo jako příloha CHIPu. Nevím proč, ale vzalo mi to a dodnes běhá, fakt je, že kolega to má na domácím PC a protože není připojenej k internetu, tak už to dál ani nezáplatuje.
    Na přímou instalaci WinXP se SP2 to ale nechodilo - viz problémy co popisujete.

Registrace
    Mar 2004

Ještě tu kartu mám - kdo má zájem, tak už za polovinu (t.j. za 2,5t.) je k mání. Další slevy nebudou - to ji radši dám klukovi na hraní

Je tu pořád Avatar uživatele Krtek
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Ještě tu kartu mám - kdo má zájem, tak už za polovinu (t.j. za 2,5t.) je k mání. Další slevy nebudou - to ji radši dám klukovi na hraní
    Sežeň mi radši DV Now, nebo DV Now AV

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Krtek
    Citace Původně odesláno od Pitomec
    Sežeň mi radši DV Now, nebo DV Now AV
    Proboha - co s tím Já byl rád, že jsem udal DV.now lite a do takovýho zgarbu, který umí akorát vytvořit soubor DIF (nebo i AVI, které ovšem nejde Fast forwardem přehrát ven), bych už v životě nešel. Jedině OHCI kompatibilní řadič (pokud potřebuješ analog IN/OUT, tak Canopus AceDVio nebo externí převodník).

Registrace
    Mar 2004

Já nepsal, že chci verzi Lite. Tu jsem mohl mít za 500. Ta dokonce nejede ani s plnou Premiérou. DV Now AV je dokonce 4x dražší než Lite.
    Fast se dal bohužel dohromady s Pinnaclem a ty vylouučili vše co jede s Premiere. Takže jedině něco od Canopusu nebo Matroxu. Jinak ten Fast umí jak Dif, tak i Avi a nemůžu si na něj stěžovat. Jasně že nový věci od Canopusu jsou daleko lepší. Vývoj jde dopředu, ale to ještě neznamená, že je DV Now na nic. To bych musel kupovat pořád nějaký nový krámy.

Registrace
    Mar 2004

DV.now ne, že není na nic, ale je přímo na hovno - karta, která chodí jenom s jedním softem, je v dnešní době naprosto pasé (a když ten soft je ještě ke všemu AP, tak to je tragédie naprostá).
    Jo - DV.now lite samozřejmě jede s plnou verzí AP (akorát se musela za 5t. dokoupit) - sám jsem to měl takto 2 dny (než jsem to hodil do koše).

Registrace
    Mar 2004

No vidíš. A já na DV Now dělám od 98 roku a je úplně v pohodě. Navíc to vyšel ten poslední ovladač do Fast forwardu mě to všechno v pohodě načte a vůbec to napadá. S tím předchozím ovladačem to bylo horší. Mimochodem, ta karta jede nejen s AP, ale i s Ulead media studio pro. I když tobě nejela, jak už jsi psal, kolega na ní stříhá bez problému.

Spíš bych to potřeboval na druhý PC, kde by stříhala i manželka. Jinak pokud bych kupoval novou kartu, tak nejsíš DV Storm od Canopusu.
    Kdyby ale tu DV Now, nebo DV Now AV někdo prodával za litr bez softu, tak bych do toho šel.

Registrace
    Mar 2004

Jo a ještě DV Now lite nejede s plnou verzí a ani nikdy nejela. Jede pouze s AP Le. Pokud si se na tuto kartu pokoušel nainstalovat plnou AP, pak není divu, že to nejelo, nebo že to padalo. Takhle už jsem spekuloval taky, ale v Giu mi sami potvrdili, že ta Lite karta není vůbec navržena na plnou Premiere.
    Pokud by ta karta jela, mohl jsem si taky koupit lite s plnou verzí AP a uřetřil bych 10 tis.

A vůbec mi neva, že DV Now jede jen s AP. S ní umím bezvadně a nepotřebuju se učit další 3 softy na střih. Když vyleze s něčím novým Vegas, tak na to hned reagují i ostatní výrobci. Navíc AP má ohromnou podporu plug-inů, takže o některých věcech co teď dělám si může nechat Vegas jen zdát.

AP je poměrně složitá, ale to ještě neznamená že je špatná. Já s ní umím, takže mě vyhovuje. Pokud na ní někdo nadává, tak je to většinou proto, že s ní neumí. O tom jsem se už hodněkrát přesvědčil na Grafice, kdy jeden nadával že AP neumí to či ono. Pak mu druhej poradil jak se to dělá, a ještě ke všemu blbě. A přitom by stačilo koupit si třeba nějakou literaturu, keté je o tomto softu na trhu dost.

Registrace
    Mar 2004

S Ulead Media Studiem to "jede" asi tak, že pomocí Fast forwardu nagrabuješ do AVI, v UMS zpracuješ, ale následně už to AVI nejde přehrát ven, protože to Fast forward odmítne! Takže celý k ho*nu

A co se týká AP, tak jsem nepsal, že by něco nechodilo, ale že to nestojí za nic - proto jsem taky od celý DV.now lite šel pryč.
    Jinak plnou verzi AP jsem si právě k DV.now lite dokoupil od firmy GIO na Invexu (5t.) a ve funkčnosti (padání apod.) problém nebyl - šlo jenom o to, že AP mně nesedí a při UMS to nešlo přehrát z PC ven.

Rozdíl mezi lite a normál je jenom v absenci analog IN/OUT u lite, takže bys sice ušetřil, ale na úkor něčeho...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-11-2009, 20:23
  2. Digital Video Recorder od UPC
    Od Gesor v sekci DVB-C
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-02-2008, 22:19
  3. Roxio Easy Media Creator 7.5: DivX-to-DVD Creator
    Od jabber v sekci Editace videa
    Reakcí: 1