Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: Jak uchovávat HDV nahrávky?

Nováček Avatar uživatele davidkm
    Registrace
    Oct 2004

Ahoj všichni.
    Mám nasledující dotaz na vaše zkušenosti. Potřeboval bych vědět o nejlepším formátu, podobě, parametrech, prostě všeho souvisejícího s ukládáním vlastních nahrávek v HDV rozlišením pro budoucí využití.
    Točím na HDV kameru HC1, v HDV zpracovávám a dnes pro prezentaci převadím na klasické DVD. V tom problém nevidím.
    Co mě zajímá, jak si uchovat záznam, zpracovaný (nechci jej znova natáčet na kazetu) v HDV kvalitě a to tak, abych jej mohl dneska přehrát na PC, na TV z PC a v budoucnu na TV třeba z nějakého HD přehrávače.
    Protože pro zpracování používáím VEGAS, tak pro těch několik filmíčku co jsem stihl už upravit jej převádím do WMV v 720p. Je to koukatelné, PC to v pohodě zvládá, akorát se mi nelíbí problém s prokládáním, protože je to znát (zdroj i zpracování běží v 1080i)
    Zkoušel jsem i převod do MP4 AVC v NERO, ale soubor nepřehraju .. asi nestíhá PC.
    Také jsem zkoušel i pomocí Virtualdubu a doporučené deinterlace smart v nekomprimované podobě převést na neprokládané a pak na WMV, ale bez zjevného viditelného výsledku.... skoro mě to vede k tomu, že LCD (mám 12 ms) není vhodný pro tuto prezentaci - LCD televizi s HD ready jsem nezkoušel)

Tak co vy na to? nějaká zkušenost?
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

DVD+RW, DVD-RAM, DV.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

davidkm WMV nebo AVI a kodek XviD neprokládaně (jako moje nová HD kamča ) od 4Mb/s, prokládaně alespon 8Mb/s!!! Lépe je ale deinterlovat a nespoléhat, jak to komu udělá at jiš SW nebo HWplayer či LCD! Nejvíce 10Mb/s (dat. tok bez zvuku), I-frame dle nutnosti a požadavku přesnosti pozdějšího střihu okolo každého 10. snímku (přesnost cca na 1/3 s, další hustota I-frame prude zvyšuje nárok na dat. tok!), rozlišení 1280x720(p) bez jakékoliv pixelové deformace(jakou používá SONY 1440x1080i a tedy i když jde o HDV16:9 poměremstran,rozlišením jde o 4:3...), tedy čtverový pixel, neb 1280x720 je přesně 16:9 i rozlišením nejen poměrem stran!!! Audio WAV(PCM48kHz/16b stereo - tedy myslím z HD kamery samože).

Pojede pak i záloha i na obstarožním PC od 1GHz na stolních HD playerech jakbysmet

Je tu občas Avatar uživatele stratos_tvf
    Registrace
    Jan 2006

Eda :
    Lépe je ale deinterlovat a nespoléhat, jak to komu udělá at jiš SW nebo HWplayer či LCD!
    Mne sa zatial nepodarilo deinterlaciou priblizit kvalite hardwaroveho dekcoderu od nVidie
    Napr.HDV 1080i ide cez nVidiu absolutne famozne.Skusal som deinterlaciu v strihovom softe a bolo to na

Registrace
    Aug 2004

stratos přiznávám, že nápodobně, ale!
    - Většina lidí neumí zapnout deinterlaci nebo nezvolí správný player... Pak koukaj na proužky
    - a jednaku HD to není se ztrátou detailů tak tragické jako u DV s velmi malým rozlišeníma tedy hrubými řádky...
    Navíc moje nová kamera valí progresívně a tak to snat již nebudu nikdy řešit

Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od ODSakEda
    davidkm WMV nebo AVI a kodek XviD neprokládaně (jako moje nová HD kamča ) od 4Mb/s, prokládaně alespon 8Mb/s!!! Lépe je ale deinterlovat a nespoléhat, jak to komu udělá at jiš SW nebo HWplayer či LCD! Nejvíce 10Mb/s (dat. tok bez zvuku), I-frame dle nutnosti a požadavku přesnosti pozdějšího střihu okolo každého 10. snímku (přesnost cca na 1/3 s, další hustota I-frame prude zvyšuje nárok na dat. tok!), rozlišení 1280x720(p) bez jakékoliv pixelové deformace(jakou používá SONY 1440x1080i a tedy i když jde o HDV16:9 poměremstran,rozlišením jde o 4:3...), tedy čtverový pixel, neb 1280x720 je přesně 16:9 i rozlišením nejen poměrem stran!!! Audio WAV(PCM48kHz/16b stereo - tedy myslím z HD kamery samože).

Pojede pak i záloha i na obstarožním PC od 1GHz na stolních HD playerech jakbysmet
    V čem děláš to wmv ... zkoušel jsem přímo ve VEGASu, ale není to ono ... Ve VEGASu ostatě ani nejsem schopen ovlivnit, zda udělám WMV neprokládaně. Teď zkouším co jsem sedočetl v jíné větvi tadu a to použít frekvenci 50 snímků/sekundu. Zatím to vypadá hodně zajímavě ... ale s kompatibilitou to bude asi horší ne? ....

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od clee

Registrace
    Aug 2004

davidkm uf, nevím, mám kameru chvíli a generuje mi 30fps (dobrej kompromis i pro sport a na 25fps, popřípadě na DVDvideo to vždycky snadno převedu (degraduji, downsampluji a downresajznu...) a ani to oproti miniDv předloze neztratí tak moc na kráse!) a progresívně, no pecka! A 16:9 natívně!!! Teprvá na tom pracuji, podám hlášení snad koncem tejdne

Registrace
    Oct 2004

Zkoušel jsem těch 50fps ... je to znatelně lepší. Nevím zda bych neměl dát větší bitrate ... pak jsem zkoušel Canopu Procoder 2 .. a tam 50 fps nevedlo k zlepšení ... co mi na VEGASU ještě vadí je to, že výsledek je takový světlejší, jako míň kontrastní, zašumnělý ..

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Tak pridaj kontras a uber sum ...

Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Tak pridaj kontras a uber sum ...
    ??? původní nahrávka je v pořádku a v canopusu je to taky stejny ... asi by ti chtělo spíše najít příčinu než řesit důsledek ...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Ved si to vyriesil s Canopusom !!!

Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    Ved si to vyriesil s Canopusom !!!
    Nee, v canopusu dosahnu "expozične" stejný výsledek jako originál, ale nějak mu nejde jít do 50fps ... respektive jde, ale asi to neumí dopočítat. Jinak ted jsem v práci zkoušel z vegasu 50fps na projektoru co tu máme a musím říci, že je to bomba ...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Tak vidis, stacilo si vymenit okuliare

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. zakódované nahrávky
    Od milacek91 v sekci DVB-S
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 06-08-2012, 21:43