Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunkční CVBS,S-Video a FM u TV2000XP Expert

aproch (11)|21.3.2006 16:39
Ahoj všichni. U WinFast TV2000XP Expert mám 2 problémy:
1. Nefunguje vstup AV z vnějšího zdroje - ani audio, ani video, a to ani CVBS, ani S-Video (stále pouze modrá obrazovka a ticho). Propojení se zdrojem (videem) je v pořádku.
2. Nefunkční WinFast FM - po spuštění se zobrazí úvodní logo, po chvíli plynule zmizí a to je vše, ve správci úloh WinXP(prof.SP2) v procesech je přitom WinFast FM zobrazen jako spuštěný.
Příjem TV funguje bez problémů. Zkoušel jsem kartu i v jiném PC, ale se stejnými výsledky. Mám podezření na vadné externí vstupy, ale s tím rádiem netuším, kde by mohl být problém. Karta byla instalována na čistý OS při oživování nové sestavy, po instalaci nejnutnějších driverů k MB a grafice, DirectX 9.0c. Budu vděčný za každou radu.
Ivo Mašek (10205)|21.3.2006 17:06
aproch (11)|21.3.2006 17:24
Na ten odkaz už jsem koukal, nevím přesně, co máš na mysli, prošel jsem tam vše a neobjevil jsem nic, co bych v této souvislosti nevyzkoušel.
Ivo Mašek (10205)|21.3.2006 17:57
Co používaš za aplikaci a drivery? Myslím číselné označení.
aproch (11)|25.3.2006 16:11
WDM Crossbar 4.0.107.3204
WDM TVtuner 4.0.107.3204
WDM Video Capture 4.0.107.3204

Vše s datem 28.6.2005
Ivo Mašek (10205)|25.3.2006 16:38
Mrkni na stránky http://masek.ic.cz/index.html
a tam si stahni aplikaci 3.0.10.20 a drivery 5.13.1.3310
To jsou nejpovedenější ovladače.
aproch (11)|25.3.2006 18:35
Perfektní, po přeinstalování ovladačů a aplikace na uvedené verze se vše rozjelo, teď zápasím už jenom s tím, že přestaly fungovat systémové zvuky, midi atd., při pokusu o spuštění "Ovládání hlasitosti" systém zahlásí, že není přítomno žádné zařízení pro směšování zvuku. Ve vlastnostech AC97 je u ovladačů uvedeno, že jsou zavedeny, ale nejsou spuštěny. Došlo k tomu v souvislosti s odinstalací předchozí verze sw WinFast, kdy v určitém okamžiku došlo k pádu systému a po následném restartu a hlášce o zotavení po kritické chybě nedošlo ke korektnímu nainstalování CD ROM jednotek, USB kamery, AC97 atd. Po odebrání těchto zařízení ze systému a restartu se vše znovu korektně nainstalovalo, nikde žádný vykřičník, ale systémové zvuky nefungují. Nesetkal ses s tím?
Ivo Mašek (10205)|25.3.2006 19:56
Musíš to mít nastaveno takto:

Místo Line In zkus dát CD In, nebo naopak. Pak se ještě mrkni do systray, 2x klepni na reproduktorek a mrkni se, zda nemáš něco vyplého.
aproch (11)|25.3.2006 20:23
Jasně, ale já nemám problém se zvukem z WinFast, tam kupodivu vše funguje tak jak má, mě hlásí Windows, že namají nainstalováno žádné zvukové zařízení, takže v tom obrázku mám prázdná pole Audio device, Audio-Out control line atd. tj. vše, co se týká zvuku. Na taskbaru ve Windows mi zmizelo ovládání hlasitosti (reproduktorek - mixer), když to zkusím spustit přes start-programy...ovládání hlasitosti, tak dostanu hlášku o tom, že neexistuje žádné zvukové zařízení. Jako kdyby tam ta integrovaná zvukovka nebyla. Ale z WinFast zvuk kupodivu funguje, mám to připojeno přes Line-In, funguje i z CVBS a FM. Mezitím jsem zjistil, že je nějaký problém s WDM, protože při pokusu zobrazit obraz z USB kamery dostanu hlášku o nepřítomnosti WDM pro zobrazení, a když startuju PVR, tak se mi objeví tabulka se zprávou, že nebudu moct nahrávat (jak z PVR, tak z FM), protože nemám naistalováno WDM. Ale v ovládacích panelech je. Mimo jiné jsem zkusil vrátit zpátky ty původní ovladače, se kterými mi nefungovalo CVBS a FM, a vše okolo WinFast stále funguje bez problémů. Takže když to shrnu, WinFast teď funguje bez nejmenších problémů (obraz i zvuk), ale jinak nefunguje ve Windowsech nic (tedy co se týká multimédií - kamera, media player, capture z kamery...). Asi toho dnes už nechám, ráno moudřejší večera...
Ivo Mašek (10205)|25.3.2006 20:31
[quote]mám to připojeno přes Line-In[/quote] + [quote]Jako kdyby tam ta integrovaná zvukovka nebyla[/quote]
Tak ten zvukový kablík z tuneru propoj přímo uvnitř PC na konektor, kam ti teď vede kablík od CD/DVD.
Leadtek má audio konektor přímo na sobě, na "tišťáku". On pak tu integrovanou zvukovku najde.
aproch (11)|25.3.2006 21:00
Tak nevím, jestli si rozumíme, ale znovu: zvuk z WinFast funguje bez problémů, přes interní integrovanou zvukovku v PC, ale pro systém ta zvukovka neexistuje, nevím, kudy se ten signál z WinFastu dostává do reproduktorů. Prostě Windowsy se tváří tak, jako kdyby v PC nikdy žádná zvukovka nebyla, pouze ve správci zařízení je zobrazen korektně nainstalovaný AC97 Audio device a to je vše. Při pokusu o spuštění jakéhokoliv programu, který používá audio, obdržím chybovou hlášku o nepřítomnosti zvukové karty v systému. Takže ta WinFast je v tomto okamžiku jediné zařízení, které umí tu "neexistující" zvukovku využívat. Možná je to už téma pro jiné fórum, protože prvotní problém (viz můj první příspěvek v tomto tématu) se podařilo beze zbytku vyřešit a tyto následné problémy se asi už netýkají WinFast, i když jím byly pravděpodobně způsobeny.
Ivo Mašek (10205)|25.3.2006 21:05
Jo takhle. Takže WinFast je teď v pohodě.
Tak to je problém jinde, nikoli už v tv tuneru. Mě zaráží, že v roletovém menu tuneru nemůžeš najít zvukovku. Ale to není způsobeno tunerem.
Takže já jsem již z obliga. ( :-D )
aproch (11)|26.3.2006 10:33
Jasně, díky za rady, důležité je, že WinFast jede, to ostatní v nejhorším vyřeším přeinstalací systému.