Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GeForce 6600 a černobílý obraz

bousa (9)|21.3.2006 13:48
Koupil jsem GF 6600 GB, po zprovoznění v PC mi jde na TV čenobílý obraz. Předtím jsem používal stejnou TV a stejný kabel S-VHS/S-VHS s jinou grafikou a obraz byl barevný, takže v těchto věcech problém není.
Na nové GK je výstup HDTV, tak jsem si koupil přechodku od GIGABYTE, která končí S-VHS a 3x cinch (RGB). Nastavení grafiky jsem vyzkoušel všechny možnosti, obraz vždy černobílý.
Poradil si už někdo s tím???
Doom (2331)|21.3.2006 13:50
máš tu přechodku pořádně strčenou do konektoru na kartě? někde může být vadnej kontakt.

a co nastavení NTSC/PAL u TV výstupu?
TomV (109)|21.3.2006 13:53
Tak tak, zkontroluj, jestli máš nastavený výstupní standard na PAL-D.
bousa (9)|21.3.2006 13:54
Vyzkoušel jsem úplně všechna nastavení. Jak NTSC, tak i PAL. V současnosti mám nastaveno PAL-D, výstup S-VHS.
Doom (2331)|21.3.2006 14:02
vono je klidně možný, že ta redukce je vadná.
bousa (9)|21.3.2006 14:05
Nic jiného mě taky nenapadá, vyzkoušel jsem všechny možnosti, pročetl spoustu stránek i zahr., ale buď redukce nebo karta. A karta doufám ne, protože všichni známe obecnou rychlost reklamačních řízení.
Díky zatím
stayman (12393)|24.3.2006 02:18
O TV alebo videu nic nepises, kde to strkas !!! Ale v karte chyba jednoznacne nie je!!!!! toto je problem ciste uzivatelsky, vie ma to totalne vytocit, ked niekam idem a .. a on to ma dokonca strcene v cinche od dig.out (zvukovky) :-E :-E :-E
Miuvek (858)|24.3.2006 08:21
bousa
Nemáš ten S-Video kabel připojený do TV do SCARTu přes redukci? ("kostku")
Je docela možné, že přes SCART ta telka s-video neumí a dřív ti to jelo v kompozitu, aniž by jsi o tom věděl a teď se problém projevil
bousa (9)|24.3.2006 10:25
Chyba je v kartě, resp. v konektoru karty. Celé jsem to vyčistil a s konektorem pohýbal. Pak barva naskočila. Sem tam vypadne, ale když s kablem trochu pohnu v konekoru grafiky, tak zase naskočí.

Jinak, jak jsem psal jednalo se o kabel - spojení s televizí SVHS/SVHS.

Považuji problém za vyřešený a všem děkuji za pomoc.
martinbimbo (4)|30.3.2006 12:45
Mam obdobny problem... WinXP MCE, karta GF 6800, nvidia, k televizi pripojeno pres s-video (zredukovano z HDTV). Kdyz zapnu pocitac, okamzite naskoci bootovani i na TV, vse ok i v barve. Jakmile najede system (plocha). okamzite je to cernobile. Zkousel jsem menit ovladace videa za starsi (mam tam posledni, tusim ze z ledna) a zajimavy bylo, ze kdyz jsem je odintaloval a bezelo to jenom na VGA z win., obraz na monitoru i na tv byl barevny. Jakmile jsem nvidii znovu nainstaloval, opet barvy zmizely. Co s tim? Muze se to nejak hadat s MCE? Dik
Milosbb (889)|30.3.2006 17:09
martinbimbo

v nVidia nastaveniach máš nastavený ako normu na TV výstupe PAL ?

-----------
stayman (12393)|30.3.2006 21:14
a aj typ signalu?
martinbimbo (4)|31.3.2006 10:11
Jestli si dobre vzpominam, pro vystup na TV je tam snad 12 moznosti vc. moznosti pro HDTV. Ty jediny nejedou (obraz na TV blika a preskakuje), vsechny ostatni normy jsem zkousel, jsou funkcni, ale cernobile.... Jeste jsem se docetl v Computeru, ze to muze byt i frekvenci pro TV. Na karte mam moznost zvolit min. 60Hz, TV mam pochopitelne 50Hz... Taky tam uvadeji moznost spatnych redukci a kabelu, ale to muzu vyloucit, protoze na starym PC to behalo bez zavahani, neboli je to tou novou kartou :-(......

Cos myslel tim typem signalu?
stayman (12393)|31.3.2006 10:13
Video vs. S-Video a myslim, ze sa tam da nastavit este Scart.
martinbimbo (4)|31.3.2006 10:26
Ach tak... mam tam s-video, ale zkousel jsem i ten kompozitni. Mam tam jeste natazeny kabel z doby jeste pred starym poitacem. Stary jel na s-video, ten jeste starsi na kompozitni, oba v poho. Tady mi s-video jede tak, jak jsem popsal. A ten kompozitni jsem nerozjel vubec. Ten mam pro zmenu sasunutej (opet pres redukci) do druhyho DVI vystupu, protoze z toho HDTV to nemam jak zapojit. Tak jsem to tak zapojil, HDTV jsem pro jistotu uplne vytahnul z PC, a pocitac vypnul a zapnul, nastavil rozsirenou plochu i na druhy monitor, ale ani tuk..... Neboli jednoduse receno - jediny co jede je s-video z hdtv konektoru...
stayman (12393)|31.3.2006 10:27
To si stiahni fakt manual a zacni riesit poriadne to pripojenie, nikto ti nepovie takto na dialku, ked nevie, kde si to pichas...
martinbimbo (4)|31.3.2006 11:14
Jeste me napadla jedna malickost, na kterou jsem vcera doma zapomnel.... Muze na to mit vliv, ze mam nastavenou 32bitovou hloubku? Mam dojem, ze jsem jednou nekde takhle televizi osalil, kdyz jsem to snizil na 16bitu....
stayman (12393)|31.3.2006 11:19
Hlbku nastavujes len u primarneho VGA monitora.. zbytocne spekulujes, precitaj si co som pisal vyssie, je to POUZE uzivatelska chyba, u teba tiez v zapojeni, tak ako tomu bolo aj u tazatela pred tebou... Nechcem sa uz fakt opakovat, ale ak mas modernejsiu TV, v poriadku grafiku, tak to ide na 100% a este sa mi za 4 roky nestal u nikoho opak.
Milosbb (889)|31.3.2006 17:37
martinbimbo
Na karte mam moznost zvolit min. 60Hz, TV mam pochopitelne 50Hz...

Tímto to určite nie je, ja mám nastavené 85 Hz a ide to v pohode vo farbe PAL-B. Akonáhle nastavím na NTSC už je to ČB, takže podľa mňa tam máš na sekundárnom zariadení nastavený NTSC a nie PAL, preto ti to ide ČB. Ak ti to aj pri nastavení PAL ide ČB schválne to prehoď na NTSC a potom naspäť na PAL, mne to takto teraz blblo, ale už mi to ide farebne, treba sa s tým pohrať a musí to ísť.

-------------