Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Gordian Knot a XviD - problém s nesprávným bitratem

Connor (509)|19.3.2006 16:25
Ahoj všichni,
prosím o pomoc/tip s nastavením Gordian Knotu.

Problém: film má po kompresi větší velikost i bitrate (2,5GB/3056kb/s) než jsem mu v Gordian Knotu nastavil (1,2GB/1444kb/s)...nebo si alespoň myslím, že sem to tak nastavil :-)

Používám Gordian Knot 0.35.0 a zdrojový soubor je zachycené DVB-T (.ts) z ČT2 a demuxované na mpv/mpa v ProjectX (verze 0.82 nebo 0.90, už si nepamatuju).

Předem také hlásím, že sem se snažil postupovat podle návodu z http://mpeg4.euweb.cz/navody/gknot-xvid.php a podle návodu tady z TV Freaku od exTNT.
A taky hlásím, že sem nepíšu hned jak se mi něco nedaří, ale pokusil sem se najít odpověď na můj problém jak tady na fóru, tak ve své palici a neúspěšně.
Jsem jak v zachytávání DVB-T, tak v jeho následné kompresi do XviDu začátečník, takže nemám patent na rozum, ale tuším, že tady mi někdo poradí.
Díky za pomoc. :-?
Connor (509)|20.3.2006 09:44
Jen doplním, že evidentně mám někde něco špatně nastavenýho, možná v kodeku, ale jak sem předeslal, jsem začátečník a potřebuji tip kde bych měl začít pátrat od někoho kdo s GK dělá běžně.
Díky.
:-?
vlada (3470)|22.3.2006 09:01
Connor
Tak to zkus udělat "manuálně" a po krocích. Otevři si to video ve VirtualDubModu (nebo VD MPEG-2), nastav XviD kodek (třeba podle návodu na mých stránkách) a ulož video. Zvuk můžeš překomprimovat třeba v BeLightu nebo nechat původní, potom už to jenom spojíš dohromady, což je otázka jedné minuty.
Connor (509)|22.3.2006 09:21
Díky, pokusím se to udělat jak říkáš. Sice sem se tomu chtěl vyhnout a jel podle návodu na GK a nehrabat se do samotných programů (což u začátečníka jistě pochopíš) :-).
Pro jistotu předtím ještě jednou reinstaluju kodeky i GK.


[quote=vlada]Connor
Tak to zkus udělat "manuálně" a po krocích. Otevři si to video ve VirtualDubModu (nebo VD MPEG-2), nastav XviD kodek (třeba podle návodu na mých stránkách) a ulož video. Zvuk můžeš překomprimovat třeba v BeLightu nebo nechat původní, potom už to jenom spojíš dohromady, což je otázka jedné minuty.[/quote]
Connor (509)|23.3.2006 14:56
vlada: Samotný VirtualDub se chová jak má, takže sem to všechno reinstaloval a zdá se, že to pomohlo a už to funguje i v GK. Díky
Doom (2331)|23.3.2006 15:05
Connor
a co AutoGordianKnot?
Connor (509)|23.3.2006 16:43
AutoGK sem neřešil, protože GK používám hlavně na kompresi z DVB-T a v AutoGK (který je jinak jistě pro začátečníka jako já vhodnější) mi to neumožnil dělat v dostatečným komfortu (například 2 zvukový stopy, tuším i import mpv a mpa souborů byl problém). A říkám si, že sice jsem v kompresi videa lama a začátečník, ale rád bych to měl pod kontrolou a trochu se snažil pochopit souvislosti....jednou se to naučím a pak už to i v GK budu sekat automaticky.
Když si vzpomenu na časy CD-DA a MP3 a to jak sem byl cimprlich na správné grabování (EAC) a parametry komprese v Lame tak bych to teď u videa nějak flákal. :-)
Takže snažím se naučit se víc....ale například návody co má na webu vlada jsou skvělý, ale já jsem k nim ještě nedospěl a připadají mi moc puristický a spartánský. Ale uvidím časem. :-)

[quote=DoomHammer]Connor
a co AutoGordianKnot?[/quote]