Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stáhnutí videa pro úpravu v PC

hape (5)|18.3.2006 13:26
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem v tomto směru začátečník, jaký je postup při stahování videa z kamery miniDV do PC pro jeho další zpracování. Prosil bych "polopatě" neboli pro blbého :-))).Popřípadě prosím jaké programy jsou pro editaci nejlepší. Děkuji za jakékoliv info.
vlada (3470)|18.3.2006 13:42
hape (5)|18.3.2006 14:15
Dík za odkaz.
Modena (1706)|18.3.2006 14:45
vlada
Ty se rád škrábeš pravou rukou za levým uchem ? :-?
Napočítal jsem bezmála 12 free rádobysoftů, včetně "nezbytného" :-E VirtualDubu - tos mu to studium usnadnil . . . 9-)
Takhle ňák si představuju návod na sestrojení kapesní jaderné bomby pro negramotného fanatického šíitu ! :-I
stayman (12393)|18.3.2006 19:25
[quote=Modena]vlada
Ty se rád škrábeš pravou rukou za levým uchem ? :-?[/quote]

Myslim ze on to dokaze aj lavou nohou :-D
vlada (3470)|19.3.2006 19:50
[quote=Modena]vlada
Ty se rád škrábeš pravou rukou za levým uchem ? :-?
Napočítal jsem bezmála 12 free rádobysoftů, včetně "nezbytného" :-E VirtualDubu - tos mu to studium usnadnil . . . 9-)
[/quote]

Celý ten článek je o jednom programu - WinDV. Ostatní je zmíněno pouze navrch. Není to návod stylu JAK, ale PROČ.

Některý lidi třeba zajímá, proč je v autě převodovka a jak funguje. Z těch se potom můžou stát dobrý řidičí. Potom jsou lidi, který akorát ví, kde je volant a kam se leje benzín. Sice dojedou s kloboukem na hlavě až do hypermarketu a zpátky, ale dobrý řidičí z nich nikdy nebudou.
Modena (1706)|19.3.2006 20:14
vlada
S tím šoférem máš recht :-) (vzpoměl jsem si teď na tu mou, jak trápí synchrony :-E ), nicméně se domnívám, že v těchto návodech je v polovině trochu vysvětleno proč, v druhé zmáčni to tlačítko a na nic se neptej - tzn. do vysvětlení fce převodovky hodně daleko ! \/

Zaplaťbůh alespoň za to, protože všechno, čím člověk druhému pomůže se počítá a takových, co chcou pomoct zde moc není ! :-)
Jen mne zaráží Tvoje obliba takových haluzí, jako např. BeSweet, BeLight, FFDShow a to už vůbec nehovořím o nabádání začátečníka ke scriptování v AviSynthu . . . 9-) :-E :BB:

Na závěr malé připomenutí 1.příspěvku tazatele, který jsi asi nedočetl :
[quote]Prosil bych "polopatě" neboli pro blbého )). [/quote]
stayman (12393)|19.3.2006 20:46
[quote=vlada]Některý lidi třeba zajímá, proč je v autě převodovka a jak funguje. Z těch se potom můžou stát dobrý řidičí. Potom jsou lidi, který akorát ví, kde je volant a kam se leje benzín. Sice dojedou s kloboukem na hlavě až do hypermarketu a zpátky, ale dobrý řidičí z nich nikdy nebudou.[/quote]

Toto je blbost jak traky takyto idiotsky nazor, predsa strihac nemusi byt programator, aby spravil dobry film, a takisto to je aj so sofermi, predsa konstrukter tej prevodovky este neznamena, ze bude lepsi vodic (ty si fakt na hlavu vlada :-E :-E :-E ) je to uplne niekde inde to umenie ovladat "to" a je vidno, ze Tebe podobny s teoretickymi znalostami opisanymi niekde z netu, budu ostatnych tak, ako aj vravi Modena, presviedcat a magorit o inom... :-k :-k :-k
Stano_tvf (504)|10.4.2006 14:08
Začne s tou druhou otázkou - aky program pre strihanie videa je najlepsí? To je ako "je lepsie BMW alebo Mercedes" :-)
Záleží ood toho, čo od programu čakáš. Pre úplný začiatok to môžu byť produkty Ulead ( VideoStudio, MediaStudio Pro), resp. Pinnacle Studio 10 Plus a pod. Sú to za 1-2 večery zhruba zvládnuteľné softy. Pre náročnejších Vegas, Canopus Edius a pod. Tieto sú niekde inde čo sa týka cien. Dôležité pre Teba je, že každý z týchto softov dokáže bez problémov sťahovať video z miniDV kamery, takže s tým nemáš starosti. Alebo osvedčený WinDV ( Mourek). Predpokladám, že v PC máš nejaký FW1394 port. :-E
stayman (12393)|10.4.2006 14:11
port je dost malo, chcelo by to radic :-D
Stano_tvf (504)|10.4.2006 14:15
Dodatok - postu - pripojíš miniDV kameru cez kábel s FW1394 vstupom na PC a spustíš príslušný SW. Predpokladám, že na PC máš WinXP. Ten Ti pozná radič 1394, mal by ho poznať al príslušný SW ( OHCI compliant firwire..., NEC, TI1394 a pod.). Natavíš parametre, t.j. adresár, typásky -2, veľkosti súborov, príp. čas ukončenia a pod. Spustíš "start" a kameru. :BB:
Rátaj s tým, že na 1 hod. záznamu kamery je to cca 13-14GB miesta na disku.
Stano_tvf (504)|10.4.2006 14:19
hehe, už som sa opravil. Takže malá PCI karta, Firewire 1394 radič, ale tie najlacnejšie ( 300-400.-Sk) nemusia vždy a na každej kamere správne fungovať. Hlavne kamery JVC maju s tým občas problémy. :-D
Fidzi (18)|17.7.2006 11:48
Počujte chlapi, mám presne ten istý problém. Ktorý soft je na strihanie najlepší ? Ulead alebo Pinnacle alebo máte v rukáve ešte niečo iné ? Nemyslím si, že som úplá lopata, ale radiť VirtualDub ... 9-)

Mám Sony Digital 8 a ide mi o čiste o rodinné nahrávky. Chcem to dostať z kamery do compu zostrihať a napáliť na DVD. Samozrejme s nejakým pekným menu a označením kapitol. Ďakujem za zaždú konštruktívnu odpoveď. :BB:
Diablo (668)|17.7.2006 12:08
Fidzi
Když máš SONY, tak se drž zase SONY: Vegas, Architect....


:-!!!
clee (6592)|17.7.2006 13:04
ja mam panasonic, v cem mam teda strihat? :-E
Diablo (668)|17.7.2006 13:29
clee





:-!!!
clee (6592)|17.7.2006 13:49
ty sem dostal k arriflexce, co s tim panasonicem?
Whitejoker (616)|17.7.2006 15:59
[quote=clee]ja mam panasonic, v cem mam teda strihat? :-E[/quote]

Vem nůžky na plech a přestřihni Panasonic....

2 Fidzi: proc by měl bejt VD jen pro lopaťáky?
Na vystřihovánky to stačí, menu a omalovánky uděláš v něčem jiném.
Fidzi (18)|17.7.2006 16:39
Chcem riešenie all-in-one \/ ,

a nie video stiahni do PC programom 1, demuxuj programom 2, video naimportuj do programu 3, zvuk vyextrahuhuj a skonvertuj v programe 4, menu si vytvor v programe 5, scripty v programe 6 a program 7 to možno všetko zožerie. Ak nie, tak to pred importom prežeň programom 8. :-k
vlada (3470)|17.7.2006 17:43
Fidzi
Nojo, ale co když program 1 je nejlepší na kopírování z DV kamery, program 2 je nejlepší na demux, program 4 je nejlepší na kompresi atd. Řešení All-In-One je vždycky plný kompromisů a pokud se ptáš po tom nejlepším, tak to nikdy nebude řešení All-In-One.

Když chceš nejlepší audio soustavu, tak si půjdeš koupit mikrověž? Spíš se asi poohlídneš po komponentech a koupíš nejlepší receiver, nejlepší CD/DVD přehrávač, nejlepší bedny atd.
Fidzi (18)|17.7.2006 18:10
Ale ja nie som audiofil a učite nebudem na screene hľadať rozdiely lupou. Je mi jasné, že kvalita MPEG encoderu bude asi najdôležitejšia. Alebo tieto programy to neenkodujú ? Veď pri MPEG2 je vlastne každý frame typu I. Takže to môžu pekne strihať kde chcú.

Mám takú ideu, že video najprv nahrám na môj DVD rekordér Philips 3355 a potom prenesiem už na DVD do compu. Týmto spôsobom síce stratím informácie o čase, ale získam enkódovanie cez veľmi kvalitný hardwarový encoder. Skúšal som nahrávať aj so slabším signálom a DVD rekordér vie úžasne potlačiť šum. Určite lepšie než sofwarové riešenie a hlavne v reálnom čase !
Diablo (668)|17.7.2006 19:16
Fidzi
Z DV uděláš nejdřív MPEG, který pak přeneseš do PC a budeš stříhat? :-I



:-!!!
wizzard (447)|17.7.2006 21:31
V smokingu a klobouku...
Saxel (2279)|18.7.2006 09:27
[quote=Fidzi]... Týmto spôsobom síce stratím informácie o čase, ale získam enkódovanie cez veľmi kvalitný hardwarový encoder... [/quote]
Nerouhej se \/ HW mpeg-2 encoder je sice rychlý, ale nemusí být lepší než softwarový. A kromě toho se daleko líp střihá video ve formátu DV.
vlada (3470)|18.7.2006 11:04
[quote=Fidzi]Ale ja nie som audiofil a učite nebudem na screene hľadať rozdiely lupou. Je mi jasné, že kvalita MPEG encoderu bude asi najdôležitejšia. Alebo tieto programy to neenkodujú ? Veď pri MPEG2 je vlastne každý frame typu I. Takže to môžu pekne strihať kde chcú.[/quote]

To je pěkná kravina, kde si to slyšel? MPEG-2 a MPEG-4 má I-framy, P-framy a B-framy. Stříhat můžeš jenom na pozicích I-framů. U MPEG-2 jsou tak 2 za vteřinu, MPEG-4 může mít klidně 10 vteřin mezi I-framy. Pouze MJPEG nebo DV mají každý snímek klíčový.

[quote=Fidzi]Mám takú ideu, že video najprv nahrám na môj DVD rekordér Philips 3355 a potom prenesiem už na DVD do compu. Týmto spôsobom síce stratím informácie o čase, ale získam enkódovanie cez veľmi kvalitný hardwarový encoder. Skúšal som nahrávať aj so slabším signálom a DVD rekordér vie úžasne potlačiť šum. Určite lepšie než sofwarové riešenie a hlavne v reálnom čase ![/quote]

HW enkoder běžných přehrávačů se kvalitou ani nepříblíží kvalitním SW enkoderům. U DVD rekorderů je prioritou cena, ne kvalita. To samý platí o potlačení šumu, akorát musíš vědět jak a použít filtr 25 z programu 4, který je nejlepší.

Teď jde o to, jestli máš jako prioritu jednoduchost nebo kvalitu. Pokud je prioritou jednoduchost, tak si to dělej jak Ti to vyhovuje, ale nenamlouvej si, že to bude kvalitní.
Fidzi (18)|18.7.2006 12:30
Vidíte presne tieto informácie som potreboval ! :-!!!

1.) je lepšie strihať DV než MPEG2 - beriem a určite vyskúšam. Pokiaľ sa jedná o I-framy, tak 2 za 1 sec mi na strih bohato postačuje. V DivX som skutočne dával 1 každých 10 sekúnd :-E (pokiaľ sa scéna nezmenila)
2.) software encoder je lepší než hardware - v tomto s vami nesúhlasím. \/ Aký software encoder doporučujete ? Ja používam Cinema Craft Encoder. A tiež ktorý filter k nemu ?
3.) Sony Vegas - má v sebe nejaký vyhovujúci encoder a filtre ? :-?
vlada (3470)|18.7.2006 13:22
Jaký jsou filtry ve Vegasu na šum nevim. Na MPEG-2 používá kvalitní MainConcept encoder. Já používam na MPEG-2 HC enkoder a filtry dostupné pro AviSynth viz. http://jech.webz.cz/dv2dvd.php.

Když porovnáš HW a SW enkodery, představ si, jak se takový HW enkoder vyvíjí: Někdo navrhne algoritmus, potom se musí zpracovat a vytvořit pro něj HW implementaci. Je logický, že to je nepoměrně složitější než vytvořit tu samou implementaci jako SW. Navíc v HW enkoderu nesmí být chyba, ta se nedá potom opravit nějakým patchem. SW enkoder má veškeré předpoklady být mnohem lepší a také většinou je (pokud se bavíme o domácích zařízeních).
Modena (1706)|18.7.2006 19:33
[quote=Diablo]Fidzi
Když máš SONY, tak se drž zase SONY: Vegas, Architect....


:-!!![/quote]
Vraž si po hubě jednoho hulváta, ať se ti uleví . . . :-E :-E :-E